Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért utazik el egy ügyvéd...

Miért utazik el egy ügyvéd munkaügyben? más városba a nyári ítélkezési szünet idején?Mit "lehet" még csinálni egy másik városban? a tárgyalásra járáson kívül?

Figyelt kérdés

2020. aug. 7. 17:19
 1/9 A kérdező kommentje:
Két kérdőjellel több lett véletlenül a kérdésben,bocs.
2020. aug. 7. 17:19
 2/9 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Pl tárgyalni egy ügyféllel. Vagy azzal, akit beperelt. Egy ügyvéd sok más dolgot is csinál a tárgyalásra járáson kívül.
2020. aug. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle jogi terület van. Mi van pl. ha egy ingatlanszerződést megy megkötni?
2020. aug. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jogi tanàcsadàs pl.

Az itelkezesi szünet csak itelkezesi szünetet jelent.màst nem.

2020. aug. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jó,de ezeket az ügyvédi irodában bonyolítja az ügyvéd,nem?
2020. aug. 7. 17:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
NEM, nem csak ott.
2020. aug. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ügyvédként csak a legutóbbi hónapban utaztam:

- ügyféllel való tárgyalásra (idős, beteg, mozgásképtelen néni nem tudott volna eljönni, így megfizették, hogy házhoz menjek - nyilván nem ez a mindennapos, de hogyan készítsen végrendeletet a mozgásképtelen idős másképp?)

- ingatlan adásvételre (leggyakrabban ez is az én irodámban van, azonban ha az állandó céges ügyfél, akinél teljesen kiépített iroda van, és akihez amúgy is rendszeresen kijárok, ingatlant akar venni, akkor azt 99%, hogy náluk fogjuk lebonyolítani)

- állandó céges ügyfélnél havonta kétszer helyszíni megbeszélést tartunk, ezekből kettő is van, tehát mindkettőnél kétszer voltam az elmúlt egy hónapban

- sértettel rendőrségi kihallgatáson is voltam a rendőrségen

- ügyféllel bankkal tárgyalni hiteltörlesztés átütemezése tárgyában


Így hirtelen, amik most eszembe jutottak.


Ezek kívül: nekem ugyan nem volt, mert vádlotti képviselőként nem büntetőzöm, de a büntetős kollégák járnak 1. börtönbe, 2. rendőrségi kihallgatásokra, 3. tárgyalásokra (ugyanis az ítélkezési szünet nem érinti a büntetőtárgyalásokat)

2020. aug. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó:Polgáris ügyvédre gondoltam,nem büntetősre.Tény,hogy azt a kérdésben nem tüntettem fel,elfelejtettem.
2020. aug. 9. 11:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor is az "ezen kívül" után következő részt leszámítva a többi igaz lehet rá, meg biztos még ezer dolog, amire nem gondoltam.


Lehet menni NAV-hoz, Kormányablakhoz, Földhivatalba (kicsit régebben, de a vírus után már nekem rendszeresen kellett egy balatoni földhivatalba utazni).


Szóval, nem értem, miért olyan meglepő, hogy valaki munkaügyben mászkál. A mi szakmánk elég mobil amúgy is.

2020. aug. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!