Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkaügyi központot kérhetem...

A munkaügyi központot kérhetem hogy közvetítsen ki közmunkára?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon hosszú ideje nincs munkahelyem és nem is tűnik úgy hogy lesz bármi. Ebben az esetben kérhetem a munkaügyi központot hogy közvetítsen ki közmunkára? A semminél jobb lenne és már nagyon unom ezt a felesleges keresgélést meg az itthon ülést. Az a gond van diplomám (semmit nem ér) és azt mondják hogy diplomásokat nem kűldenek közmunkára. Viszont ha magam kérem akkor sem mehetek? Testvéremnek sem volt munkája pár hónapig és neki ajánlottak közmunkát (nem kérte és nem is vállalta el). Neki csak érettségije van.
2020. szept. 8. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen. Bemész, mondod, hogy közmunkára szeretnél jelentkezni. Kitöltetnek veled papírt, felveszik az adataidat, megkérdik milyen végzettséged van (bizonyítványokat nem árt vinni), majd keresnek neked munkát. Ha van valahová felvétel, akkor kapsz egy közvetítőlapot, azzal el kell battyogni a munkahelyre és kész.

Nekem OKJ-m van, és évekig voltam irodán közfoglalkoztatott. Egy munkatársam diplomával ült ott szintén közfogiban. Én is bementem a munkaügyibe és jelentkeztem. Ha diplomád van, próbálj meg irodába kerülni mint adatrögzítő, vagy adminisztrátor.

2020. szept. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
Persze ha kell ember örömmel megteszik. Szerintem. Viszont én nem reklámozni akarok, de ha ekkora a baj inkább beregisztralnek valami munka erő közvetítő céghez. Megadod mit akarsz vállalni, és keresnek neked. Betanított munkát szinte biztos hogy talál neked. Azért nem mindegy hogy 48 ezer forintot kapsz, vagy háromszor ennyit.
2020. szept. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

2-es, én legutóbb mikor irodán voltam közfogis, 70 ezret kaptam. 42 ezret kaptak a fizikai dolgozók. Igen, nem sok, de ha nincs más, ez is több a semminél. Plusz ez is beleszámít a nyugdíjba. Én sem örültem neki, de nem volt sajnos más, valami meg kellett. És utána fel is vettek ugyanide rendesen, mert volt üresedés.


Amúgy én is rengeteg ideig kerestem ilyen munkaközvetítőknél munkát. Hát, nem volt. Szalag mellé meg nem mehet mindenki sajnos. Meg gondolom, ha az embernek diplomája van, nem három műszakos gyári munkát keres.

2020. szept. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Hát azért a közmunkánál az is sokkal jobb, nagyon megalázó az a közmunka, csak akkor kap kicsit többet ha irodába rakják de ahhoz tanultnak kell lenni. Ha nem az mehet gereblyezni meg fsz tudja mi csinálni 48 ezer forintért. Már alapból a bér nagyon megalázó, meg hogy mindenki lát hogy közmunkás. Ennél egy gyár is ezerszer jobb, kapjon mondjuk ott 200-at legalább embernek érezheti magát kicsit jobban hogy keres valamit. De ez a közmunka, hát nem tudom. Oda csak az megy aki semmire nem jó, mármint hosszú távon. És onnan nehéz kitörni, sok munkahely azonnal elutasít ha megtudja hogy közmunkás vagy.
2020. szept. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy jobb lenne a betanított gyári munka, jelentkeztem egy ilyen állásra még régebben, ott azt mondták 6 napot kell menni folyamatosan (szombati túlóra kötelező minden második héten), három műszakos munkarend mellett, a munkafolyamat nekem értelmezhezetlen volt (nem vagyok műszaki beállítottságú) ráadásul a munkarend miatt a bejárás nem lett volna megoldható. Tehát amellett hogy semmi életed nem lett volna munka mellett (másik helyet keresni vagy tanfolyamot végezni emellett kb. lehetetlen) a fizetésed nagy részét költhetted volna albérletre meg kajára. Akkor már inkább lakok itthon max. adok a rezsibe meg nem szakadok bele a munkába, van időm mással is foglalkozni és keresek kevesebbet.
2020. szept. 8. 21:50
 6/11 anonim ***** válasza:
15%
Nem mindegyik ilyen, de ha te mindenképpen közmunkára akarsz menni akkor menj. De sose leszel előrébb, annyi pénzed se lesz hogy jogsit csinálj nem hogy még tanulj is valamit. Egyébként sok gyár van ami csak 2 műszak meg heti 5 nap, de gondolom erre is lesz kifogás.
2020. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tudsz áldozatot hozni, sose leszel előrébb. Én is műszak mellett tanulok
2020. szept. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4-es, a közmunka is munka, és egyáltalán nem megalázó. Én sosem éreztem, hogy kevesebb lennék, csak mert közfigis voltam. Velem és a többiekkel pont olyan emberként bántak, mint másokkal. 3-mas voltam.
2020. szept. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Engem pont a diploma miatt tettek ki közmunkáról, vagyis a munkaügyi nem adott több közvetítő lapot, hiába próbálkozott a cég. Ismerős meg mesélte náluk épp akkor vettek fel egy diplomás közmunkást irodára, ha már úgyis oda mentem intézni az álláskeresésit, rákérdeztem a munkaügyibe, azt mondták, hogy országos közmunka programba nem közvetíthetnek ki diplomásokat, de helyibe, ha akad, akkor oda lehet menni. Elvileg lehetséges, ha van helyi program.
2020. szept. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De ez ekkora hülyeség hogy diplomást nem közvetítenek ki. Akkor mégis mihez kezdjen akinek van valami semmitmondó diplomája és nem talál munkát? Alacsony képzettséget igénylő munkára nem vesznek fel mert túlképzett vagy és amúgy is biztos azonnal lelépnél ha jönne egy jobb ajánlat. Jobb állásokra meg azért nem vesznek fel mert ez a diploma nem piacképes, nincs megfelelő tudásod és tapasztalatod, stb. Akkor mégis mit kezdjen magával az ember?
2020. szept. 9. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!