Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi számít mobbingnak? Mióta...

Mi számít mobbingnak? Mióta terhes vagyok, pár fura dolog történik. Többi lent

Figyelt kérdés
Múlt héten rosszul lettem a munkahelyemen, elküldtek orvoshoz, aki meg kiírt (27 hetes vagyok, eddig most voltam először kiírva). Rögtön utána behívtam munkahelyre, hogy ki vagyok írva és hogy kedden (azaz ma) megyek vissza dokihoz. Főnöknőm mondta, hogy jó és akkor majd jelezzek. Mondom rendben. Ma voltam orvosnál aki mondta, hogy holnaptól már mehetek dolgozni. Ezután főnöknőmet 17:00 körül és aztán 18:00-kor hívtam, nem vette fel (nem is szokott visszahívni), aztán harmadszorra mikor felvette, még mielőtt mondtam volna, miért hívom, lekiabált, hogy én mégis miért zavarom őt munkaidőn kívül és mi olyan rettentően fontos, hogy én ilyenkor hívom. Ő részmunkaidőben dolgozik 13:00-ig, nem tehetek róla, hogy az orvosom meg csak 16:00-tól van ott. Mikor elmondtam neki, hogy az orvosom csak 16:00-tól van ott, mondta, hogy máskor ne hívjam, csak menjek másnap simán szó nélkül dolgozni (pedig még ő mondta, hogy majd jelezzek, mi van), de még mindig hajtotta, hogy ne hívogassam őt munkán kívül. Másik példa: Két héttel ezelőtt egy kollégám megkért, hogy az adott dokumentumot, amit neki átküldtem, a főnöknőnk fönöknőjének küldjem el, mert ő dolgozza fel azt a konkrét ügyet. Ez a kolléga 30 éve ott van, én egy éve, gondoltam, csak tudja. Email-ben elküldtem ezt a dokumentumot ennek a nőnek és a főnöknőmön keresztül azt üzente nekem, hogy mégis mit gondolok én magamról, hogy ki vagyok én ott, hogy ezt elküldtem neki, meg hogy arcátlan pimasz vagyok. Konkrétan ezeket a szavakat használta. Pedig megírtam neki azt is, hogy nekem úgy mondták, hogy ő dolgozza fel azt a konkrét ügyet és nem hasracsapásra küldtem el ezt neki. Főnöknőm szerint először meg kellett volna bizonyosodnom arról, hogy a kollégám, aki 30 éve ott van, jól mondja-e és a főnöknőm hozzátette, hogy ha így folytatom, akkor nem fognak engem visszavenni erre a munkahelyre szülés stb. után, úgyhogy ne csináljak ilyeneket. Harmadik példa: ez egy call center. Sok olyan alkalom van, hogy mikor a főnöknőnk nincs ott, a 7-8 ember közül mindenki egyszerre teszi magát szünetre és mennek cigizni együtt stb., én meg egyedül telefonálok, mint egy hülye, úgy hogy 7-8 ember van a váróvonalban. Szerintetek ezek cse*sztetnek? Összebalhézni már nem akarok senkivel, már csak 3 hetet dolgozok...

2020. szept. 1. 18:55
 1/8 anonim válasza:
100%

Engedd el! 🙂

Három hét kibírható, aztán ha tehetném nem mennék ehhez a főnökhöz vissza dolgozni.

Pláne ha belegondolok mennyire nem tolerálják ha egy gyerek beteg, stb..

2020. szept. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Ez nem mobbing.inkabb folyamatos balul elsült dolgok.

Talan ezeket vonzod be mostansag.

2020. szept. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem nem feltétlen a tehességed miatt szekálnak, vannak ilyen helyek akiknek még a sz*r is keserű.

Az elsőnél mondjuk ott érdekes a főnököd hozzáállása is, de gondolom a "majd jelezz" neki egy szófordulat volt és kb nem érdekli (igaz másrészről meg ilyen helyeken jó ha tudják hogy másnaptól megy Jóska Pista a beosztás miatt...). Na mindegy. Máskor ha közlendőd van főnivel, és nem veszi fel, küldj neki sms-t. Én is mindig így csináltam és az én beosztottjaim is velem, és akkor kész, te letudtad amit le kellett.


Az emailről/doksiról annyit, lehet úgy fogalmaztad a levelet hogy a nagyfőninek nem tetszett. Ilyenkor elnézést kérsz (még ha nem is gondolod hogy hibáztál, akkor is semleges hangnemben), és mondod hogy legközelebb majd jobban körbekérdezel.


Ha 3 hetet vagy már csak, tényleg ne balhézz össze senkivel, legyél inkább csendes, rendes, mert ez a benyomás fog számítani, ugyanis tutira veszem hogy 1-2 év múlva a főnök főnöke nem fog emlékezni rá hogy te elküldtél neki rosszul egy doksit... S ha emiatt nem vesznek vissza, az kissé törvénysértő is.

Amikor meg a többiek kirakják magukat, egyszerűen tedd azt, hogy sokkkkkal lassabban dolgozol (persze amennyire lehet), adminisztrálj lassabban, ne kapkodj, tök felesleges. Ha számon kérnek, mondd ártatlanul hogy te mindent megtettél, megnézhetik a riportokat, te be voltál logolva, dolgoztál. A riportokból úgyis kiderül hogy a többiek meg nem, szóval erről ennyit...

2020. szept. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat és a tippeid 3-mas, igen, balhézni már én sem akarok, már csak a lelki nyugalmam békéért sem. Amúgy azért nem küldtem neki sms-t, mert már az első nap, mikor odakerültem, kikötötte, hogy semmi email, semmi sms, ha valami mondanivalóm van neki, csak a hívást fogadja el. Na mindegy. Lehet el kell kezdenem gondolatolvasást tanulni, hogy kinek mi a megfelelő viselkedés haha :D
2020. szept. 1. 19:26
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
A jelezd majd az egy szoveges uzenet siman lehetett volna. Plusz mobilon hivsz valakit, latja a szamod, visszahiv. Zaklatos jellege van harom csorgetesnek. Ha kollega vagy barki, akkor is.
2020. szept. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mint ahogy írtam, a főnöknő semmilyen írásos szöveget nem fogad el, csak telefont. És ahogy írtam a szövegben, a főnönő soha senkit nem hív vissza. Légyszi olvass mielőtt írsz.
2020. szept. 1. 19:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindkét főnök egy érzelmileg fűtött gondolkodásképtelen barom, aki annyira hozzászokott, hogy az alkalmazott mindig bólogat, hogy észre se veszi már mekkora hülye.


Én a helyedben fognám az e-mail másolatát amit elküldtél, és körbeküldeném az egész munkahelyen mindenkinek a rá írt válaszoddal:


'Miért nem lehetett volna megválaszolni, hogy "Sajnálom XY, ezt nem az én dolgom feldolgozni", ahelyett hogy a közvetlen főnökömön keresztül üzenget, hogy micsoda "arcátlan pimasz" vagyok, hogy el mertem küldeni, mikor nekem azt mondták, hogy igenis Önnek küldjem. Remélem mindenki látja micsoda főnökség van itt, és a legjobb munkatársak szépen búcsút mondanak!'

2020. szept. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem engedd el a dolgot, ha már csak 3 hét van hátra.


Sajnos minden munkahelyen vannak olyanok, akik nem nézek jó szemmel, ha valaki gyereket vállal. Nagyon rosszindulatúak tudnak lenni - és ezt annak ellenére mondom, hogy én childfree vagyok, tehát nem szeretnék magamnak babát.


Koncentrálj a jóra, arra, hogy mennyire örülsz a kicsinek. :)

2020. szept. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!