Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Önéletrajzba mennyire elfogado...

Önéletrajzba mennyire elfogadott, ha otthoni selfie képet teszek fel?

Figyelt kérdés
Mondjuk amibe belelóghat szekrény, vitrin, ajtó, ilyesmik. Illetve mosolyogni szabad a képen? Az a baj, hogy nem nagyon akarok pénzt és időt pocsékolni profi fotóhoz. Jó lenne ha nem a hátteret néznék, hanem magát az embert és az életrajzot. Nyilván nem a tervező mérnök állásokra szeretnék jelentkezni, hanem sima hétköznapi melókra, műszakvezető gyárakban esetleg, vagy boltban, traffikban üzletvezető, esetleg valami raktáros, logisztikus munka. Ilyenekre jelentkeznék, nem tudom itt milyen fotó férne bele. Ha nem jó, akkor inkább képet se teszek fel.

2020. szept. 14. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
nem szoktak szelfinek örülni. komolytalannak gondolják
2020. szept. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, hogyha úgy van csinálva a fotó, ahogyan az igazolványon van, mármint olyan szögben, akkor teljesen jó. Azért nem árt egy pici mosoly is a képen, azt pozitívan veszik. Üdv.: Egy tapasztalt munkakereső.
2020. szept. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem is fotós én azért nem raknék be olyan képet, ahova belóg a gardrób... ha már szelfizel, csináld legalább egy sima fal előtt. Bármilyen munkára is jelentkezel, az első amit látnak belőled az a kép, szóval nem baj, ha egy minimális igényességről árulkodik. Nekem egy ilyen szekrény hátterű fotóról az jutna az eszembe, hogy még arra se vette a fáradtságot, hogy egy normális képet feltegyen magáról és így kicsit elmenne a kedvem alkalmazni az egyént.
2020. szept. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is selfiet csatoltam anno az önéletrajzomhoz és behívtak interjúra.

Azonban, amire figyeltem: üres fal mögött csináltam(eltoltam az étkezőasztalt, így nálunk szabadult fel a falnál hely szerencsére), úgy, hogy benne legyen még a vállam is. A fejemet egyenesen tartottam, és "nem pózoltam" csak csináltam egy egyszerű képet. Ja és a telefont egyenesen tartottam magam előtt, tényleg mintha igazolványkép készülne.

2020. szept. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ingben vagy, szép rendezett hajjal, egy hófehér/szürke, bármilyen egyszínű fal előtt, akkor okés. Nehogy már ez fájdalmat okozzon...

de ha nem kell a munka, nyugodtan küldj be strandon készült bikinis fotót...

2020. szept. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább egy sima fal előtt csinálj képet, lehet szelfi csak lehetőleg ne felülről fotózd magad, hanem szemből és üzletiesen öltözz fel.
2020. szept. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ing nem túlzás egy kicsit ilyen munkákra? Én egy ingpólóra gondoltam, az ad némi tartást, de mégsem tűnik úgy, mintha valami projekt managernek vagy nem is tudom minek jelentkeznék. Az a gond, hogy a falak sárgák, vagy barack színűek nálunk. Esetleg fehér kőporos ház előtt? Az úgy elég sallangmentes, nem?
2020. szept. 14. 12:17
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy fehér legyen a fal. Csak ne legyenek a bútorok, meg a szoba. Én pl a famintás gardrób előtt csináltam a képet, de csak a faminta látszik, semmi fogó vagy arra utaló jel, hogy szekrény ajtó lenne. Ha fehér bőrű vagy a fehér faltól még hókább leszel. Legyen megfelelő távolságra a telefon, én állvánnyal időzítővel csináltam. Mosolyogni ér😁
2020. szept. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
én kollégiumban élek, csúnya a fal festése, ahol meg faborítás van, az szerencsétlen módon pont olyan színű, mint a hajam, tiszta kaméleon vagyok előtte. szóval fogtam egy barátnőmet meg egy telefont és a frissen festett egyetemi folyosón fotózkodtunk.
2020. szept. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a fotónak az a szerepe, hogy személyesebbé tegye az adatokat, arcot tudjanak kapcsolni hozzá és akárcsak az életrajz többi részének is az a célja, hogy meggyőzze az elbíráló személyt, hogy téged válasszon.


a fotó nagyobb valószínűséggel fogja megnyerni a döntéshozót, hogy téged válasszon, ha minél jobb, élvezhetőbb, minél inkább felismerhető, szimpatikus vagy a képen, minél rendezettebben nézel ki, minél jobb benyomást teszel. alapvetően neked kell a képen jól kinézni, de ha maga a kép környezete is igényes, rendezett, tiszta, vagy legalább semleges, zavaró, belógó dolgoktól mentes, annál esélyesebb, hogy segíti a kép, hogy téged válasszanak.

nem fotópályázat, nem várnak művészi fotót, elvben a fotó és annak minősége sem befolyásolja a döntést - de azért hatással lehet rá, mert az ember nem tud teljesen függetleníteni tőle, akaratlanul is befolyásolja. ha egy ugyanolyan alkalmas másik jelentkezőnek csak egy kicsit jobb képe van, amiatt már lehet, hogy inkább őt fogják behívni helyetted. (külföldön egyébként kimondottan nem szokás a fotós életrajz, ha nem modellkedni jelentkezik valaki).


hogy milyen ruhában legyél a képen, mi a túlzás, az is relatív. bonyolítja a dolgot, hogy a raktáros, kétkezi munkás életrajzát is jó eséllyel egy irodai alkalmazott fogja olvasni, akinek lehet, hogy ugyanúgy megnyerőbb, hogy valaki elegánsabb a képen.

sőt van egy olyan régimódibb/konzervatívabb (?) gondolkodás, hogy állásinterjúra akkor is tessék inget, zakót, nyakkendőt kötni, ha csak egy melósnak jelentkezel. ez ma már kevésbé elterjedt, vagy elvárás, de ha pont olyan helyre jelentkezel, ahol így gondolkodik valaki, azt befolyásolhatják ilyen szempontok.

2020. szept. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!