Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnék felmondani a...

Hogyan tudnék felmondani a munkahelyemen?

Figyelt kérdés
A helyzetemet nehezíti, jelen pillanatban az, hogy egészségügyben dolgozom ápolónőként. A férjem szerb származású, nemrégen összeházasodtunk. Folyamatosan tanultam a nyelvet, most sikerült letennem a felsőfokú nyel vizsgát, amire szükségem volt, ahhoz hogy külföldön munkát tudjak vállalni. Sikerült is munkát találnom Szerbiában, így szeretnék végre a párommal összeköltözni, és megkezdeni a közös életünket. Mai napon bementem a kórházba a felmondási papírommal. A főnővérem elutasította a felmondást, miszerint ebben a helyzetben csak alapos indokkal mondhatok fel. Illetve egészségügyi dolgozóként, amúgy sem hagyhatom el az országot. Próbáltam volna beszélni az igazgatóval, de valami konferencián van, így csak hétfőn reggelre kaptam hozzá időpontot. Nekem pedig jó lenne a másik munkahelyemre vissza jelezni, hogy mikor tudok ott kezdeni, mert már ott is várnak. Ilyen van, hogy nem mondhatok fel?
2020. szept. 24. 15:26
 1/3 anonim válasza:
100%
Mi az hogy elutasította? ne hagyd magad .jogaid vannak. en ismerősöm is nem rég mondott fel ugyan úgy ápoló...
2020. szept. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheti meg, hogy nem fogadja el a felmondásod, ha van a kórháznak adminisztrációs vagy HR osztálya, nekik is beadhatod, vagy elküldheted tértivevényesen postai úton és onnantól érvényes lesz. Amennyiben letöltöd a felmondási időd, nem kell megindokolnod a felmondásod.
2020. szept. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
71%
Az az irányadó, ami a szerződésedben van, ott ha szerepel ilyen kitétel és te aláírtad, akkor tényleg nem mondhatsz fel. Viszont szinte biztos, hogy ilyet nem tartalmaz a szerződésed, ezért nincs jogi akadálya a felmondásnak, még csak indokolnod sem kell.
2020. szept. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!