Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megmondanátok a főnöknek,...

Megmondanátok a főnöknek, hogy ne rakjon be a nem dolgozó kollégával dolgozni ameddig meg nem tanulja mit jelent kollégának lenni és mi a kollegialitás?

Figyelt kérdés
Ezt pont ilyen szavakkal.Múltkor már mondtam neki ne rakjon be vele dolgozni,mert nem dolgozik és lusta. Mikor ketten dolgoztunk minden rám hárult úgy kellett neki osztogatni a feladatokat,mert nem igazán vett részt a munkában. Meg még a duzzogását,szitkozását is amit magában mormogott hallgatni kellett és csak elvette a kedvemet a munkától.Úgy látom a főnökasszony figyelembe vette amit kértem.Most olyan gond van,hogy nehezen tudja ebben a hónapban a szombati napokat megszervezni ki kivel dolgozzon,mert a rész munkaidős munkás most nem jönni. De kérni fogom megint ezzel az alakkal ne rakjon be dolgozni nem fogom a hátamon hordozni a lajhár kollégát mert nehéz teher. A főnöknő meg tehet a viselkedéséről mert túl lágy.Mostmár felébredt kicsit ő is, figyelmeztette is a kollégát nem olyan régen bár ezt nem ártana többször is figyelmeztetni.
2020. szept. 3. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van ilyen. Akkor dolgozik, ha ez a főnöknek imponál.
2020. szept. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nagy baj, ha a kollégád lusta, de mivel most csak kezdő, lehetséges hogy nem tud önállóan dolgozni. Kérdezd meg tőle, miért nem dolgozik, elakadt-e valamiben, miben.

Aztán segíts neki, mert tapasztaltabb vagy.

Ha nem használ a szép szó, említsd meg neki, hogy kidobják őt. Bizonyára még próbaidős, tehát vigyázzon.

2020. szept. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha a főnök egy-két órával később jön reggel és ketten vagyunk akkor azért csinálja. Amikor közeleg az idő hogy beér a főnöknő akkor lehalkítja a zenét,igyekszik jobban elfoglalni magát.De sokáig nem így volt. Azért vannak még lógós pillanatai tegnap volt munka és amikor a telefont nyomogatta szóltam ,hogy valakinek megkellene csinálni egy analízist és akkor elment megcsinálni.
2020. szept. 3. 20:48
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Nálam ez szakítást jelent a kedves munkahellyel, mit gondolnak mégis, hogy két ember helyett fogok dolgozni egy fizetésért? Nálam ez már alapból váló ok, bár mondjuk enyhén radikális vagyok és nem túl magas a toleranciaküszöböm. Mi az, hogy nem dolgozik, akkor miért nem rúgják ki? A teremburáját, a csókos semmittevő...
2020. szept. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2-es féléve van itt:-)És annyi idő alatt a kompjuter programot se tudta rendesen elsajátítani. Kb.egy hónapja dolgozgat rajta,de túlzás lenne azt állítani,hogy tud rajts dolgozni:-)Sok mindenre tett kijelentéseket,hogy őt az nem érdekli.Szemtelen is ilyen szinten finom módon. Szerinte ő egy munkaterületre lett felvéve de ha csak abból állna a munkája az nem sokat tenne ki a munkaidobol és neki az felelne meg a másik meg dolgozzon...ez nem nagy cég itt nincs olyan,hogy pl.én vagyok a futár és nincs más feladatom.
2020. szept. 3. 20:55
 6/11 A kérdező kommentje:
4-es ismerőse a főnöknőnek de már ő is látja,hogy erre nem lehet számítani ha sok a munka.Volt is nézeteltérésük mert kért több pénzt azt mondta neki lehet,de csak akkor ha dolgozik és végzi mindazt amit a többiek is.
2020. szept. 3. 20:58
 7/11 anonim ***** válasza:

Ki protezsálta a céghez?

Maga a pápa? Aligha.

Megmondani a főnökasszonynak, hogy vagy ő, vagy Ti mentek el a cégtől.

Válasszon.

2020. szept. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Protezsálta ő saját magát. Felmondott az előző munkahelyén,hogy megy Dubaiba,de közbe jött a korona...közben eljött pár hétre a mi városunkba mert ott van az élettársa. És mivel a főnökömmel azelőtt munka folytán itt-ott együttműködtek tudta,hogy a főnöknőm pár hónappal azelőtt saját vállalkozást indított.Így szólt neki betud segíteni egy-két dologban.Ez eredetileg pár hét lett volna,de itt ragadt...közben szerződése is lett de a munka végzést nem igazán bővítette...utána én felléptem, először neki célozgattam nem túl barátságosan,utána szóltam a főnöknőnek is így mostmár ahhoz képest amit csinált többet dolgozik,de a tudása nem bővül. Már arra is gondoltam ez a Dubaiozas csak csali duma volt hogy eljön bedolgozni pár hétre,hogy bekösse magát a céghez hátha majd így őt megszokjuk,hogy ő ilyen jopofizos,nem dolgozó és ez majd el lesz nézve...csak ez nem teljesen így lett.
2020. szept. 3. 21:54
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Persze. Sőt, rendszeresen szoktam neki szólni, hogy azt a hülyét/lustát ne küldje hozzám, mert úgyis elzavarom. Nálam mindenki egy esélyt kap, ha nem akar, vagy tud dolgozni, akkor boldogítson mást, de engem ne tartson fel. Inkább megcsinálom egyedül.
2020. szept. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pont ezekkel a szavakkal? Vaszínűleg kiröhöne a tudálékoskodásért. A kollegialitás egy dolog. De itt konkrétan a munkavégzés minősége a probléma
2020. szept. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!