Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szóljak neki valahogy?

Szóljak neki valahogy?

Figyelt kérdés
Vendéglátásban dolgozunk. 30 pluszos kolléganőm nyaka ki van szívva, eléggé látható (nem mindig takarja a haja) Nem vagyunk közeli kapcsolatban, nem dolgozunk együtt, de óhatatlanul találkozunk. Bonyolítja a helyzetet, hogy én még csak 1 hónapja dolgozok itt, próbaidőn vagyok (3 hónapig) Ő kb akkor költözött szét a férjével, amikor én idejöttem, a kollégák között nyílt titok, hogy a főnökkel kavar. Gondolom, a vendégek között is van aki észreveszi és nem épp jó fényt vet a helyre. Én véletlenül vettem észre, azóta ha találkozunk próbálok nem oda nézni, de lassan már ez lesz feltűnő. A kollégáknak se akarok szólni, mert nem tudom, ki kinek a haverja, lekötelezettje, kinek nyal. Sajnos a találkozást se tudom elkerülni egyikükkel se.
2020. szept. 25. 15:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
semmi közöd hozzá, hogy ki kivel kavar!
2020. szept. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Hagyd.
2020. szept. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Azért említettem, hogy kivel kavar, mert a főnök simán kitehet próbaidő alatt, ha nem tetszik nekik hogy szólok, vagy nem úgy viselkedek velük, ahogy elvárják. Amúgy felőlem kavarhat a fél várossal, nem érdekel. Csak most nem nagyon van munkalehetőség a vendéglátásban, könnyebb kikerülni, mint be.

Csak az a kellemetlen, hogy megpróbálom kerülni, vagy ha találkozunk, nem nézni a nyakára, de inkább rá se. De lassan már ez lesz feltűnő.

Amúgy meg elegáns hely, nem is olcsó, sok a vendég is (most is), ő meg mászkál köztük szépen felöltözve, sminkelve, kiszívott nyakkal és még az se mondható, hogy egy buta csitri, azért. Néha a vendégek is tesznek olyan kijelentéseket a kollégákról, hogy még nekünk is kellemetlen, Vagy úgy beszélnek a személyzetről a személyzet más tagja előtt, mintha az süket lenne. Az hogy a kollégák kibeszélik egymást, tudom, mert azt is véletlenül halottam, hogy röhögve mondták egymásnak, hogy legalább már nem kell annyit túlóráznia XXnek, hogy szétmentek a férjével.

Nem a magánélete zavar, hanem az állásom próbálom megtartani. Elég hangulatemberek mindketten,nem tudni mikor mi a jó nekik.

2020. szept. 25. 16:33
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Ha elveszíted az állásod, az aligha a kolléganőd kiszívott nyaka miatt lesz. Vonj vállat és kész, már így is bőven sok agyalást pazaroltál a témára.
2020. szept. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Miért érdekel ez téged? Szerintem a vendégeket nem zavarja, legalábbis nem hiszem hogy ebből arra következtetnek hogy biztos a főnökkel kavar, milyen trágya hely ez :D


Szerintem is túl sok gondolatot pazaroltál erre.

2020. szept. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nekem kellemetlen amikor a vendégek megjegyzést tesznek előttem a kollégákra. Ettől kisebb kinézeti dolog miatt is szólták már le kollégát. Nem egy sarki bisztró, hogy elmenjen a tetkó, vagy a nyak kiszívás. Beszólogatnak rájuk, te meg hallgathatod és éghet a fejed.

Nem az a lényeg, hogy arra következtet a vendég, hogy a főnökkel kavar-e, hanem az, hogy arra, hogy egy ilyen helyen ez igénytelenség.

2020. szept. 25. 18:25
 7/15 anonim ***** válasza:
49%
Mindegy, hogy te személy szerint mennyire tartod elegáns helynek. A főnök dolga eldönteni, hogy szerinte mi akadályozza az üzletmenetet (legyen az tetkó, nyak kiszívás, vagy bármi más). Ha valóban vele kavar a szóban forgó kolléganő, ez járhat azzal, hogy a főnök nem feltétlen fogja objektívan megítélni a helyzetet. Másrészt azzal is járhat, hogy ha kihúzod a gyufát a kolléganőnél, akkor egyúttal a főnöknél is. Szerintem egyértelmű, hogy ki kéne maradni ebből és egyszerűen csak végezni a munkádat.
2020. szept. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom, vkinek ki van szívva a nyaka.És akkor mivan. Ezen ki olyan különleges a mai világban? Irigykedsz rá vagy mi ?
2021. nov. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

Ez egy ilyen hely. Új vagy, ne akard megreformálni a munkahelyedet, főleg, hogy próbaidős vagy.

Ha nem tetszik, keress másikat, ami kulturáltabb.

2021. nov. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18%
Ne szólj neki. Hidd el, tudja hogy ki van szívva. Nem a te dolgod.
2021. nov. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!