Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan háborodott fel?

Jogosan háborodott fel?

Figyelt kérdés

Koleganöm 58 éves. Én 28 (N). Tegez engem. Ma véletlenül visszategeztem ( annó munkahelyeken úgy volt szokás mindenki mindenkivel tegezödött. Erre fel megszólta hogy ö tegezni fog engem de ö koránÁl fogva elvárja hogy én magázzam. ( nagyon nem kedvelem öt, töbiekkel mindenkivel tegezö viszonyban vagyok).


Egyébként véletlenül lehet letegeztem, de nem is tudom mÁr mikor.


2020. szept. 23. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Ne vedd fel bolond
2020. szept. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem háborodott fel jogossan. Munkahelyen nincs csendőr pertu. Család, idős rokonoknál természetes, de felnőtt embereknek máshol nem.

Nem vagy tizenéves csitri és ő sem 80 éves matróna. Munkahelyen meg egyébként is furcsa.

Amúgy nem csodálom, hogy nem kedveled.

2020. szept. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják csendőrpertunak, de ez már nagyon nem divat. Ha ő tegez, visszategezheted, de ha ő megköveteli a magázást, akkor neki is magáznia kell.

Amúgy meg egy nagy fasság ez a magázódás, mondom ezt úgy, hogy én is közel vagyok már az ötvenhez. A tiszteletet nem azon múlik, hogy azt mondom "Ön", vagy "maga", vagy "tetszikelek" mint egy idióta. Ez inkább már csak a hetven felettiek heppje.

2020. szept. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
követeld ki te is a magázást
2020. szept. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azonos pozìciòban, kortòl függetlenül, àltalàban tegeződünk. Rangunkon felül/ alul, illetve màs munkakörben dolgozòkkal, pl. takarìtòk, szàllìtòk, stb. magàzòdunk. Ha valaki engem tegez, nekem egyèrtelmű, hogy èn is őt. Falubeli bàcsik/nènik esetèben nyilvàn màs a helyzet, mint a munkahelyünkön.
2020. szept. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyaltalan nem jogos a felhaborodasa. En ezek utan tegeznem ot, es ha azt akarja, hogy magazd, akkor mondanam neki, hogy akkor o is magazzon engem. Nem egy tizeneves vagy, hanem felnott no. Eleg gyoker lehet ez a munkatarsad.
2020. szept. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogosan. Mondhatod neki legközelebb, hogy akkor magázzon nyugodtan, mert nem tegeződtetek. Ha tegez téged, akkor viszont tegeződtök. Döntse el mit akar.
2020. szept. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Az ilyenek nagyra vannak maguktól, hogy 100 éve egy munkahelyen vesződnek. Durva.
2020. szept. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos a kolléganőd felháborodása! Készítsd fel arra, hogy bármit is tesz, azt fogja kapni, amit ad!
2020. szept. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!