Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azért nem fogadják el a...

Azért nem fogadják el a feladatot mert ők régebben vannak itt? Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
2 hónapja dolgozok az önkormányzat egyik helyi Kftjénél. Középvezető vagyok viszont van egy hatalmas bűnöm, hogy 25 évesen én még "kölyök" vagyok. Jelenleg a főfeladatom az, hogy a lakossági és egyéb bejelentésekre a megírt levéltől a kivitelezés és átvételig megoldást nyújtsak. A héten összegyűltek azok a problémák olyan fákról amik hosszú távon veszélyessé válhatnak de nem szükséges azonnali kivágásuk, "metszésük". Csináltam egy részletes tervet, hogy milyen sorrendben melyik fákat hogyan kell kezelni. Mindenki aláírta akinek kell. Nem vagyok egy érzékeny típus de erre reggelre kaptam egy levelet az illetékestől amiben elutasítja a feladat elvégzését, indoklás nélkül. Ami nagyobb probléma az a lekezelő stílus volt. Ez az ember 10+ éve itt van és főfeladata az, hogy méhészkedik munkaidőben is. Alap eseteben megmutatnám a vezetőségnek a hivatalos levelezést de próbálom nem szítani a parazsat.

2020. szept. 4. 08:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Kérdezz rá az indokra!
2020. szept. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Ki utasítja el? Ő beosztott vagy ki?

Ha mindenki aláírta, akkor mi a kérdés?

2020. szept. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hivatkozz a méhekre :) Nem jó nekik a korhadt fa :)

Viccen kívül meg: Kérdezz rá komolyan milyen hibát talált benne amin javíthanál,mit javasol?így burkoltan csikarod ki hogy ő is elfogadja a tervedet.XD

2020. szept. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Már pedig itt másként nem érsz célt, csak ha a feletteshez fordulsz. Ha simán visszautasította volna, akkor lehetne itt még köröket futni (beszélgetés, levelezgetés kettőtök között), de nekiállt taposni téged. Soha nem fogod meggyőzni róla, hogy meg kell csinálnia ami a munkája, ehhez szükséged lesz a felettesre.

A főnökség nem tudja, hogy a tisztelt kolléga a munkája helyett végzi a méhészkedést?

2020. szept. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igazából a beosztottad? Másik osztály vezetője vagy mi?

Minden esetben más a helyzet.

Ha te vagy a közvetlen felettese, akkor no comment. Viselkedj vezetőként.

Ha másik osztály vezetője stb. akkor első körben kérnék udvariasan állásfoglalást, miért nem csinálja meg. Ha erre nincs épkézláb magyarázat, akkor figyelmeztetném, hogy nem tudom elvégezni a munkát, ezért kénytelen leszek egy szinttel feljebb eszkalálni a problémát.

2020. szept. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg kölyök vagy, ha ennyit sem tudsz megoldani...talán csattogj oda hozzá személyesen s beszéld meg vele szóban, mint dedósként üzengetve...
2020. szept. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kicsit bonyolult a helyzet. Nem vagyok a főnöke mert papíron képviselő testület a főnöke a Kftnek. Viszont konkrétan ebben az ügyben ha a jegyző és a polgármester elfogadja a Közüt által jóváhagyott tervet akkor neki kötelessége azt elfogadni főleg, úgyhogy elég sok időt hagytam rá mivel nem kezdődött meg a lombhullás. Írtam neki de még nem méltóztatott válaszolni. Az első hetekben tanúsított ellenségeskedése miatt csak emailben vagyok hajlandó kommunikálni vele mivel arra nem lehet azt mondani, hogy "Na az nem úgy volt".
2020. szept. 4. 09:16
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Ez esetben tökéletesen megállja a helyét a válaszom második fele.

Kérj írásos állásfoglalást, miért nem lehet megcsinálni.

Emlékeztesd, hogy ennek a munkának az elvégeztetése a te feladatköröd és ha nem lehet elvégezni neked azt vissza kell csatolnod a te feletteseid felé.

Ennyi elég is lesz hozzá, hogy kapj értelmes választ és határidőt.

Amúgy meg, aki gerinccel akar valamit kezdeni az életével az menekül a közszférából. Ilyen kollégák közül azonnal dobbants, amint értékelhető mennyiségű tapasztalatot tudsz írni az önéletrajzba


#5

2020. szept. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, aki nem fogad szót a főnöknek, ki kell rúgni. Van a helyükre 50 másik buzgó jelentkező, a "frisebb" munkaerő pedig mindig lelkesebb és nem hordja fent az orrát, mint aki 20 éve ott van a cégnél.
2020. szept. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
10 - canobix-szal, ő a gyk seggén a pattanás, három jó betűt se kapsz tőle... :D
2020. szept. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!