Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért bánhat így velem a...

Miért bánhat így velem a kiképzőm, mi lehet az oka, hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés
Tehát arról lenne szó, hogy a kiképzőmnél egy bizonyos ellenszenvet érzek felém. Nem tudom, miért. Munkahely és ugye én csendes vagyok,de, ha kell, van szám. Viszont, rossz helyre ültem és van mellettem egy nő, aki külön speciális bánásmódot igényel, nagyon kötekedő és óvatosan kell vele bánni. Egy idő után megjegyezte, hogy nem beszélek és gúnyolódni kezdett velem, így változtatnom kellett, beszélgettem a nagy csapattal, mivel észrevettem, hogy akire rávette a vizet, annak annyi. Szóval, elkezdtem hozzászólni a témákhoz, véleményt mondani, persze nekik az is baj lett. Úgyhogy most ebben a tekintetben is elvesztettem a fejem, hogy miként viselkedjek, mivel, ha hallgatok az a baj, ha beszélek, az a baj. Nekik a csapat vezetőjük, a kiképző oktat minket. Na, mármost az elején kimutatta nekem a foga fehérjét és akármit csináltam, nem volt jó neki semmi. Idővel, enyhült, viszont észrevettem, hogy 3 hete megváltozott. Igyekszem, mert egyszer elvétettem egy hibát. Nem tudtam neki válaszolni egy kérdésre, pedig azt mondta, ha válaszolok helyesen, elfogad és megfelelek. Nos, azóta igyekszem felé és mindent megteszek, de a mai napig nem kaptam tőle egy ,,jó/oké"-t sem. Most segítettem neki, annyit nem mondott, hogy jó voltam-e, vagy bármi, hanem csak látom, hogy figyel rám és közben gondolkozik. Teljesen bezavar. Na, most tetőzte a dolgot, hogy volt egy kézproblémám és a lábam is fájt, de nem szóltam róla, mivel el voltam vele, el vagyok vele, nem vészes, csak könnyítetten tudok néhány gyakorlatot elvégezni. Na, most bepipult arra, hogy nem mutattam meg neki a kézsérülésem (ami kicsi, de annál inkább fájt). Azért nem tettem meg felé, mivel, ha ránézett volna a nagyságára, kinevetett volna, de nagyon fájt. Szóval, nem is nagyon szólt hozzám. Most pedig megint furcsán viselkedett velem. Ha kérdezek tőle valamit (órai anyag, bármi) észreveszem, ideges, de ideges elvileg azért, mert állítólag nem vigyázok magamra. Említette, hogy csapatban mindenkire szükség van, amit én is elfogadok és igaz, de az a csapat, amiben én vagyok (nő többi farkas nő közt) kinevetnek. Ha valakinek valami nem úgy megy, vagy fáj valamije, kinevetik arról nem is szólván, hátul röhögik a másikat. Szóval, velük is bajba vagyok, mert, ha nem szólok az a baj, ha beszélek velük, az is baj, de jobban idegesít a kiképző furcsa viselkedése. A mostani közömbösségének oka mi lehet és miért nem tud engem elfogadni? Nagyon úgy érzem, hogy van egy bizonyos erős ellenszenve felém, de ugyanakkor azt is, hogy akármit fogok tenni, soha nem leszek számára elfogadott. Jövő héten megint van ilyen felmérés és aggódom, hogy ezúttal elutasít... Mit tehetnék vele szemben, vagy miért ilyen? Ne is várjak jobbat?

2020. aug. 19. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Voltam hasonló helyen. Feldobtam a retek bagázs felét a főnöknél, úgyhogy én szabad akaratból, ők meg kirúgva távoztak.


Menekülj.

2020. aug. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Először is: Te olyan vagy amilyen. ha csendes, csendes. Ha lassan oldódsz, akkor olyan. Ezért semmiképp ne érezz nyomást.Ne változz meg csak azért, mert szerinted valaki elvárja tőled. A munkahelyedre egyébként sem barátkozni mész. Persze mindig jólesik ha van valaki, akihez közel tudsz kerülni, de nem ez a prioritás. Ezen kívül simán el tudom képzelni - minden tisztelettel, nem szeretném, hogy azt hidd, nem hiszek neked, de elképzelhető, hogy nem is akkora baj amilyennek most látod. Sőt, az is lehet, hogy egyáltalán nincs is semmilyen baj. Egyszerűen te vagy ráfeszülve valamire. Érdemes tudatosítani magadban, hogy Te ettől az embertől függetlenül értékes vagy, és nem kell barátoknak lenni. Persze a munkádat ugyan úgy maxon kell tolni, és akkor nem lehet senkinek egy szava sem. Ha komolyabban bánt, nyugodtan mondd meg neki négy szem közt, hogy megbántott. Az egyenes kommunikációt mindenki értékeli.

De végső soron, próbálj meg kilépni a saját perspektívádból, s kívülről megvizsgálni a konfliktust. Remélem segítettem.

2020. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Valószínűleg, sőt biztosan, mások miatt felrúgtam a saját magam viselkedési értékrendjét, mivel csendesebb típus vagyok és utálok másokról negativumot nyilvánítani, vagy rossz véleményt, mivel szeretem látni, mivé alakulnak a dolgok és, ha biztos nem jól, akkor valóban véleményt adok róla. Nos, ami a kiképzőmet illeti, megnézem a jövő hetet. Illetve megpróbálok magamban rendet tenni valahogy, mivel ez így nem jó. annyi van, hogy szeretnék a csapattól hátra ülni, ahol nyugalom van, mivel elől foglaltam helyet az órák miatt. Tartok attól, hogy szólni fognak érte, sőt, ahogy ismerem őket, biztos... Most ebben mit tanácsoltok? Vagy maradjak elől és ne foglalkozzak azzal a kissé beteges emberrel?
2020. aug. 19. 20:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Bármit csinálsz, az nem lesz nekik jó. Két megoldás van. Vagy függetleníted magad tőlük (nem csak fizikai értelemben, hanem, hogy semennyire se foglalkozol velük, nem veszed számításba a továbbiakban azt, mi tetszik és nem tetszik majd nekik, csak a saját mentális egészségeddel foglalkozol). Ezt persze könnyű leírni, de kevesen képesek erre. Tudatosítsd, hogy dolgozni, és nem lelkizni mész be a munkahelyedre, és idővel talán könnyebben sikerül lekötnöd magad a tényleges munkavégzéssel.

Másik a környezet-, vagy akár munkahelyváltás. Nem tudom, milyen kiképzés ez, de nem egészséges az ilyen közeg, ahol egymással vannak elfoglalva az emberek.

2020. aug. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!