Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ki fognak rúgni?

Szerintetek ki fognak rúgni?

Figyelt kérdés

Július végén fel lett vetve egy munkaidő/munkarend változási terv a telephelyünkön amit már akkor elleneztem, át is akartam kérni magam másik telephelyre, kb 4 alkalommal szóltam emiatt de nem akart elengedni, és be lett ez vezetve. Írtam egy kedves és kulturált levelet a központunkba, amiben felvázoltam a problémákat, és felhivták a főnököm (a fő főnök) miattam. Leb@szott, hogy én őt megkerültem, meg ne foglalkozzak a többiekkel a vidékiek majd megoldják, neki ez milyen kellemetlen volt stb, de van egy olyan érzésem, hogy nem dícsérték meg, mert a munkarenden változtatni fog következő hónaptól, velem meg külön lesz valami... Igazából bármit csinálna a jelenleginél jobban nem tud szivatni szerintem.


Előzmény, ilyen a munkarend:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..


Kollégáktól csak pozitív visszajelzéseket kaptam, hogy mertem lépni de mindenki félti a munkahelyét ők nem igazán mernek panaszkodni.



2020. szept. 8. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Van bármi ok, ami miatt kirúghatnak? Rossz KPIok, vagy bármi?


Mert ha nem, akkor nem rúghatnak csak úgy ki, ezeket a munkáltatónak alá kell támasztania keményen, bizonyítékokat kell gyűjtenie. Valószínű ki van rád a vezetőd, őt biztos lecseszték de ennyiért nem küldhetnek el alaptalanul, maximum ha tömeges leépítés lesz.


(Bár engem is hasonló miatt küldtek el, a vezetőnek eszkaláltam egy problémát, ami miatt én pénzt vesztettem, mellé nagyon sokat és nem foglalkozott vele. Utána mentem a HRhez, ők is egyetértettek velem de jött a vírus és leépítettek, de a semmire nem küldhetnek volna el.)

2020. szept. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyilván felmondhat akkor is, ha nem sértődöttség van a dologban, pusztán olyan emberre van szüksége, aki az adott rendszerben tud/akar dolgozni. Nyilván jár a felmondási idő, esetleges végkielégítés, ami törvény szerint megillet.
2020. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tedd, amit kell tenni s igazából egy elmebeteg munkarendet semmi pénzért nem kell elfogadni s senkinek...dolgozzon benne, aki kitalálta!


A többieknek is oda kellene csapni-írni levelet.

2020. szept. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!