Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkanélküliség.Miért nem...

Munkanélküliség.Miért nem vesznek fel sehova?

Figyelt kérdés

Miért nem vesznek fel sehova?


22éves vagyok. Szeretnék végre a talpamra állni de valahogy nem megy. Rengeteg helyre jelentkeztem és sehova nem hívnak be.... Meghalják,h mennyi idős vagyok és elküldenek a francba, hogy "nincs tapasztalata","ehhez több tudás kéne" stb..... Mégis hogy szerezzek tapasztalatot ha lehetőséget sem adnak? Vannak bizonyítványaim mégsem érek velük semmit. Mindenkinek ilyen nehéz az álláskeresés vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Tele voltam önbizalommal, mára egy csepp sem maradt bennem.


2020. aug. 27. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

Mégis milye állásokra mész?

Én 46 évesen 6 év után hazamentem Angliából, mert bár dolgoztam, de képtelen voltam az angol nyelvet megtanulni. ( meg az időjárást sem bírtam, állandó migrén gyötört miatta)

Nincs diplomám, nyelveket nem tudok, egy halott szakmám van, aminek már nincs semmi értelme. Mégis 3 nap után eltudtam helyezkedni dolgozni. Nyilván nem álmaim munkahelye, de nem szakadok meg a melóban. Bejelentett munka, szép fizetéssel. Igen, gyárban dolgozom, de ahogy mondani szoktam. Ez is több a semminél.

2020. aug. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos ez így megy. Megkérdezhetem, hogy pontosan milyen állásokat szoktál nézegetni?
2020. aug. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Milyen végzettséged van?
2020. aug. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Én is így vagyok kérdező és én se értem.
2020. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Pl.van kereskedelmi végzettségem mégsem vesznek fel egy sz@ros büfébe.....De még Tescos árufeltöltőnek SEM!!

Ennyit érne a szakma? Ha visszamehetnék az időbe,a 16éves tankötelezettségem után elmegyek egy gyárba robotolni és már milliomos lennék. Ehelyett itt vagyok egy forint nélkül.

Mindig azt mondták a tanáraim, hogy "Egy jó szakma felér egy érettségivel" fel ja....kitörölhetem velük!

A korombeli csajok felénk abból élnek, hogy amit otthon megtanultak(anyun,barátnőkön)

bejelentés nélkül(feketén) hajat fonnak, műszempillát építenek, műkörmöznek, és elrakják azt a napi x összeget vendégszámtól függően. Én azért ennél stabilabb munkahelyre vágyom.

2020. aug. 27. 14:39
 6/14 A kérdező kommentje:
Hiába jelentkezek gyári munkára, látom, hogy megvan hirdetve egy operátori pozíció, és ha felhívom "jelenleg nincs felvétel" választ kapom....
2020. aug. 27. 14:48
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Mindenhol csak a tapasztalat kell, de bezzeg esélyt nem adnak.
2020. aug. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Úgy jelentkezel álláshirdetésekre, hogy felhívod őket? Állítsd be a szűrőt pályakezdőknek való állásokra, amíg nincs tapasztalatod, inkább egy igényes önéletrajzzal tudod őket megnyerni. Amíg nincs munkád, megtanulhatnál egy idegen nyelvet, később jól jöhet.
2020. aug. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8 Igen felhívom őket és rám csapják a telefont. (De többször volt, hogy bementem személyesen is jelentkezni állásra, mégis elküldtek😑....)a koronavítus miatt telefonálgatok inkább, mert ha bemegyek úgyis azt mondják,hogy e-mailbe kell önéletrajz és majd úgy értésítenek.


Jó lenne ha az iskola valamilyen formában segíte az álláskeresésben a diákoknak...ezért IS van ennyi frissen végzett fiatal állás nélkül.

2020. aug. 27. 18:12
 10/14 A kérdező kommentje:
Kérlek ne pontozzátok le egymást erre nincs jó-vagy rossz válasz
2020. aug. 27. 18:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!