Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mégis hogy jöhetnék rá hogy...

Mégis hogy jöhetnék rá hogy mi az amivel foglalkoznom kéne?

Figyelt kérdés

Kezdek teljesen elkeseredni most már. Úgy érzem képtelen vagyok megtalálni a helyemet, 27 évesen még mindig csapongok és kérdezem magamtól folyamatosan hogy hol az én karrier utam..


Elvégeztem egy szakot amivel a közszférában el is helyezkedtem, az elején szerettem, de nem jutottam előre se anyagilag se szakmailag. 3 évet bírtam de a végén már teljesen úgy éreztem megbolondulok.


Úgy döntöttem tanulok valami mást egy gazdasági szakra jelentkeztem mert ez is érdekelt. Közben elmentem egy teljesen más területre, kipróbáltam magam a vendéglátásban, pár hónap alatt rájöttem hogy ki van zárva hogy én ebben dolgozzam. Borzasztó volt számomra de végigcsináltam amit kellett.


Most végzem ezt a szakot és elbizonytalanodtam, vajon biztos hogy ez lesz az amit gyakorlatban is szívesen csinálni fogok? Teljesen elbizonytalanodtam és kétségbe vagyok esve. Nyilván mindenképpen be fogom fejezni az egyetemet ha már nekikezdtem.


Olvasok rengeteg önfejlesztő könyvet ami esetleg hozzásegíthetne ahhoz hogy tudjam végre mi az ami nekem való. De úgy érzem egy helyben toporgok és ez sem segít.


Mit tudnék tenni? Más is van így? Ti hogy találtátok meg mi az ami nektek való?


2020. szept. 3. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Tegyük fel, hogy végtelen mennyiségű pénzed és erőforrásod áll rendelkezésre! Életed hátralévő felében oda utazhatsz, ahová szeretnél, azt csinálhatsz, amit csak akarsz. Mondjuk, hogy már felnevelted a gyermekeidet és nagyjából 10 év utazgatás és semmittevés után rájössz, hogy ez így borzasztóan unalmas.


Mi az a munka, amivel ebben a helyzetben szívesen feltöltődnél?

2020. szept. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Miért nem fordítva gondolkozol?

Nem random szakokat kellene végezgetni, hátha betalál.

Hobbi, érdeklődési kör, személyiség.

Mi az amivel szívesen foglalkozol, aztán utána megtalálni, hogy valami ahhoz közelállóval hogyan lehet pénzt keresni.

2020. szept. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Első válaszoló te ezt most komolyan gondoltad,hogy megkérdezed, hogy mi az a munka, amit szívesen csinálna? Nem vetted észre, hogy szegény Kérdező 6 bekezdésében azt ecseteli, hogy nem tudja, hogy mit szeretne és mi lenne a jó? Megőrülök az ilyen válaszoktól ez a nesze neked semmi fogd meg jól kategória.:D
2020. szept. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1: Pont ez a gondom hogy nem tudom. Hobbim az olvasás és szeretek írni, de ez a kutyát nem érdekli és nem is fognak érte fizetni :D


2: Nem random szakokat végeztem/végzek el! Hanem tudtam mi az amire jelentkezem és szerettem/szeretem is tanulni mert érdekel. Mint írtam a közszférában voltam de iszonyú kevés fizetésért és nagy felelősségért, nulla haladás. De az hogy te tanulsz valamit és érdekel valami meg az hogy gyakorlatban csinálod az két különböző dolog sajnos. Az gyakorlatban derül ki hogy te neked ez jó e vagy sem..


Nem csak úgy random beiratkoztam valahova valami szakra hogy legyen végzettségem...

2020. szept. 3. 08:42
 5/6 anonim ***** válasza:
27%

#4: Baromira nem értek egyet. A tanulmányok alatt megismered az adott terület dolgait elméletben. Azt tökéletesen fel tudod mérni, hogy érdekel-e az a szektor, azok a folyamatok, események stb, amiről szól az egész. Karriert valahol el kell kezdeni, de némi ambícióval lehet előre jutni és jobb munkakört, feladatokat találni (nyilván nem a közszférában).

De alapvetően arra gondoltam, hogy ha te szeretsz alkotni, akkor ne menj közgazdasági képzésre, hanem nézz valami designer, grafikus, vagy bármi képzést. Egyszerű példával élve.

2020. szept. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Gondolkodj el azon, hogy mi az a tevékenység amit annyira szeretsz csinálni, hogy képes lennél életed végéig ingyen végezni, mégis tudsz belőle profitálni, tehát a megélhetésedet tudod belőle biztosítani.
2020. szept. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!