Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan vágódjak vissza a...

Hogyan vágódjak vissza a munkás életbe?

Figyelt kérdés
Majdnem egy éve munkanélküli vagyok. A jelek szerint a héten sikerül munkát találnom. Csak az a gond, hogy nagyon ellustultam és néha félek elmenni interjúkra. Van, hogy visszafordulok pedig kellene a munka. Pénzem sincs már így költeni se tudok magamra. Ezért szeretnék legalább 1 napot dolgozni, hogy végre legyen egy kis kezdő pénzem és utána simán áttudok állni. Mit tanácsoltok, hogy szokjam meg a munkáséletet újra? Alvással nincs gond, mert reggel kelek és este álmosodok el és így rendezett az alvásom. És nappal is fenn vagyok. Egy ideig nappal aludtam és éjjel voltam fenn de valamikor vissza álltam rendesbe.

2020. szept. 14. 10:19
 1/9 A kérdező kommentje:
*hónapot* dolgozni nem egy napot bocs elirtam :D..
2020. szept. 14. 10:25
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Egyszerűen vedd tudomásul, hogy ébredés után lassan munkába kell menned, egész nap dolgozni (amit nem értesz, kérdezd meg a kollégáktól, ne húzd ki magad a munka alól), este haza menni, másnap ugyanez.

Ne bizonytalankodj!

Sok sikert!

2020. szept. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Szeretnék én dolgozni csak a félelem visszahúz néha. Lehet azzal kéne kezdeni, hogy regggel felkelek elvégzem a reggeli dolgokat azt elmegyek buszozni, így imitálva hogy munkába mennek és akkor egy idő után megszoknám?
2020. szept. 14. 10:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A félelmet egy buszozás nem fogja megoldani; ha tényleg az új közegtől félsz, és nem kamuzol magadnak is. Gondolj arra, hogy pár nap, és már nem lesz olyan ismeretlen a közeg. A kollégákra ne "tapadj rá", de aki nyit feléd, azt használd ki és barátkozz!
2020. szept. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szedd össze magadat, és kényszerítsd magadra az önfegyelmet.

Azért azzal tisztában vagy, hogy az otthon lustálkodás nem tarthat örökké, mert senki nem fog eltartani.

Továbbá: ha csak ímmel-ámmal alkalmi munkáakat vállalsz el, abból egy alsószintű vegetálálást tudsz elérni.

Ezt akarod? Ez elég lenne neked?

2020. szept. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miért kamuznék erről komolyan? Tényleg ez afélelmem. Direkt ezért is akarok kimodulni kicsit, hogy szokjam a mozgást. Mostanában többet mozdulokn ki. Alkalmit nem szeretnék inkább hosszutávut.
2020. szept. 14. 10:57
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Engedd sodrodni magad az árral. Kis képések amik kellenek, időben kelni, elkészülni, aztán el menni a munkahelyre, ott úgy is bemutatnak , megmutatják mit kell stb stb. aztán haza. Nem kell rágódni rajta, csak menj és csináld.


Én is hosszú idő kihagyás után jöttem vissza ugyanoda dolgozni, ahol eddig voltam. Tökre kész voltam, h fogom megszokni a reggeli kelést és azóta milyen új feladatok vannak, miket nem tudok. Azóta a tömeg közlekedés is változott, azt se tudtam , hogy érek be meg stb. Nem vagy egyedül, most kezdtem egy hét után megszokni a dolgokat :)

2020. szept. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na képzeljétek találtam munkát, csütörtökön interjú. Nagyon örülök, mert pont olyan munka milyen nekem való. igaz 2 műszak de nem vészes. közelvan legalább.
2020. szept. 14. 11:21
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
gratula! sok sikert!
2020. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!