Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyeteken kötelező a...

A munkahelyeteken kötelező a maszk? Szóltok, vagy szólnotok kell, aki nem húzza fel?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdtem dolgozni egy ruházati üzletben.

A maszk (sajnos (nálunk is kötelező, legalább szájig felhúzva.

Már az első nap mondták, hogy figyelmeztetni kell azt a vásárlót, aki nem húzza fel rendesen a vagy nincs rajta.

Oké akkor szabály, de nekem ez nagyon kellemetlen, mert nem szeretek, szeretnék senkivel sem veszekedni.

Én is utálom, gyűlölöm, szerintem nagy hülyeség az egész, legszívesebben lázadnék, de nem lehet.

Tegnap már reggel volt ety vásárló, akire kénytelen voltam szólni. (azt is úgy, hogy kollegina mondta, szóljak rá).

Na és az ember nagyon ki akadt, hogy ki mondta ezt.

Mikor mondtam, hogy ne haragudjon, a felettesem, hogy mutassam meg, elkezdett kiabálni vele a hogy micsoda baromság, mert ő rosszul van benne, meg miért kell felhúzva lenni.

És kolléga meg ki zavarta.

Én sem értek ezzel egyet, (remélem nem kell hónapokig hordani ezt a sz. t, mert nap végére már fáj az ember torka.

Nálatok mennyire van szigor?

Akinek sulis a gyereke, kell hordania?

Milyen rendszer van?


2020. szept. 2. 07:54
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
A hibákért elnézést, telefonról írtam és és siettem.
2020. szept. 2. 07:55
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

Irodában dolgozok, a közös helyiségekben kötelező a maszk viselete, a kollégák komolyan veszik, illetve nálunk meg mindig van home office is, ezért egy időben soha nincsenek sokan az irodában.


Amúgy ez egy kormány által előírt szabály, amelyet a boltoknak kötelező betartaniuk, különben bírsággal sújthatják őket, ezért ennyire szigorúak veled ebben. Nyugodtan szólj rá az emberekre, az egyéni kényelmetlenség mindenkinek a maga problémája, jelenleg ez a szabály, amit be kell tartani és tartatni.

2020. szept. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi :).

Mondták is, "nyugodtan ki lehet küldeni aki bunkó, mert senkinek nem vagyunk a kutyái"

😀.

Ja, mondta is az egyik kollegina hogy mondjam, hogy menjen a viktorhoz reklamálni 😀😀😀

2020. szept. 2. 08:04
 4/22 anonim ***** válasza:
69%

Egyetemista vagyok. Nálunk csak gyakorlatokon kötelező, de az évfolyam felének az előadáson is jelenléti oktatás van. Én nagyon dühös vagyok érte, meg is próbálok majd egyéni tanrendet kérni, bejárós vagyok, tele egy háztartásban élő családtagokkal, akiknek így én vagyok a legjelentősebb veszélyforrása.

Boltokban igenis elvárom a személyzettől, hogy figyelmeztessék a felelőtlen vásárlókat a maszk HELYES használatára meg a védőtávolságra is! (Bár az alkalmazottaknak is kevesebb, mint a fele hordja helyesen.)

Most ez is a munkaköröd része. Felelősséggel tartozol azok iránt a vásárlóitok iránt, akik védeni szeretnék az egészségüket, akár pl. veszélyeztetettek.

2020. szept. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Nem Magyarországon élek, nálunk egyedül a tömegközlekedési eszközökön kötelező illetve két -vagy három?- nagyváros legforgalmasabb részén. A szabály egyszerű: van rajtad, felszállhatsz, nincs rajtad, nem. Ha útközben leveszed és a sofőr vagy a vonaton a kalauz észreveszi először figyelmeztet, ha nem teszed vissza hívj a közterület felugyeloket akik a következő állomáson várnak és megbüntetnek. A max büntetés 390euro.
2020. szept. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ilyen helyen dolgozom, de pl régen voltam ügyfélszolgálatos, ahol sajnos le kellett nyomni néha olyasmit az emberek torkán, amivel magam sem értettem egyet.


Ezt úgy lehet megfelelően kezelni, ha pl boltos lennék, ezt tenném:

"-Tisztelt Hölgyem/Uram! Elnézését kérem, de kötelességem figyelmeztetni a maszkviselési kötelezettségre, szólnom kell Önnek, hogy legyen kedves felvenni". És utána nem vegzálni tovább, amúgy is a törvény a dolgozók maszktalansága esetén bünteti a boltot. A bolti alkalmazott maximum csak szólhat érte, de nem intézkedhet, nem alkalmazhat kényszert. Ez is benne van a törvényben, csak sokan másképp alkalmazzák.


Ügyfélszolgálatosként is (távközlés) volt, hogy bejött az ember, hogy miért kapcsoltuk ki a szolgáltatást neki.

Sok múlik a szóhasználaton: én pl sosem "korlátozzuk", "kikapcsoljuk" szavakat használtam, mint a kolléganőm, hanem "korlátozzák", "kikapcsolják" stb, ezzel is utalva arra, hogy a cég több részből és többfajta kompetenciájú csoportból áll és én nem feltétlenül a magánvéleményemet tükrözöm, csak a munkámat végzem. Sokkal jobb az ügyfelek együttműködő képessége, ha az ember nem képviseli a fassságokat, nem úgy beszél, mint aki sejtszintig egyetért, inkább csak afféle kívülálló jelleggel áll a témához.

2020. szept. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%
Irodában dolgozom, most nálunk is bevezették, hogy kötelező a maszk. Orra is fel kell húzni, és ellenőrzik is.
2020. szept. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
Home office-ban dolgozom, de benn az irodában is bevezették a maszkviselést (orrig fel kell húzni!), mivel vannak veszélyeztetett korban levő kollégák is. Meg nem is mindig tudunk elég távol lenni egymástól. Plusz kötelező a napi fertőtlenítés, amit elvileg a takarítónak kell/kéne csinálnia minden reggel és délután. Ha be kell mennem hetente/kéthetente, akkor én fel kell vegyem a maszkot + szoktam cérnakesztyűt is hordani, hogy ne fogdossak össze semmit. Kézfertőtlenítés is kötelező. Kényelmetlen? Egy picit, de szerintem inkább ez, minthogy mindenki karanténba kerüljön családostul. Ha ott valaki megfertőződne, egyből bezárnák az irodát, és mindenki gyerekestől, családostól otthon kéne maradjon két hétre karanténban.
2020. szept. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
Szólsz az embernek, hogy legyen kedves felvenni a maszkot, érteni fogja. Még tán elnézést is kér. Mondd nyugodtan, mint a világ legtermészetesebb dolgát. Ne lássák, hogy félsz szólni. Ha valaki van olyan hülye, hogy megkérdezi, hogy miért, mutass rá az ajtótokra, hogy ki van írva, hogy csak így léphet be, és hogy ez a jogszabály, azért. Nem kell túlmagyarázni. Mikor belépett az ajtón, vállalta, hogy betartja a szabályokat. Ha nem tartja be, nem muszáj bemenni. Ilyen egyszerű. :)
2020. szept. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk irodában nem kötelező, nem találkozunk ügyfelekkel, kézfertőtlenítőt biztosítanak a bejáratoknál, illetve a mosdókban van kézfertőtlenítő szappan, és kaptunk 2db mosható maszkot fejenként a munkába járáshoz. Viszont ezt is ki kellett harcolni, hogy legyen szappan, biztosítsák az egyéni védőeszközt. Állami tulajdonú cég, de nem közszféra.
2020. szept. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!