Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kértél több pénzt a...

Hogyan kértél több pénzt a munkádért?

Figyelt kérdés

Két éve dolgozok a jelenlegi munkahelyemen nekem van és a Főnökömnek a legmagasabb iskolai végzettsége.


Mégis semmibe nézik a munkámat. Jött egy új tag lassan fél éve, csak a hazugság folyik a szájából. Tudása meg szinte semmi .

Nem tudja például normálisan felütni egy gerinc lecet. Nem tud egy kiosztást megcsinálni.



Mégis ö több órabért kap, mint én. És csak 8 osztálya meg munkaügyis semmitérő okj-ja. van.


Tudom megállapodás kérdése a pénz. De ez akkor se korrekt, nekem két évet kellett itt lehúznom és akkor pár célzás után emelt kemény 100Ft-ott az órabéremen.


És ugyanazt dolgozzuk. Nem szívesen hagyom itt, korábban volt egy vitánk a pénzről és arról, hogy az első évi juttatásaimat nem fizette ki.



2020. júl. 28. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress elobb egy masik lehetoseget es ha ugy erzed van lehetoseg a valtasra, akkor vagy sarokba szoritod a jelenlegi fonokodet, vagy veszed a kalapodat es elmesz.
2020. júl. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha biztos vagy benne, hogy találsz máshol munkát a te tapasztalatoddal, akkor mondd meg a főnöknek, hogy te is annyi vagy több bért akarsz, mint az új csávó.


Legbiztosabb az, hogyha munkát keresel, és ha felvennének egy másik helyre, akkor írásbeli bérajánlatot kérsz az új helyről. A papírral bemész a főnökhöz és megzsarolod: ennyit kapok egy másik helyen, adjon 10%-al többet és maradsz.


Ez szerintem a legjobb esély.

2020. júl. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy én hogyan kértem, sajnos nem biztos, hogy Neked segít, mert nem a Te helyzetedben vagyok nyilván.

11 éve vagyok a munkahelyemen, a fizetés egy jogszabály-változás miatt még kevesebb is lett egy 10-essel januárban. (Addigra épp elvégeztem egy piacképes szakmát, nem éreztem, hogy nagy a kockázat).

Egyszerűen bementem a közvetlen főnökömhöz (nem a nagyfőnökhöz), és mondtam, hogy ez a bér már a normál megélhetésre sem elég... Azt mondta, beszél a gazdasági vezetővel, és emelt nettó 50-ezret.

(Ezt neki nem mondtam, de nekem is elegem volt abból, hogy egyesek dupalaannyit keresnek úgy, hogy kávézgatnak egész nap, és nyaliznak a főnököknek.)

Szóval: tőlem nem megszokott határozottsággal odaálltam a főnök elé. És bejött.

2020. júl. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nehéz ebben jó tanácsot adni, mert én tudtam magamról, hogy 2 héten belül találok más állást, ami legalább olyan jó, mint az volt, illetve van némi tartalékok arra az esetre, ha pár hónapig nem menne a munka.


Egyszer kértem emelést, megígérték azzal, hogy ha a következő 1-2 hónapban látják azt bennem, amire képes vagyok valójában (gagyi marketing duma), ki dolgoztam a belem nekik, erre megdobták boldogan 8000 Ft emeléssel, én meg megdobtam őket a felmondásommal, amiről korábban is szóltam, csak nem vették komolyan. Aztán ment a seggnyalás, hogy valakit be kellene tanítani, ha már elmegyek. Én meg megígértem nekik hasonló hangsúllyal, hogy a felmondási időm alatt majd jutok ameddig jutok az újonccal, amint felveszik.


Szerintem ahol akarnak adni emelést, ott fognak akkor is, ha szépen és határozottan kéred. Ahol nem és nincs erre vonatkozóan konkrétum, csak ígéretek, ott felejtsd el.

2020. júl. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem célozgatni kell, hanem kérni. Ugyanakkor az nem érv, hogy más mennyit keres.


Csak az, hogy te mennyi pénzt hozol a cégnek. Ez érdekli a főnöködet, mert te a szaktudásodat + az idődet adod el neki, ő pedig aszerint értékeli ennek megtérülését, hogy ehhez képest mennyi hasznot hajtasz.


Ezen nem kell megsértődni, ez ilyen racionálisan működik.


Ha igazolni tudod neki, hogy ez a hozzáadott érték nagyobb annál, mint amit ő fizet érte, akkor jó alapod van arra, hogy megemelje a juttatásodat.

2020. júl. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezért biztos, hogy nem kérnék, előbb utóbb csak kiderül a hozzá nem értése..
2020. júl. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Diplomáztam, kaptam máshonnan jobb ajánlatot, meg akartak tartani, diplomáztam, előléptettek.

Ezekért mindig kaptam emelést.


Személyes ellentétekre hivatkozva nem kérnék, sőt nem is adnék. (csak azért, mert más rosszabbul dolgozik, te nem lettél jobb, amiért többet érdemelnél)

2020. júl. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én beadtam az önéletrajzom pár helyre, több fizuért. Akkor megmondtam a főnöknek, hogy jobb ajánlatot kaptam, ha emel maradok, ha nem elmegyek. Eddig 2x emelt az 5 év alatt. Csak akkor "fenyegetőzz", ha nemleges válasznál van hova menned.
2020. júl. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, ment a zöld!


jöhetnek még, kinek mi vált be.


Ez 8-as tényleg jó dolog. Van piacképes szakmám egyébként, fővárosban 2x annyit keresnék mint most.

2020. júl. 29. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!