Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezt bosszúból csinálja a...

Ezt bosszúból csinálja a munkatársam?

Figyelt kérdés
Három hónapja dolgozom ennél a cégnél, és összesen hárman látjuk el ezt a munkakört váltásban. A program úgy alakúl, hogy 2munkanap, 1 nap szabad, vagy akár 2hét az 1héttel,szóval átlagosan 20-21 napot dolgozunk havonta. Eleinte flexibilis volt a program, mert meg tudtuk beszélni, hogy kinek mikor kell szabadnap. Mivel én endometriózisban szenvedek, mindig úgy kértem a szabadnapot, hogy abban a bizonyos időszakban 2nap pihenhessek. Ezzel nem is volt gond, eleinte megértőek voltak a kollégák, de múlthónapban egy héttel előre szóltam, hogy mikor lesz szabadnapra szükségem, mert kirándulást szerveztünk a családdal. Sajnos a kirándulás előtti estén a munkatársam motorbalesetet szenvedett, és megkértek, hogy menjek helyette dolgozni 4-5napot. Mivel már jóval előtte megbeszéltük a kirándulást nem mondhattam le, és emiatt megharagudtak. Végülis nem sérült meg nagyon a kolléga, és mankóval be tudott menni dolgozni, de mégis duzzog azóta. Nem mondja, hogy mi baja, alig beszél velem, de szerintem egyértelmü. Azóta dacból végigdolgozta az utóbbi 34 napot, és nem engedett hogy én is pénzt keressek, mert nem akart szabadnapot kivenni. Az utóbbi hónapban csupán 10 napot dologztam amikor a harmadik kolléga volt szabad, és igy alig lesz fizetésem. A főnökhöz nem mehetek panaszt tenni, mert azt mondja, hogy azért vagyunk hárman, hogy megeggyezzünk egymás között, őt nem érdekli hogy kinek adja a fizetést, csak a munka legyen ellátva.

2020. aug. 18. 12:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%
Igen, ő úgy veszi nem lehet rád számítani. Egy kirándulás miatt biztos nem engedtem volna a munkatársamnak, hogy mankóval menjen be dolgozni..inkább lemondtam volna.
2020. aug. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Nagy valószínűséggel bosszúból csinálja.

Vagy megbeszélitek egymás között a sérelmeket, vagy elmész a cégtől. (Vagy marad a bosszúállási helyzet).

2020. aug. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ő kereste a bajt, nem kell áldozatként nézni. Bevallottan egykerekezés közben esett el. A facebookja is televan egykerekezős fotókkal, mindenki tudja hogy egy felelőtlen őrült.
2020. aug. 18. 13:07
 4/28 anonim ***** válasza:
89%
Elég gyerekes, amit a munkatársad csinál, de jogosan haragudhat rád. Nem volt szép tőled, hogy nem helyettesítetted a balesete után. Ők megértőek voltak veled, nem kellett dolgoznod azokon a napokon, te pedig cserébe most elmentél kirándulni, és hagytad, hogy a munkatársad mankóval járjon dolgozni.
2020. aug. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%

"Mivel már jóval előtte megbeszéltük a kirándulást nem mondhattam le"


De, lemondhattad volna, le is kellett volna mondanod. Elég gernya vagy.

2020. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
98%

A hobbijához pedig semmi közöd, a szabadidejében azt csinál, amit akar.


Ennyi erővel ha a kocsiddal balesetet szenvedsz, akkor te is menj be dolgozni, hiszen te kerested a bajt, minek kell neked vezetned, a te hibád.

2020. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
98%
Balesete volt.. Mindegy hogy saját hibából vagy nem.. emberségből vállalnod kellett volna... Veled is történhet még baleset vagy ne adj isten halál eset a családban.. De ha te így állsz hozzá,lehet hogy amikor neked kéne segítség nem kapsz
2020. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
15%
Nyugi, igazad van, senki sem mondta volna le a kirándulást, csak ideböfögik, hogy de. Jól tetted
2020. aug. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
91%

13.14-nek

Én nem vagyok olyan paraszt, hogy egy balesetet szenvedett kollégát figyelmen kívül hagyjam, és ne helyetesítsem, főleg ha ők mindig toleránsak lettek volna a betegségemmel.

Kérdezőnek nincs miért panaszkodnia. Balesetet szenvedett a kollégája. Igenis, le kellett volna mondani a kirándulást, és biztos vagyok benne, hogy a családja megértette volna, hogy miért mondja le.

Igaza van a kollégának. Én sem lennék ezentúl toleráns a kérdezővel.

2020. aug. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Andizsuzsi ***** válasza:
91%
Erre szokták mondani, hogy visszanyalt a fagyi. Ha jól értem, eddig ők alkalmazkodtak hozzád, most neked kellett volna igazodnod. Nem tetted, így ők is sz@rnak rád. Mondhatni hagytak neked időt bőven kirándulni. Menj oda, kérj elnézést és próbálj meg leülni vele megbeszélni a dolgot. Bár a hozzáállásod alapján nem sok jót jósolok.
2020. aug. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!