Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a munkahelyem àpr. ota nem...

Ha a munkahelyem àpr. ota nem intezi a tappenzem es nem küldi meg az OEP-nek, milyen szerv segit ebben? Vagy keressek egy ügyvedet es fizessem?

Figyelt kérdés

Az mondjuk gàz hogy a fönököm meg aranyos cuki es mindig mondja nem erti a könyvelök/berszamfejtök miert nem intezik hivogassam öket.

(Azaz ö mossa kezeit meg sem mozdul nem segit semmit)

Nos hiaba hivom irogatok is nekik, fizetest ugye nem kaptam sem aprilisban sem majusban teljes havit a (baleset korhaz tappenz miatt)

Azaz 2 havi fizum irto alacsony lett amit azota is szivok, lakbertartozas stb.


Az OEP annyit segitett csak hogy elmondta hozzajuk nem erkezett be tappenzigénylésem. Azaz a berszàmfejtök be se küldték.

Masban nem segitett egyaltalàn.



#tappenzt nem intezi a munkahely
2020. aug. 20. 09:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A berszamfejtök màsik cég.
2020. aug. 20. 09:02
 2/12 anonim ***** válasza:
Be vagy egyáltalán jelentve?
2020. aug. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg gáz, de ezt a főnöködnek kellene inteznie, a cég áll kapcsolatban a könyvelővel, nem te. Leadtad a betegpapirod? Esetleg az orvostól nem tudsz kérni másolatot és bevinni az OEP-hez? Bár nem tudom, ez így működik-e, csak agyalok, hátha. Lehet, itt tudnak segíteni: [link]

Vagy [link]

2020. aug. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az oep nem fogadja el az alkalmazottol.màr beszeltem velük. Csak céges ügyfelkapun keresztül fogadja be a munkàltatotol.


A fönököm egy telefont sem vesz fel. Keressem en a könyvelöket hivogassam en irjak nekik en, ö nem erti miért ülnek rajta.

(Amugy szerintem is neki kellene ràjuk piritani es nem a kezeit szettarni elöttem szerencsetlenül, hogy ö nem tudja miert ilyen a berszamfejtés..)



Minden tappenzes papirom korhazi igazolas nyilatkozat megvan, most szkenneltem be az OEP hez hogy segitsenek ki az illetekes abban hogy meg kapjam végre a tappenzem.

Betegszabit sem kaptam.



Be vagyok jelentve az tény, mert a jarulékok fizetve vannak utanam SZJA meg Szocho stb.


A jogi linkeket atnézem köszi.


Csak neha latok végrehajtoi leveleket amikben kötelezik a cégeket kifizetesekre büntetésekre, azt nem tudom hogyan lehet eddig eljutni.

Pereljem öket be?

2020. aug. 20. 10:26
 5/12 A kérdező kommentje:
*megkapjam
2020. aug. 20. 10:28
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a linket irtam a munkajogi ügyfelszolgalatra is es nekik is megküldtem a csatolmànyokat
2020. aug. 20. 10:37
 7/12 anonim ***** válasza:

NEAK elfogadja ha a dolgozó viszi be a papírt, én is így tettem, mert hasonló segítőkész főnököm volt...


14 munkanap múlva kaptam meg a táppénzt

2020. aug. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. aug. 24. 08:57
 9/12 A kérdező kommentje:
Visszairt mindenki mindenféle paragrafusokra valo hivatkozassal, leirtàk ugyanazt amit az OEP mondott hogy kizarolag a munkàltato intezheti az igénylést kiegészitve azzal, hogy nekik nem all modjukban a foglalkoztato müködèsét befolyàsolni. Es pont.
2020. aug. 25. 15:18
 10/12 A kérdező kommentje:

Most irtak a munkajogisak.(3.valaszolo 2.linkje)

Ök foglalkoztak vele!:)

Azt irtàk hogy tovàbbitottàk a megkeresésem az emberi eröforrasok miniszteriumànak mert ök az illetékesek benne.

2020. aug. 26. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!