Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Törvénytelen utazási támogatás...

Törvénytelen utazási támogatást (benzinpénzt) úgy felvennem, ha nem az állandó lakcímemről járok, hanem a tartózkodásiról?

Figyelt kérdés
Nyilván az állandó lakcímem messzebb van a munkahelyemtől, mint a tartózkodási, ezért arra gondoltam úgy kéne bejelentenem magam, hogy az állandó címemről járok hiszen ellenőrizni ezt úgysem tudják és sokkal több benzinpénzt kapok. Szerintetek ez szabályos? Papíron rendben van, hiszen a munkáltatóm felvételkor megmondta, eldönthetem melyik címemtől kérem a támogatást.
2020. aug. 15. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem szabályos, viszont valószínűleg nem fognak rájönni, ha nincs irreálisan messze a munkahelytől az állandó lakcím.
2020. aug. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen mindkét lakcímemről járok, mert jelenleg ilyen az életvitelem úgyhogy nehéz lenne eldöntenem melyik az életvitelszerű lakcím :D
2020. aug. 15. 16:15
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Nincs ezzel semmi baj, az a lényeg, hogy a munkáltató felé csak az egyik legyen lejelentve és ne nagyon szóld el magad, hogy mi a valós helyzet.
2020. aug. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha te se várod el hogy a munkáltatód tisztességes legyen veled szemben hajrá...
2020. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mivel mindkettő lakcímemről járok nyilván a távolabbit adom meg, hogy nekem is megérje. Ez nem tisztesség dolga.
2020. aug. 15. 16:27
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem attól is függ anyagilag higy állsz. Ha van saját lakásod, megtakarításod, akkor van egy pont ahol már problémás ezekkel trükközni. Persze csinálhatod azt is, hogy valami közcélre költöd.


Csináld úgy, hogy jó legyen.

2020. aug. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%
De igen, tisztesség dolga. De mivel ezt nem tudod így olyanod nincs, hiába is magyaráznánk bármit. De kíváncsi lennék te mennyire lennél felháborodva ha veled tennének a melóhelyen valami tisztességtelent?
2020. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

#7 szerintem ezek a helyzetek annyiban nem egyértelműek, mert nagyon különböző élethelyzetek vannak. van ahol az mondanám tegye meg, mert több jót okoz vele. van amikor meg nem. ezért van tétje ilyenkor odafigyelve dönteni.


szóval eltudom kézelni, hogy valaki igénybeveszi és tisztességes. mert emiatt a pénz miatt tudja mondjuk kifizetni a szülei orvosát. de ha meg elsőosztályra vesz repjegyet így, akkor meg gáz. ez két véglet nyilván.

2020. aug. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem miért szidjátok, írta, hogy kétlaki életet él, tehát mindkettő címéről bejárhat, ki olyan hülye, hogy ilyenkor a számára kedvezőtlenebbet írja be?


Akkor lenne ez gáz, és bizony ezt is sokan csinálják, ha bejelentene magát jó messzire, ahova sose megy, és mégis lejelenti, hogy naponta mondjuk levezet 250 km-t és fizessenek utána. Na ez a tisztességtelen mégis van rá példa, nem is kevés.

2020. aug. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

7: Neked hiába mondanám úgysem értenéd meg. A legtöbb munkahely nem fizeti ki a teljes benzinköltséget, ezért nekem úgy éri meg, ha a messzebbi helyet jelentem be így tulajdonképpen 100%-ban kifizeti a cég helyettem a benzint.


A 9-es válaszoló tökéletesen megértette a fennálló helyzetet és annak lényegét.

2020. aug. 15. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!