Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik munkabeosztást választa...

Melyik munkabeosztást választanátok, 3 vagy 4?

Figyelt kérdés
Helló. Sok hónapos munkakeresgélés után ma végre felhívtak és hétfőn lesz egy interjúm. Választható 3 vagy 4 műszakos munkarend. A 4 valamiért ideálisabbnak tűnik, mert reggel 6-tól este 6-ig van és 3 pihenőnap bár nem teljesen értem ezt. Szóval reggel 6-ra mennék és este 6-ig dolgoznék és másnap megint reggel 6-ra vagy hogy kell érteni? A másik a szokásos 3 műszak, tudjàtok a reggel, ez is 6-kor kezd. Mivel hónapok óta nincs pénzem és már kezd elfogyni minden ezért muszály lesz elvállalnom valamelyiket ha felvesznek. Maga a munka nem nehéz, könnyű operátori munka. Mit gondoltok, gyári munkások ti melyikben vagytok vagy voltatok? 23L

2020. aug. 7. 17:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól gondolod, másnap ugyanúgy reggel 6-18-ig, azután a pihenőnapok jönnek, majd az éjszakás 18-tól 06-ig. Tehát a pihenőnapok választják el a műszakokat.
2020. aug. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszii fú nehezebb mint gondoltam. melyik lenne jobb 3 vagy 4? mert még nem tudom.
2020. aug. 7. 17:35
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőt csinaltam gyárban (az egyik a bosch ) és a 3 műszak jobban bevalt.Azóta ott már csak 4 muszak van sajna

Ott mégis egy fajta rendszeresség van egy hétig, a 4 műszakban meg mindig ugrál 2 nappal 2 pihi 2 éjszaka .

2020. aug. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor, nekem mindkettőben volt részem.


3 műszak előnye: szabad hétvége. Jobban rááll a szervezet. Hivatalos dolgot délutános, vagy éjszakás műszakban el tudsz intézni.

Hátrány: az éjszakai pótlék csak este 10-től reggel 6-ig jár, és csak 15%. Délutáni pótlék évek óta nincs.


3+3 (4 műszak):

Három napot dolgozol reggel hattól este hatig, hármat pihensz, majd megint három nap este hattól reggel hatig, aztán megint pihensz hármat.


Előnyök:

- Csak 15 napot dolgozol havonta.

- Éjszakára 30% műszakpótlék jár

- Vasárnapi pótlék, ha jól emlékszem, 50%


Hátrányok:

- Hétvégén is dolgozol, amikor úgy jön ki a beosztás. Amikor otthon vagy pihenőn, sok esetben hétköznap, akkor még a család többi tagja nincs otthon.

- Nagyon gyilkos beosztás, a szervezetem nem tudott rá átállni, pedig 7 évig csináltam. Sokan az utolsó éjszaka után nem fekszenek le. Én ezt nem bírtam. Tehát az első pihenőnapomat átaludtam. Aztán este nem tudtam aludni, csak hajnalban. A második pihenönapomon félzombi voltam. A harmadikon lehetett csak emberszámba venni.

De mindenki máshogy bírja. Tudok olyat, aki sosem feküdt le olyankor, és így havi 15 napot tudott munka mellett eljárni fusizni.

2020. aug. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
kösziii, szerintem a 3 lesz az talán még emberibb. a 4 nekem kicsit durva. a 3nál talán még attudok álnni ha 2.nél is sikerult akor ennel is. Pár hónapig vagy lvig muszaly lenne penzhiany miatt ami szintén héftpn derul ki de szerintem csak lesz 200 körül remélem. el nem tudnam képzelni ammgam reggel -6tól este 6ig dolgozni főleg egyhelyben 3 napig majd pihenőnapon tuti első nap átaludnam azt.
2020. aug. 7. 17:48
 6/14 anonim ***** válasza:

Én olyan helyen voltam, ahol 2-3 naponta volt váltás, de van olyan munkahely, ahol 4 napot kell egymás után 12 órában dolgozni. Persze ott a pihenő is négy napos.

Ahol 3 műszakban voltam, ott pedig alapból 8 óra lett volna 5 napig, aztán szabad hétvége, de sokszor szombaton is menni kellett.

Ja még annyi, hogy 4 műszakosban azzal is számolni kell, hogy az éves szabadság is kevesebb. Tehát ha neked egész évre 20 nap szabi jár 8 órás munkabeosztásnál, akkor ez 12 órásnál 13 nap.

2020. aug. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Tehát ha neked egész évre 20 nap szabi jár 8 órás munkabeosztásnál, akkor ez 12 órásnál 13 nap."


Ez valóban így van, mivel órákban számolják. De...

Amikor én 12-eztem, csak az alap beosztásából adódóan minden évben volt 60-70 óra pluszom, amit szintén ki kellett venni pihenőnél, mert ha nem volt muszáj, nem nagyon szerették túlórában kifizetni. :D


Kérdező: nem akarlak elkeseríteni, de nem mindegy, az ország melyik részén élsz. Nem biztos, hogy betanított munkával meglesz 3 műszakban a 200 ezer...

Kelet-Magyarországon többnyire minimálbér az alap, erre jön a normából eredő plusz, meg a műszakpótlékok.

Van, ahol ennél többet is megkapsz, de van, ahol csak 150-160-at kapnak kézhez.

2020. aug. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi.ezért mondtam hogy reménykedek benne. Én is sejtem hogy nem ennyi de hinni lehet. meg ami paráztat, az a hajnali mászkálás a városban. főleg nekem mikor 2 megállot le kell gyalogonom, mert akkor nincs busz se ott. és mindig parázok ha egy kétséges alak elsétál melletem csendesen. nagy a tér el tudok futni de értitek a félelmem. egyszer volt rá példa, hohg EGY Iszákos alak ment el melletem, éreztem hogy para van, összeszedeten elsétáltam mellete és nem néztem rá, mikor eleget mentem és hátra néztem láttam, hogy visszafordult és felém jön. na akkor felment bennem a pumpa és futásnak eredtem a legközelebbi megállót céloztam emeg, vagy akár egy helyet ahol van pár ember. de sikerült lefutnom a megállig. nem tudomhogy követett e végig, vagy valamiért szimplán megfordult de iilyenkor egy fiatal lány gyakorlatilag kihalt utcán mire gondoljon értitek. szerensére ilyen egyszer volt de az is nyomott hagyott kicsit bennem, azután indig paráztam és hátra nézek ok nélkül is fényes nappal tömeges helyen. mintha berögzült volna. Erre mit tanácsoltok? (önvédelmi fegyver pl paprikaspray nyilvan de vmi hogy ne féljekaz adott helyzetben)..
2020. aug. 7. 18:35
 9/14 anonim ***** válasza:

Beszélj kamuból a telefonba, akkor talán nem lesz olyan bátor, hogy beléd kössön.

Persze ez egy drogos vagy szellemi fogyatékos esetén nem biztos, hogy bejön.

2020. aug. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszi igen ezt néha kiprobaltma de van amikor hiába. terveztem beszeretzni ilen biztnsági riasztot ami elvileg hangos és bár senki nincs arra mégis elijesztheti őt mert rá vetül a figyelem.
2020. aug. 7. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!