Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnök vs. vezető kontraszt...

A főnök vs. vezető kontraszt mit jelent a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
2020. szept. 8. 12:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Én azt vettem észre hogy a főnök az aki max köszön neked a folyosón de a nevedet sem tudja kb. Ez miért olyan zavaró? Az egyetemen megszoktam hogy csak egy szám vagyok, középiskolában is csak egy szám voltam. Munkahelyen maximum a kollégákkal vagy a közvetlen felettessel dolgozom
2020. szept. 8. 12:22
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel a képekkel/leírással tudom illusztrálni:

[link]


[link]


[link]


Itt is van egy slide show:

[link]


Azt hiszem ez elmond mindent.

2020. szept. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezeket én is olvastam. De így sem tudom mit jelent ez a mindennapokban
2020. szept. 8. 12:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennek az olyan munkahelyeken van értelme, ahol tényleg vezetőre van szükség, nem főnökre. Ehhez képest mindig azt látom, hogy a targoncás Józsik posztolgatják, akinek ma is az a munkája, hogy felpakolja a dobozokat a teherautóra, meg öt év múlva is az lesz a munkája, és a főnökének sem kell többet tudni, mint hogy melyik dobozt pakoltassa fel vele.
2020. szept. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy főnök csak kiosztja a melót. Lehet azt sem tudja hogy kell elvégezni. Egy vezető ha azt akarja hogy jobban teljesíts megmutatja neked hogyan csináld illetve a jobb teljesítmény érdekében akár ő is nyomja a munkát.
2020. szept. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a felettesem egy igazi vezető, ami így mutatkozik meg a gyakorlatban:

- példát mutat a viselkedésével

- bízik bennem és a képességeimben, nem liheg a nyakamban és nem ellenőrizgeti minden apró lépésem

- támogat a szakmai céljaimban, ha valamit el akarok érni, világosan elmondja, mit kell telejsítenem ahhoz, hogy elérjem a célom és az erőforrásokat is biztosítja (persze a munkát nekem kell beletennem, de ez alap)

- bármikor fordulhatok hozzá kérdéssel vagy kéréssel, mindig megteszi a tőle telhetőt, ha valamire nem tudja a választ, akkor a megfelelő helyre irányít

- kiáll mellettem (és a többi kollégám mellett), ha igazságtalanság ér minket, harcol értünk a vezetőségnél

- őszintén kommunikál minden döntésről, nem sunnyog soha semmiben

Több is van, de ezek a legfontosabbak. Nincs olyan ember a csapatunkban, aki ne tisztené mint embert és mint vezetőt.

2020. szept. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak munkahelyek, ahol tényleg elég egy főnök, akinek nincsenek vezetői képességei, nem tudja, hogyan bánjon alkalmazottakkal, hogyan fejlessze őket mindenki érdekében... most egy sima butikos eladói meg targoncás munkára nem kell vezető.

De mondjuk egy komolyabb irodai munkánál, mérnökirodánál stb. igenis szükség van vezetőre, legalábbis egységenként... aki nem csak odaböfögi, hogy milyen munka legyen kész, aztán ha rossz utasításokat ad, mert félreértett vmit, akkor téged b... le, meg aki azt sem tudja, ki van a csapatában. Az nemcsak a munkavállalóval, hanem a céggel cs...ik ki. Engem nem az zavar, hogy nem ismernek személyesen meg nem babusgatják a fejem, hanem az, hogy az ilyen személytelen kapcsolatoknak a munka minősége és kiszervezése látja a kárát mindig.


Pl. egy igazi vezető meghallgatja véleményed, ha van egy optimalizációs ötleted, ami megvalósítható, továbbadja a vezetőségnek; olyan embereket vesz fel és nevez ki, akiknek megvannak a képességei az adott munka elvégzéséhez; átlátható és érthető az, ahogy kommunikál a tervekről, az értékelésekről. Most olyan helyen dolgozom, ahol ilyen vezetőim voltak szinte mindig, és ég és föld a tapasztalatom azokhoz a munkahelyeimhez képest, ahol a főnök azt hitte, elég az, ha dirigál és leb..., ha neki nem tetszik valami, és alapvető tudásnak vesz mindent, amit ő megtanult 40 év alatt (ez nagyon jellemző kisvállalkozásokra, amik kinövik magukat, és nem gondolnak bele a vállalkozók, hogy attól, hogy ő jó vállalkozó, nem biztos, hogy vezetőnek is jó... és emiatt kritikát sem fogad el).

2021. máj. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!