Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy HR-es mit akar látni a...

Egy HR-es mit akar látni a potenciális jelölt közösségi oldalain?

Figyelt kérdés

Az egyértelmű, hogy a bulizós, piálos, hiányos öltözetben készült képek rossz pontot jelentenek. Mi az még amit nem szerencsés posztolni, mert hátrány a munkahelyi felvételinél? És mi az ami kifejezetten tetszik egy HR-esnek?

Az hátrány lehet, ha a profilképemen kívül nincs semmi a facebookon?

Tudom, hogy első sorban nem ezen múlik, de a mai világban sokszor említik, hogy ez fontos és igenis megnézik mit mutatsz online. Tavasszal felvételizek az álom állásomra az álom céghez, ahova nagyon nagy a verseny a csoporttársaim körében is, és nem szeretném, ha valami apróságon csúsznék el.



2020. szept. 2. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Sokáig dolgoztam HR-en, soha senki közösségi oldalát nem néztük. Ne tedd nyilvánosra az adataid és a posztjaid, semmi közük hozzá.
2020. szept. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azon van a hangsúly, hogy mit nem szeretnének látni. Ezeket nagyjából le is írtad, ezeken kívül a magamutogatás, ribis képek, politizálás stb. ami abszolút nem vet jó fényt a jelöltre.
2020. szept. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Én is 4 évet dolgoztam HRen és nincs idő nézegetni a jelöltek személyes profilját, így például vettem fel aktfotóst is... :D. Tedd priváttá a biztonság kedvéért a profilod de ne aggódj ezen.
2020. szept. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20%
1 foschbúk oldalra rátekintve 1 milla infót le tudok szedni.
2020. szept. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
9%
Abban az időben beszéltem HR essel amikor 10-szeres túljelentkezés volt, kb mindenhova. Ők csináltak egy előszűrőt kép alapján( hogy mely pályázókkal feküdnének le) akik továbbjutottak azokról a vezetők döntöttek de ők már olyasmit is megnéztek hogy milyen végzettsége van az illetőnek. Ez nem volt zaklató hely ne értse félre senki de amikor van választék akkor oly módon válogatnak hogy csuhaj
2020. szept. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!