Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vélemények, tapasztalatok a...

Vélemények, tapasztalatok a németországi és osztrák konyhai mosogató állásokról?

Figyelt kérdés

Fizikailag mennyire megterhelő?

Általában hány műszakban és hány órát dolgoznak ott?

Hétvégi, ünnepnapi munka?

Fizetés?

Szabadság?

Milyen nemzetiség dolgozik ott leginkább?


2020. aug. 22. 08:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia.

Dolgoztam Ausztriában a Vapiano láncnál és egy Mercure hotelben mint mosogató. Vapiban 1040€-t Mercurban 1100€-t kaptam nettóban. A szállásomat én fizettem. Havonta 4-500€-t tudtam félretenni, volt, hogy annyit sem. A kettő teljesen más volt. A Vapianoban mindenert fizetni kellett amit ettél(persze megoldottuk okosban) a Mercurban meg ehettél amit akarsz.A konyhán főztek neked, a svédasztalt amikor hozták vissza reggel, azt szedtél le róla amit akartál. A fizetés nyilván megegyezés kérdése, de török, arab éttermekbe ne menj dolgozni, mert szeretnek nem fizetni. Én a helyedben elmennék szezonmunkába Ausztriában, ahol kaját, szállást fizetik és ha megfogod a pénzt, szezon végére 1-2 millió forintot simán hazahozol. Míg, ha nagyvárosokba mész ott általában te fizeted a szállást, ami minimum 3-400€ havonta. Sok sikert.

2020. aug. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Osztrák hotelban, ahol szobafiú vagyok, a mosogató 1400-at keres, kaja pia szállás ingyenes, heti 40 órában, általában 2 müszakban. Fizikailag nem veszélyes, ünnepekkor és hétvégén dolgoznak, heti 2 szabadnap + az urlaub. Túlóra, ha van automatikusan fizetik.
2020. aug. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!