Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A magasépítő technikus mióta...

A magasépítő technikus mióta számít Ács álvanyozó és tetőfedő végzettségnek?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok rá... Mert sehol nem olvastam ilyet.



Egyik emberkének ilyen végzettsége van.


És a fentebb írt tevékenységet végzi.



2020. szept. 26. 16:26
 1/5 A kérdező kommentje:

Egy vitában megmondtam neki, hogy ez nem számít annak.


De csak erősödőtt... és én ne magyarázzam meg.

2020. szept. 27. 09:24
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy mind a ketto vegzettsege megvan. Vagy idegeskedj.
2020. szept. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A technikum mindig is magasabb végzettség volt mint a szakmunkás végzettség. Egy épületgépész technikus se víz-gáz-fűtésszerelő, de elméleti szinten képzettebb mint egy szaki. Újra írom, elméleti szinten, ami köszönő viszonyban sincs a gyakorlattal. Ettől függetlenül egy technikus is végezhet ilyen munkát, hiszen mint írtam, elméletben sokkal többet tud az adott szakmáról. Annyi, hogy letolt még 2 évet az iskolában, így sokkal szélesebb körben tanulta a magasépítést. Na most az ács az köztudottan a magasépítő iparágba tartozik.
2020. okt. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3# Itt ez nincs leírva.



MIT KELL TUDNI MAGASÉPÍTŐ TECHNIKUSRÓL?

A magasépítő technikus önállóan vagy mérnöki irányítással dolgozik. Elsősorban épületek, de más építmények terveit is elkészíti. Munkája megjelenik az építés, felújítás, átalakítás során is, sőt az elkészült építmények üzemeltetésével, karbantartásával és javításával kapcsolatos műszaki feladatokat is ellát. Meghatározza az anyag-, gép-, munkaerő-szükségletet, megrendelési, felhasználási leírásokat, térbeli terveket készít, megszervezi az építéshelyi anyagtárolást, az előkészítést, előregyártást szolgáló épületek felállítását.

2020. okt. 11. 21:39
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezért írtam, hogy sokkal képzettebb elméleti szinten mint egy szakmunkás. De hogy elhidd hogy igazam van, mutatok neked egy képet. Még mestervizsgázhat is az ács szakmából és még a gyakorlati időnek sem kell annyinak lennie mint egy ácsnak.


[link]

2020. okt. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!