Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon a vége felé járó...

Nagyon a vége felé járó mesterképzés (ráadásul levelezős) ekkora hátrány lenne álláskeresésnél?

Figyelt kérdés

Amikor elkezdtem a képzést, az elején valahogy természetesnek vettem hogy állásinterjún húzzák a szájukat hogy még egyetemre járok-elvégre akkor kezdtem még sok volt hátra. Hiába csak levelezős, azért csak vannak órák vizsgák stb


De most már a végén vagyok ez az utolsó félévem. És ugyanaz megy, most voltam a héten is kettő interjún is, csak a szájukat húzzák-jaaaaa maga még egyetemre jár.. jaaaaaa.....


Mondom de végzős vagyok 1 félév van hátra és levelező! Senkit se érdekel. Lesznek még órái és vizsgái? Hát nyilván lesznek... na akkor jöjjön vissza ha végzett és kézben a papír.


Ez mindenütt így megy?


2020. szept. 13. 09:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem olyan munkatársat keresnej, aki rendszeresen hiányzik az iskola miatt.
2020. szept. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Képzeld, ha valaki egészségügyi végzettséggel rendelkezik, azzal szóba sem állnak (!!), amíg meg nincs a diploma. Szóval kb. örülj, hogy foglalkoztattak eddig is.
2020. szept. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Gondolj bele, államvizsgára készülés, stb, ezek miatt hiányozni fogsz a végén elég sokat. Ezt nem akarják felvállalni, nekik kényelmesebb, ha már végzett valaki.
2020. szept. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen, elég nagy hátrány, mert sok hiányzással jár: kutatómunka szakdolgozathoz, diplomavédés, államvizsga, ráadásul nem mindenhol könnyített félév az utolsó, akkor is van vizsga bőven. Érthető, ha végzett munkatársat keresnek.
2020. szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom, nekem még 2 évem volt hátra amikor felvettek a jelenlegi munkahelyemre, senki nem húzta a száját. A levelezőn hétvégén, esetleg péntek késő délután vannak órák, vagyis egy normál, rugalmas munkaidejű irodai munkával bőven összeegyeztethető
2020. szept. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"A levelezőn hétvégén, esetleg péntek késő délután vannak órák, "


Na pont ez az! nekem 2 hetente szombaton van, egy irodai munkakörrel ez soha semmikor nem ütközne. A vizsgaidőszak? az hogy esetleg lenne a másfél hónapos vizsgaidőszak alatt 2-3 alkalom ami ütközik? Ez lenne akkora gond?


Hát az emberek 2-3 alkalomnál többet vannak betegállományban! És akkor se dől össze a világ.


Ha én ezt megértem --ahhoz újjá kell szülessek.

2020. szept. 13. 18:35
 7/17 A kérdező kommentje:

"ezek miatt hiányozni fogsz a végén elég sokat. "


Bocs, de mát két diploma a zsebemben van és egyetlen napot se hiányoztam anno felkészülés miatt az akkori munkahelyemről. De egyet se!

2020. szept. 13. 18:39
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez elég ritka. Nekem csütörtök-szombat volt minden második héten. Vizsgák is mindig munkaidőben. Felkészülést elintéztem munka után, hétvégén. De én már ott dolgoztam, amikor kezdtem az iskolát.

Ha pl. nem kapcsolódik a munkádhoz, az is lehet gond nekik. Vagy ha ezt nem tudják, hogy csak hétvégén van konzultáció, mert a legtöbb helyen nem így van.

2020. szept. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem minden második péntek-szombaton órám volt. A vizsgáim szintén hétköznap munkaidőben voltak.


Az utolsó félévedet hidd el, nem 2-3 alkalom hiányzással tudnád magad mögött. Ezzel a munkáltató is tisztában van.

2020. szept. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"z utolsó félévedet hidd el, nem 2-3 alkalom hiányzással tudnád magad mögött"


legutóbbi diplomám letételekor az utolsó félévben konkrétan 1 db napot hiányoztam-államvizsga napja.


Na erre valami okos és bölcs meglátás?

2020. szept. 14. 07:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!