Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most tényleg rosszat szóltam...

Most tényleg rosszat szóltam volna? Hiszen csak az igazat mondtam, miért kell emiatt úgy nézni az emberre, mint a véres rongyra?

Figyelt kérdés
Beosztottak a munkahelyemen segítőnek az éjszakások mellé (nem gyár, hanem szociális intézmény). Na igen, de az éjszakások néztek nagy, elkerekedett szemmel, hogy ők jól kézben tartják a dolgokat, nincs is sok munkájuk, nincs miben segítenem. Elbeszélgettem az egyik nővel kellemesen, és ennyi volt. Később beszéltem a főnökséggel, hogy ez így nem lesz jó, így csak lézengek a folyosókon, és megmondták az éjszakások, hogy nincs szükségük segítségre. Az igazgatónő értetlenkedett, mondván neki állandóan panaszkodnak, hogy sok a munka, nincs segítség. A helyettesnő viszont közbeszólt, hogy valóban, az éjszakások nem szeretik, ha bárki más belekontárkodik a munkájukba. Lett nagy értetlenkedés, hogy akkor miért mondtak az éjszakások teljesen mást az igazgatónőnek és a helyettesének. Másnap, mikor láttam az egyik éjszakást a folyosón (amelyikkel elbeszélgettem), úgy nézett rám, mint a véres rongyra. Megdöbbentem, de utólag sajnáltam, hogy miért nem vontam kérdőre. Nem járt így jól mindenki? Ők is végezhetik a munkájukat a megszokott módon, nekem meg nem kell a folyosókon lézengenem céltalanul. Senkit nem ért semmilyen kár, arról pedig nem én tehetek, hogy egymásnak teljesen ellentmondó infókat közölnek az igazgatósággal.

2020. aug. 8. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy arra gondoltak, hogy téged megfigyelőnek küldtek.

Ezért inkább vállalják a többletmunkát, de hagyják őket békén.

Én a helyettes lennék, igen gyakran meglátogatnám őket a műszak alatt,

felváltva a főnökkel.

Valami oka csak van, hogy az egyiknek panaszkodnak,gondolom, amikor számon kéri őket, hogy ezt, vagy azt nem végezték el rendesen.

Ha a főnök kérdi, akkor meg leoltják azzal, hogy : "Minden rendben van".


Nos, valami nincs rendben.

Haragszanak rád, mert úgy fogják fel, hogy te "árulkodtál", belezavartál

a dolgaikba.

Pedig te csak a főnök utasítása alapján jelentél meg munkavégzésre.

2020. aug. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Te nem tudtál mit tenni ezen kívül. Szóltál, hogy nem jutott neked munka, ezzel a te szereped véget is ért a történetben.

Egyébként szerintem arról lehet szó, hogy az éjszakás brigád már egy rég összeszokott csapat, akik lehet, hogy tényleg túl kevesen vannak az elvégzendő munkához képest, de új embert meg nem hajlandóak befogadni maguk közé. Hát akkor szenvedjenek tovább :)

2020. aug. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is valami ilyesmire gondolok, hogy szimplán csak nem akartak befogadni (az egyik éjszakás konkrétan még csak be sem engedett a területére, alig nyitotta ki az ajtót, onnan beszélt ki nekem). Tisztára úgy éreztem magam, mint valami zavaró hittérítő, aki tukmálja magát oda, ahova a legkevésbé sem kívánják. Rendkívül megalázó volt.
2020. aug. 8. 12:40
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szociológiailag láttál egy klikkesedést, ahonnan kirekesztenek mindenki olyat akit lenéznek. Magyarán ezzel előbb utóbb ők fogják húzni a rövidebbet, mert a viselkedésükkel fogják őket elbocsájtani. Ne foglalkozz velük ha viszont akadályoznak a munkádban akkor szólj a főnöködnek. Ha ezért úgy néz rád mint egy véres rongy az az ő egyéni szoc.problémája.
2020. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
*véres rongyra
2020. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Szerencsére elég nagy intézményről van szó, ezért maximum csak reggelente futunk össze pár másodpercre, csak borzasztóan meglepett ez a bunkó viselkedés. Úgy érzem, normálisan beszélgettünk el az incidens előtt, csak a valóságot jeleztem a főnökségnek, még a munkájukat is dicsértem az éjszakásoknak, erre ilyen reakciót kapok tőle másnap.
2020. aug. 8. 13:32
 7/10 A kérdező kommentje:
Mi ebben a vamzerkedés? Az éjszakások csodálkoztak, és kijelentették, hogy nem kérnek segítséget, köszönik, nincs sok munka. Ezt megbeszéltük emberileg. Egyik még külön mondta is, hogy beszéljem meg a helyettessel, ő nem kért segítséget. Mindenki megbeszélt szépen mindent, az volt kiakadva, aki előző nap ott tette a szépet a szememben (és ugyanazt vallotta, hogy neki sem kell segítség). Engem pedig egyszer zavarna bárki is, abban a pillanatban mondanék is fel. :) Igaz, ilyen veszély nem fenyeget, régi ismerősöm a főnökasszony, és mindig is szeretett, a helyettes is.
2020. aug. 8. 14:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, legközelebb majd nem hazudoznak össze mindent! Ezzel a vamzerező kötekedővel meg nem kell foglalkozni, ha rájuk rúgtad volna az ajtót, hogy na márpedig most te itt vagy, és csakazértis erőltetted volna rájuk magad, akkor meg az lenne most a baja.
2020. aug. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Később beszéltem a főnökséggel, hogy ez így nem lesz jó, így csak lézengek a folyosókon, és megmondták az éjszakások, hogy nincs szükségük segítségre. Az igazgatónő értetlenkedett, mondván neki állandóan panaszkodnak, hogy sok a munka, nincs segítség. A helyettesnő viszont közbeszólt, hogy valóban, az éjszakások nem szeretik, ha bárki más belekontárkodik a munkájukba."


Ott szúrtad el,hogy belefolytál abba,amibe nem kellett volna.Tudom,utólag,könnyű okoskodni...

Ha annyit mondasz az éjszakásoknak,beszéljék meg ők az igazgatónővel,akkor egyrészt nem tűnsz vamzernak(ha esetleg annak néztek)mivel egy vamzer nem fog ilyet mondani.Ők viszont nem fognak odamenni hozzá,hogy "igazából mégsincs itt annyi munka,hogy plusz ember kéne"

És akkor téged előbb-utóbb elfogadnak,mert téged csak odaraktak,tehát nem leszel kontárkodó sem.

Persze ha nagyon zavar,hogy csak lézengsz a folyosón,az más.

2020. aug. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy valami félreértés történhetett, mert az éjszakások tényleg nagyra kerekedett szemekkel néztek rám, hogy én most ki és mi vagyok, és milyen munkát is kellene velem megosztaniuk. Őszintén meglepődtek, látszódott rajtuk, hogy nem is értik az egészet. Ott pedig, ahogy jóformán csak egy résnyire nyílt ajtóval fogadtak, oda nem ronthattam be akaratuk ellenére. Egyébként azt is tapasztaltam, hogy tényleg nem volt annyi munka, amihez kellett volna még egy ember. Ha el is fogadtak volna se tudtam volna nagyon mit csinálni, csak ülni egy helyben. Meglehet, hogy valaki őket is felültette, esetleg a nevükben kértek embert, mert azt a meglepődést, ami az arcukon volt, nem lehet megjátszani.
2020. aug. 8. 16:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!