Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, hogy találjak...

Mit csináljak, hogy találjak munkát végre?!

Figyelt kérdés
Lassan 1 éve, hogy itthon gubbasztok és önéletrajzot küldök egy csomó helyre. A gyári betanítottól az árufeltöltőig szinte mindenféle munkára jelentkeztem ahova csak egy halvány esélyem is lenne. De hetek óta egy telefoncsörrenést se kaptam, az előtt voltak de hiába mentem interjúra, jött a szokásos "figyeld a telefont, majd értesítünk" szöveg. Nekem sajnos csak egy általánosom van meg egy olyan szakmám amiben nem lehet elhelyezkedni. Csak arra jó, hogy lássák, több van neked mint 8 általános. Eléggé elszúrtam az életem, mert folyton szorongok, félek az emberekkel való ismerkedéstől. Azóta összeszedtem magam, de most meg a munkák nem ömlenek hozzám. Most lehet mindjárt leszóltok, de most meg a vírus is beleszólhatott, mert előtte mikor jelentkeztem akkor jöttek a telefonhívások, de vírus után hetente 1 talán. Eddig voltam árufeltöltő, postai kézbesítő, gyári árucímkéző. Ha tehetném akkor visszamennék árufeltöltőnek, mert abban legalább van 1 éves tapasztalatom. És a végére élveztem is. Ma hétfő van pedig ilyenkor általában kapok hívásokat, de ma is csak 1 hívott az is téves...Más is van ilyen helyzetben? 22L

2020. szept. 21. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Helyesen és tagoltan írsz, vesszőket, idézőjelet egyaránt használsz.

Teljes mértékben csodálkozom, a vírus előtti munkaerőhiányban ez még - némi túlzással - kisfőnöki pozícióba is figyelemfelkeltő kvalitás volt, nemhogy árut tölteni.

Az életrajzoddal, kommunikációddal minden rendben?

2020. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Melyik megyében laksz? Vannak olyan részek az országban ahol még a vírus előtt sem volt egyszerű elhelyezkedni hiába volt nagy a munkaerő hiány. Oké most a vírus miatt sok munkahely megszűnt és ahol eddig munkaerő hiány volt azok a helyek is beteltek de én ahol lakok már egyre több álláshirdetést látok ami nem csak gyári munka, meg bolti dolgozói munkakör.


Azt nem tudom mit teszel rosszul hogy nem találsz állást de van egy tippem hogy interjún rosszul adod el magad és ez lehet fő ok.

2020. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

22 éves vagy. Nem tudod esetleg lerakni az érettségit, mellé valami másik szakmát megtanulni?

Nagyon fiatal vagy meg.

2020. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1-es igen minden!

2-es Budapesti vagyok de semmi.

3-as Próbáltam, de a matek miatt nem sikerült, az az egy ami nem ment. De 2x próbáltam és ott döntöttem, hogy a fenébe el leszek e nélkül is. Minden tantárgy sikerült kivéve a matek...

2020. szept. 21. 22:05
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnám fel a helyedben. Értelmes lánynak tűnsz, többre is vihetnéd még.

Nehogymár az a k*va matek megakadwlyozzon benne. 😕 Nagyon sokan felmentést kérnek rá, akiknek nem megy. Nem próbáltad még esetleg? Valahogy biztos el lehetne intézni és utána sokkal nagyobb esélyekkel találnál munkát / tudnál más szakmát megtanulni.

2020. szept. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem gondolkodtam felmentésben, mert nem tudom mivel lehetne felmenteni :D. Bár tényleg nem megy a matek, nem lustaság miatt hanem mert nincsenek meg az alapok. Utoljára rendes matekóra általános felső tagozatában volt. Szakiskolában semmi. Így aztán megpróbálhatok megoldani egy logaritmusos egyenletet de még a százalékszámítás is gondokat okoz. Ha tehetném akkor matek helyett valami más tantárggyal érettségiznék, csak hogy meglegyen de nem tudom. Elhihetitek voltam matek tanárnál is, suliban a tanárok is próbáltak segíteni de nem ment, ami miatt eléggé bűntudatos lettem. Pedig tényleg végig szenvedtem azt a 2 évet az érettségiért. Még a szóbelik is mentek, úgy hogy én ilyen csöndes és visszahúzódó vagyok.
2020. szept. 21. 22:15
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg valahogy izzad ki azt az érettségit. A mai világban nem nagyon tudsz mit kezdeni ha nincs meg. (Tudom van ellenpélda) de nagyobb esélyekkel indulsz ha megvan. Esetleg valami keresett szakmát tanulhatnal.


Tudom hogy sokan lepontozzak aki azt írja tanulni kell. Meg azzal se lehet előrébb jutni. Hát igencsak kétlem. Sokkal több esélyed van munkát találni ha tudsz felmutatni valamit.


Az se garancia de ha nincs akkor meg aztán...

2020. szept. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Üdv !


Rólam sokan nem gondolják, hogy nincs értségim, sőt sokan azt sem, hogy nem jártam egyetemre. Ne érts félre, nem pozitív példának szánom, 48 éves vagyok és vállalkozó, több lábon állok,igazából már el vagyok nélküle, de ez nem egy pozitív példa. Ha pozitív példát akarnék mutatni ezzel, akkor én most neki állnék és leraknám. Engem nem annyira az álláskeresésben hátráltatott, hanem időközben elkezdett egy sor dolog érdekelni és szívesen tovább tanultam volna, ám értségi nélkül nem lehetett. Én komplex rendszereket tervezek és ehhez nagyon kell a matek, ami anno nem ment és nem érdekelt, de aztán meg kellett tanulnom, nem a papír miatt, hanem mert használnom kellett. Az élet sok területén voltam így.


Én is szorongtam mint Te, nem volt önbizalmam, nem hogy felvételizni nem mertem elmenni, néha egy boltba nem mertem bemenni. Ráadásul nem vagyok az a kifejezetten szép "fiú" típus, aki sokaknak szimpatikus már csak a külseje alapján.


Nagyjából onnan indulva ahol most vagy, én anno eljutottam egy olyan szintre, hogy a munkavállalók maguk kerestek meg, utána jutalékért növeltem forgalmakat és lettem üzletvezető és után ismét vállalkozó. Nekem is van szakmám egy gyárban kezdtem, aztán lettem bolti eladó, aztán vállalkozó, utána megint bolti eladó, üzletvezető, foglalkoztam forgalom növeléssel. 17 éves korom óta dolgozom, szegény családban nőttem fel, a testvéreim tovább tanultak, mentek fősulira, több diplomájuk van, én inkább dolgoztam és minden pénzem haza adtam. Bonyolult az oka ami miatt nincs érettségim. Nem az életem akarom elmesélni. Csak egy példát akartam neked mutatni, hogy lásd, hogy van út, onnan ahol most vagy, oda ahová el akarsz jutni. Nem feltétlenül olyan út mint az enyém, de neked is van egy saját utad.


Ennyi bevezető után, pedig szeretnék neked néhány tanácsot adni.


1, A testbeszéd.

Az amit hiszel vagy gondolsz magadról, az hat a testbeszédedre, ezt sokan tudják, viszont a testbeszéded is visszahat arra, hogy hogyan érzed magad.

Amikor hozzám jelentkezik valaki, egyszerűen látszik rajta minden problémája, nem néz a szemembe, szinte elfordul köszönéskor, olyan mintha el akarna bújni, lehajtja a fejét, látszik, hogy szorong.


Ha tudsz javíts a tartásodon. Például jógával vagy más módon, biztos találsz róla rengeteg anyagot, videót, leírást. Aztán ha lehet kerüld a láb és karkeresztezést. Kivéve azokat a gesztusokat, amik az illemhez tartoznak, nő ként nyilván nem fogsz úgy ülni, szoknyában mintha férfi lennél, de ne keresztezd a bokáid például akkor sem ha nem látják. Ha kellemetlen szituációba kerülsz, kényes kérdést kapsz, akkor se keresztezd a karjaid.


Amikor találkozol a cég munkatársaival, bárkivel, egy másik árufeltöltőtől kezdve a raktároson át a takarítóig bárkivel. Fontos, hogy köszönj mindenkinek. Kellemetlen, hogy le kell ezt írnom. Sokan egyszerűen meg vannak ijedve, van egy kis csőlátásuk és azt gondolják, hogy csak a főnök csak vagy csak a HR munkatárs a fontos. Ez nem így van, az ottani dolgozok lennének a kollégáid és ha nekik nem vagy szimpatikus, akkor megeshet, hogy jelezni fogják, hogy "Ki volt ez, még köszönni sem tud". Rengeteg ilyen szituációt láttam már.


Amikor bemutatkozol valakinek vagy valakiknek.

Nagyon fontos, hogy ne legyél tele olyan félelmekkel, hogy mit gondol rólad, rólad, a szakmádról az érettségid vagy a tapasztalatod hiányáról.

Azért mert ezek azonnal megjelennek a mikrógesztusaidban és mások többek között ez alapján élik meg az első benyomásukat rólad. Meg látsz valakit, keres rajta valamit amit megtudnál dicsérni, frizuráját, pulóverét, kisugárzását, majdnem bármit és amikor bemutatkozol nézz a szemébe és képzeld el mintha elmondanád az illetőnek azt a dicséretet. Ne mond el, csak gondolj arra, mintha elmondanád.


Aztán. Az én koromban még nem volt internet, ha valaki kicsit introvertáltabb, egyfajta áldásnak tartja, hogy mondjuk jelentkezik email-be egy önéletrajzot elküldve. Ha anno lett volna internet én is úgy éreztem volna, hogy ez kinyit egy kaput. Én még is azt javasolnám neked, hogy ha van rá lehetőséged, próbálj meg személyesen vagy telefonon jelentkezni, még akkor is ha utána úgy is azt mondják, küldj egy önéletrajzot, egyel több benyomásuk lesz rólad, ha pedig személyesen ki tudsz alakítani egy jó első benyomást, előnyökkel tudsz indulni azokhoz képest akik csak írásban jelentkeztek. Írásban ugyan is azt írsz amit akarsz, persze szóban is, csak szóban hallják a hangodat, élőben látják a gesztusaid. Tudom, lehet nehezebb így, azonban szerintem megéri leküzdened az ezzel kapcsolatos félelmed, ha van -Szerintem van.


Önéletrajz.

Nézesd át valakivel az önéletrajzod valakivel aki ért hozzá.Mert ott is lehetnek javítani valók.


Remélem sikerrel jársz és tudom, talán nem pont én vagyok a leghitelesebb abban, hogy azt mondjam, rakd le az érettségit, ám hidd el nekem, akkor is fontos lehet később, ha amúgy hozzám hasonlóan elvbe tudnál boldogulni nélküle. Ahhoz is tanulnod kell, hogy értségi nélkül elboldogulj, én is tanultam hozzá. Most a legfontosabb, hogy azt tanuld meg, hogyan tudod "eladni magad" munkavállalóként a leendő munkaadódnak. Mert nyilván nincs időd várni addig amíg lesz egy érettségid és ha meg lesz is, érettségivel is megmaradna ez a probléma.


Ja igen, még egy érdekes tanács. Legyen egy olyan tárgyad, karkötő ékszer, hajcsat, stb, amit akkor fogsz hordani, amikor állás interjúra mész.

Előtte azonban ehhez a tárgyhoz, hozzá fogunk csatolni egy vagy több érzést. Otthon miközben viseled ezt a tárgyat, karkötőt, hajcsatot, ékszert,stb. Idéz fel magadban, olyan helyzeteket amikor magabiztos voltál vagy elégedett voltál vagy éppen sikerült valami. Idézd fel az azzal kapcsolatos érzéseid, majd rövid időre finoman érintsd meg azt a tárgyat. Ezekkel az emlékekkel kapcsolatos érzéseid, társulni fognak a tárgy viseléséhez és megérintéséhez. Viseld ezt a valamit állás interjún és mielőtt bemennél érintsd meg finoma. Ez nem talizmán, meg nem varázs tárgy és nem babona, hanem mivel hozzá csatoltál egy magabiztos érzést, segíteni fog abban, hogy egy picit nagyobb önbizalmad legyen interjú közben.

2020. szept. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azta utolsó köszönöm! Sokat segítettél. Még egy kérdésem lenne. Ugye befeejztem az érertségire felkészítő 2 éves iskolát, de nincs érettségim. Ilyenkor be kell írni ezt a sulit az önéletrajzba vagy kihagyható, mivel nincs érettségi a munkáltatók meg nem fogják érdekelni, hogy csak a matek nincs, van érettségi vagy nincs? e pontból fölösleges de mivan ha megkérdezik mit csináltam abban a 2 évben? ugyanott vagyok
2020. szept. 22. 12:53
 10/13 anonim ***** válasza:

a plázákban minden harmadik boltba eladót kersnek, a városban is egy csomó helyen látok ilyen kiírásokat. járj nyitott szemmel, keress aktívan!


8-as nagyon sok jót írt, érdemes megfogadni őket. az érettségi nem árt, ha van. sok helyen még mindig nézik már csak megszokásból is, mert sokan úgy gondolják, akinek ennyi se megy, az tényleg nem jó sok mindenre. de szerintem is leginkább a továbbtanulás, szaktanfolyamok előtt vágja el az utad.

a világ egyre jobban átallakul és a sulik, papírok háttérbe szorulnak, a tudás az érték. tanulj nyelvet, szakmát, mindenfélét, amivel kiszélesedhetnek a lehetőségeid. egy csomó mindent otthonról, neten is meg lehet már tanulni. ismerek programozót, marketingest, vállalkozót, kereskedőt, akik nagyon komoly állásokba is bejutottak az alapján, amit a szaktudásukkal elértek érettségi nélkül.


az életrajzot ne a sulikra hegyezd ki, ha nincsenek. inkább a munkahelyek, szakmai tapasztalatok felől közelíts. ha tapasztalatod (főleg egy munkakör szempontjából érdekes), szakértelmed van, akkor a sulik kevésbé fontosak. viszont az életrajz küldözgetésnél sokkal többet tudnak számítani a személyes kapcsolatok. beszélgess, ismerkedj emberekkel, mondd el, hogy munkát keresel, mi érdekelne, mire vagy nyitott. mindenkinek vannak ismerősei, legyenek neked is...

2020. szept. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!