Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki egyetem után elment...

Aki egyetem után elment betanított melósnak mert jól fizettek, és eltöltött ott 6 évet, az kinyírta magát szakmailag diplomás téren?

Figyelt kérdés

Aki elvégzett egy egyetemet majd látva mennyiért tudna elhelyezkedni a diplomájával (kb a hideg vízre valóért) és inkább elment betanítottnak egy gyárba mert ott jól (jobban) fizettek, és így eltöltött 6 évet-az végleg kinyírta magát szakmailag?

mert senki se fog felvenni olyan diplomást akinek nulla szakmai múltja van, és 6 évig biodroid volt?


2020. szept. 16. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Ha hiányszakma, például óvónő, akkor úgyis felveszik.
2020. szept. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Te konkrétan engem írtál le. Én magam részéről nem sok esélyt látok a kiugrásra. :(
2020. szept. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ. Ha mondjuk mérnökként volt valaki egyszerű gyári melón, akkor azért belehet szövegelni, hogy ott gyártásvezetéssel foglalkozott az ember.

Amúgy, kb. mindenki kinyírta magát pár ember szerint. A pályakezdő, a sok munkahelyet váltó, a túl öreg is.

2020. szept. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Cégen belül nem találja meg a lehetőségeket, akkor igen. Diplomával lehetne műszakvezető, vagy ha jól beszél angolul, németül lehet belőle részlegvezető. A cégen belül az operátoroknak egy része is érdeklődik a legjobb lehetőségek, munkakörök iránt. Nőknél operátorból lett minőségellenőr, férfiaknál operátorból lett gépbeállító. Ha van érettségije akkor gépbeállító technikus. Ez plusz felelősség is egyben, de plusz pénz.
2020. szept. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. :) Nyugodtan próbálj meg elhelyezkedni más területen ha szeretnél. Nem kell megijedni.


Egy ideig én is total olyan dologgal foglalkoztam aminek köze nem volt az eddigi tapasztalataimhoz.


Elmagyarázom.


Tanultam "A" szakmát, elhelyezkedtem benne három évet lehúztam. Utána váltottam egy olyan területre amihez nem kell diploma semmi se, nem is tanultam. Ez volt a "B" munka.


És most tanulok egy "C" szakmát és jövő héttől abban fogok dolgozni. :)


Vágj bele nem veszíthetsz semmit. Láthatod hogy nincs ezzel gond.

2020. szept. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!