Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új főnökként hogyan kell...

Új főnökként hogyan kell beilleszkedni egy csapatba?

Figyelt kérdés
Én úgy szoktam, hogy mindig 1-2 emberrel kommunikálok, megbeszèlem velük a lènyeges dolgokat. A többiekkel nem foglalkozok. Ha már sok vèlemènyt kellene egyszerre befogadni, az már leterhelő lenne, emellett rontana a megìtèlèsemen. Szeretem, ha valaki cèltudatos, buzgó. Viszont, ha nem rendelkezik valaki azokkal a tulajdonságokkal, amelyek alapján a szimpatikus 1-2 embert bekategorizáltam, akkor tőlem hegyeket is megmozgathat a munka érdekèben. Szeretnék ezen változtatni. Hogy kell mindenkivel egysègesen kommunikálni? Segìtsetek. (32/F)
2020. aug. 14. 06:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Tudom van betanulási idő, de nálam ez egy viselkedèsi forma, amin vàltoztatni kell.
2020. aug. 14. 06:20
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ezzel a hozzáállással szar főnök lennél, az biztos.


Keress rá a nice leadership-re.

2020. aug. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak vezetői tréningek ahol ezt tanítják, de vigyázni kell mert sok megélhetési tanfolyam is van a piacon
2020. aug. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egysegként kellenr öket nezned eleve és nem egyènenként.


Egy csoport menbyit termel mennyit tudaz belölük kihozni stb

A termeledi folyamarokat beallitani pl ehhez egy ember kell oda 2 amoda 3.

Stb

2020. aug. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
*mennyit termel mennyit tudsz belölük kihozni stb
2020. aug. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

"Viszont, ha nem rendelkezik valaki azokkal a tulajdonságokkal, amelyek alapján a szimpatikus 1-2 embert bekategorizáltam, akkor tőlem hegyeket is megmozgathat a munka érdekèben."


Itt buktál, szar főnök vagy. Ezen nagyon gyorsan változtass.

2020. aug. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Remélem csak főnök akarsz lenni és nem vagy már az, mert minden amit leírtál nagyon káros....


Ha kapsz egy csapatot, ők egy egység, benne különböző személyekkel, akiknek más és más igényeik vannak. A te feladatod az, hogy megismerd ezeket az igényeket és őket, mint embereket és felismer, hogy mi az, ami hajtja őket nap, mint nap. Ennek megfelelően kell jutalmazni/szankcionálni a munkájuk függvényében. Emellett pedig csapattá kovácsolni magatokat, amibe te is ugyanúgy beletartozol, merthogy remélhetőleg a te ujjadról se esik le a gyűrű ha kicsit dolgozni kell.

2020. aug. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Első munkanapon összerántottam a csapatot, rövid "megbeszélésre".

Először pár mondatban bemutatkoztam, ki/mi vagyok, hogyan szólítsanak, max. 2 mondat a családi állapotról (férj/feleség, gyerekek,).


Amit várok tőlük: amikor dolgozni kell, mert határidő, stb. akkor elvárom hogy mindenki keményen dolgozzon, ha a meló kész, én sem vagyok ellene 1-2 órás lazításnak! (Irodai munka, határidőkkel teli)


Utána szépen sorban mindegyiket megkérdezem, neve, hogyan szólíthatom, és melyik munkaterületen dolgozik, mi a feladata és milyen végzettséggel?

És persze jegyzetelek is, hogy majd ki tudjam választani, első körben kinek a munkáját fogom közelebbről megnézni, és az hogyan áll, stb.


Egy cég olyan mint egy nagy gépezet, ha jól van szervezve, mindenkinek a munkája egyformán fontos, különben a gépezet akadozni fog!

Nem lehet, hogy csak 1-2 emberre figyelsz, mert a többi hátrányban fogja érezni magát, és előbb-utóbb széthúzáshoz vezet.

2020. aug. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nagyon gáz.

Már az elején feszültséget kelt a részrehajlás.

#8 jókat írt, annyi, hogy én nem emelném ki direktben, hogy engedem a lazsálást.

2020. aug. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kiválogatod a nyalósokat-buzgókat..."gratulálok" s már utállak is főnök:DDD


Ennyi idősen, ennyi tudás e téren...benősülés após cégéhez vajon...szégyen...okulj a 8-as leírásból s ha nem megy, jóra ne is számíts.


Ha megjátszod a normálist bemutatkozásnál s utána a leírtak szerint leszel-teszel még a nyalósok is utálni fognak...

2020. aug. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!