Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Betanított munkásként akárhova...

Betanított munkásként akárhova megyek dolgozni,a kollégák többsége mindenhol kőbunkó fazonok?

Figyelt kérdés
2020. szept. 8. 00:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Epitoipar?
2020. szept. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem.Bármelyik gyár vagy posta vagy bármi más.
2020. szept. 8. 00:22
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Ez minden nem értelmiségi szakmában így van, nagyobb sötétség van a fejükben, mint mordorban.


Ha baj, szerezz magasabb iskolai végzettséget és azzal helyezkedj el.

2020. szept. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

"Ez minden nem értelmiségi szakmában így van"


Tesó, te még nem dolgoztál frissen diplomázott mérnököcskékkel. :'D Rosszabbak mint a "nem értelmiségi" dolgozók. Gépészmérnök, de egy biciklit nem tud összerakni anélkül hogy valaki ne fogná a kezét.


Amúgy igen, minden munkahely tele van kőbunkó alakokkal. A felsővezetéstől a takarítónéniig. Ez szerintem arra vezethető vissza hogy otthon eleve pokol van, a munkahelyen pedig a pokol másik vége. Kevés fizu, családi problémák, betegség, ez egy idő után rámegy az ember elméjére, bármennyire is pozitív beállítottságú valaki, egy hosszú nap végén senki se lepődne meg rajta ha mindenkit elküldene a halál f..szába.


Adminisztrátorként dolgoztam egy irodában, amire az ember azt hinné hogy "nyugis, könnyű meló", de amikor idiótákkal vagy egybezárva 8 órán keresztül és ha valamit ők hibáznak el de mégis a te seggedbe harapnak bele, az tényleg nagyon kellemes. Szóval azt tudom tanácsolni neked is, hogy ha van lehetőséged akkor válts munkahelyet, és ha erre nincs lehetőséged, akkor pedig ne szívd mellre a dolgot. Nem kell senkivel se foglalkoznod (kivéve ha ez a munkád), csináld meg a darabszámot, a többi pedig le van ejtve. Mást sajnos nem tudsz csinálni.

2020. szept. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Valts munkahelyet. A netpincerhez vedznek fel uj futarokat. Ott nincsenek irodai munkatarsak.... csak ugyfelek...
2020. szept. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

4:

"Gépészmérnök, de egy biciklit nem tud összerakni anélkül hogy valaki ne fogná a kezét."


Mert mondjuk a gépészmérnöknek nem is kell tudnia biciklit összeraknia, a szerelő az teljesen más szakma.

2020. szept. 8. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Mondjatok mar el, hogy mit jelent az, amikor egy munkatars kobunko?

Nekem is voltak erdekes munkatarsaim, flegmak, keptelenek voltak visszakoszonni stb. De egy felnott ertelmes ember az ilyenen siman tullep, es leszarja, nem?

2020. szept. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
6-os, gyengébbek kedvéért elárulom hogy nem a szó szoros értelmében kell értelmezni azt amit írtam. Abban viszont tévedsz hogy egy gépésznek nem dolga a karbantartás. Tény, hogy egy kilazult csavarhoz nem fogják odahívni a gépészmérnököt, de igenis vannak olyan rendszerek amelyekbe csakis kizárólag szakember (/mérnök) nyúlhat bele. Az is tény, hogy vannak olyanok is akiknek a diploma mellé tudás is került a tulajdonukba, velük csak az a gond, hogy már külföldön dolgoznak. Akik itthon vannak, ők még nem dolgozhatnak külföldön, szóval az egész itthoni melóhoz úgy állnak hozzá hogy hánynak az egésztől. És ez a sz..rok az egészbe mentalitás az, ami miatt pokol ezekkel az egyénekkel dolgozni. Tisztelet a kivételnek.
2020. szept. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%

8:

Tudom, hogy nem szó szerint értetted, de a gépészmérnök nagyon tág fogalom, van olyan munkakörük is, ahol konkrétan kizárólag íróasztalon terveznek. Vagy pl. minőségbiztosítási szabványokkal foglalkoznak.


Nekem szüleim vegyészmérnökök, apám ügyes volt anno laborban, de életében nem szerelt, és később már labor munkára sem lett volna alkalmas, mert teljesen mást csinált. Anyám meg eleve inkább elméletibb, matekos alkat volt. Megjegyzem, én informatikusként töb dolgot meg tudok szerelni, mint apám valaha tudott, szóval nincs is ilyen összefüggés.


Szerintem az a szöveg, hogy a kétkezibb ügyességet is igénylő részéhez nem értenek a mérnökök, és ezért te lenézed őket, mint kétkezi munkás, épp annak a gondolatkörnek a része, amit a kérdező is felvetett. Hogy csak a kétkezi munka a munka, és aki ahhoz nem ért, az egyesek szemében nem ér semmit.

2020. szept. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9, ne forgasd már ki a szavaimat...


"Tudom, hogy nem szó szerint értetted"


Jó, akkor miért írtad azt hogy a gépészmérnöknek nem is kell tudnia biciklit összeraknia? 🤔


"Szerintem az a szöveg, hogy a kétkezibb ügyességet is igénylő részéhez nem értenek a mérnökök, és ezért te lenézed őket, mint kétkezi munkás"


Fusd át még egyszer amit írtam. Nem vagyok kétkezi munkás, írtam hogy előző munkahelyemen adminisztrátorként dolgoztam.


"Megjegyzem, én informatikusként töb dolgot meg tudok szerelni, mint apám valaha tudott, szóval nincs is ilyen összefüggés."


Még egyszer, ne szó szerint vedd azt amit írtam. Az teljesen normális dolog, ha valaki nem ért valamihez. Én se értek sok dologhoz, DE ha ezt a munkám megköveteli, akkor legalább utánajárok a dolognak. Ez a probléma sokaknál. Sokan megszerzik a diplomát, és utána eszük ágában sincs tanulni, vagy továbbképezni magukat. Nem csak gépészek. Egy autószerelőtől el lehet várni hogy ha meg tud szerelni egy BMW-t, akkor meg tudjon szerelni egy Audit is. Senki se várja el tőle hogy szereljen meg egy helikoptert. Ez talán jobb példa mint a biciklis.


"csak a kétkezi munka a munka, és aki ahhoz nem ért, az egyesek szemében nem ér semmit."


Ez talán 50 éve volt. Meg van becsülve a szellemi munka is, bár nem annyira mint kellene.

2020. szept. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!