Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért mennek emberek olyan...

Miért mennek emberek olyan munkahelyre, ahol kevés a fizetés?

Figyelt kérdés

Sok olyan munkát végeznek ahol kevés a jövedelem. pl hivatalnok, ápoló, mentős, esetleg tanár.

Sokszor kapaszkodnak ezekbe az állásokba, pedig 200 nettó kb a fizetés...


2020. júl. 28. 07:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez is több a semminèl...
2020. júl. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Mert nincs más.
2020. júl. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
76%
Vannak azok akik elhivatottak valami iránt, ezek lehetnek pl az ápoló, mentő, tanár. Segítenek másokon, tanítanak. Ezek nem a pénzről szólnak (meg igazából semminek sem lenne szabad, mert ugye azt dolgpzd amit szeretsz). Meg vannak olyanok, akik tényleg ebbe kapaszkodnak, mert ez is valami
2020. júl. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
200 ezer nettó az országban elég sok helyen nem számít rossz fizetésnek.
2020. júl. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
18%
Mert nem ert mashoz.
2020. júl. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
49%

Tanár, mentős...ezt hivatástudatból csinálja valaki, akkor is ha kevés a pénz.

Az ilyenek, hogy fodrász, raktáros, boltos, büfés meg nyilván azért, mert nem tanult tovább és nem tud máshol elhelyezkedni mivel nem ért semmihez. Kitanul valamit gyorstalpalón (vagy még azt sem), megkapja a minimumot, aztán abból elevickél.

Voltam hivatalnok, ott valóban nevetségesen alacsony a bér - annak, akinek nincs diplomája. Viszont ha van diplomád, akkor jól lehet keresni, biztos az állás, és 2 évente magasabb bérkategóriába kerülsz.

Akik nem tanulnak tovább azoknak nyilván alacsony lesz a fizetésük. Ők szoktak mindenkit kikiáltani hibásnak a nehéz életük miatt, magukon kívül.

2020. júl. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

6-os vagyok, ezt az üzenetet az imént kaptam egy boltostól:


"Azért nem kéne lenezni a boltost, mert akkor nem lenne mit zabalnod te budos bunkó"


Erre írtam, hogy ezek az emberek nem értenek semmihez, nem tanulnak, csinálják, amire épp felveszik őket. Ennyi ésszel nem lehet sokat keresni, normális színvonalon élni, csak vegetálni.

2020. júl. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%

7# en is tapasztalom hogy ezen a szinten vannak kisebbsegi komplexussal füszerezve.

Muszajbol kell nekik köszönni meg jopofizni különben sèrtve érzik magukat közben engem a boltban pont nem az elado erdekel söt ez miatt zavar is, hogy vannak.

2020. júl. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

Én tudod miért megyek tanárnak?

NEM a fizetés miatt,mert az nem érdekel.

Hanem a hivatottság miatt!

2020. júl. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hol laksz kérdező, én Debrecenben, és itt 200 ezer forint nagyon jó fizetésnek számít. Boltosok, hivatalnokok, gyári munkások meg sem keresnek ennyit errefelé, maximum 150 ezer forintot.


És miért csinálják? Mert nincs más. Elhiszem, hogy Budapestről vagy az ország nyugati részéről hihetetlennek tűnik, de itt tényleg nagyon-nagyon nehéz bármilyen munkát találni és nem nagyon van választási lehetőség, érdekes, kreatív munkákból aztán pláne nem. A 150 ezer - főleg a kétszer 150 ezer - pedig több, mint a semmi.

2020. júl. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!