Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen szakmát válasszak?

Milyen szakmát válasszak?

Figyelt kérdés

Világ életemben agyalós típus voltam.Jól látom meg az összefüggéseket a dolgok között.Az iskola sosem ment igazán, mert nem tudtam tanulni.Ha letettem a fenekem , hogy tanulok, már járt a kezem lábam, össze vissza cikáztak a gondolataim, kipingáltam inkább a könyvet tanulás helyett.Szóval a fóiskola, egyetem kilóve.Érerttségim van és pár okj-s képesítésem.

Jó lenne megtalálni azt a szakmát ami a személyiségemhez passzol.Szívesebben dolgoznék tanácsadóként vagy szellemi munkakörben mint fizikaiban.Legszívesebben a hétköznapokban is a világon lévő dolgok tökéletesítéséről, folyamatok elemzéséről beszégetek mint más emberekről és tv műsorokról.Nagyon szívesen dolgoznék olyan típusú emberekkel mint Elon Musk, Steve Jobs akik inspirálják az embert és innovatívak.A két kezi munkától sem félek.Mi olyan szakma van ahol kamatoztatni tudom ezt a képességemet?Vagy marad az, hogy egy munkahelyen alulról kezdve szép lassan lépegetek a langristán?Illetve kipróbálok sok szakmát és ami megfog az marad?Jól fizető munkahelyem van, viszont itt nem tudom kiélni a bennem rejlő lehetőségeket.

26/F



2020. aug. 15. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal vagy még, simán válthatsz, változtathatsz.

Szerintem először nézd át az álláshirdetéseket, hogy van-e a képesítéseidnek megfelelő.

És nézd meg, milyen képzésre tudnál jelenleg jelentkezni, ami érdekel, ami illik hozzád (és mit tudsz vele kezdeni). Ha van ilyen, tanulj, közben persze dolgozz.


Én a helyedben valami önismereti csoportba vagy hasonlóba is elmennék, hogy tisztázódjanak a célok, vágyak - ez utat mutathat a lehetőségekhez is és hátha motiváltabb leszel, tisztábban látsz majd.

2020. aug. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Logisztikával kapcsolatosan valami? Informatika?
2020. aug. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Logisztikus szakmám van, viszont közben rájöttem, hogy nem szeretek egy irodában ülni napi 6-8 órát.
2020. szept. 19. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!