Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkaügyi központban milyen...

A munkaügyi központban milyen képzési lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Hallottam róla, hogy kiközvetít a központ képzésekre, amiért pénzt is adnak. Ti voltatok már ilyenen? Hogy működik ez az egész?

2020. szept. 27. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Ha regisztrált munkanélküli vagy, holnap beballagsz a munkaü.kp-ba és megkérdezed, milyen képzéséi lehetőségek vannak, mi az, ami most indul és jelentkezni lehet rá. Ha még nem vagy regisztrált. akkor azt kell először meglépned.
2020. szept. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Regisztrálsz a munkaügyibe, majd jelentkezel a képzésre (ha minden igaz október vége körül fognak, tavasszal pedig április vége fele). Ennyi kb.

Majd lesz egy "felvételi" tesztsor a képzést indító cégnél. (Nem hiszem, hogy bárki elbukna rajta.)


Érettségire épülő, informatikai képzést végeztem. De vannak például nyelv vizsgás képzések (angol-német B1/2/C) is stb.


Javarészt pénzmosodák ezek, úgyhogy ha a képzésekkel szeretnél majd később elhelyezkedni akkor nagyon nem ajánlom.

Ha egyetemre kellene extra pont, vagy jelenleg nincs semmi normális számodra megfelelő munkalehetőség, akkor megérheti elvégezni.

A nyelvi képzéseknél ~90000+ft max a juttatás, de ehhez mindennap be kell járnod. Ha érettségire épülőre mennél akkor meg ~60000+ft a max. A többit nem tudom (pl.: bolti eladó)

2020. szept. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%

Jelentkezni sem mindig lehet, hiába regisztrált munkanélküli az ember. Meg kell felelni a célcsoportjuknak is, akiknek a tanfolyamot indítják. Én itt hullottam ki, hiába voltam már fél éve munkanélküli, kinéztem egy tanfolyamot, ami épp indult, előtte 2 évig dolgoztam benne, de nem volt papírom hozzá, jó lett volna elvégezni, hogy a tapasztalat mellé meglegyen a papír is, talán nagyobb eséllyel találtam volna másik munkahelyet, de nem jelentkezhettem rá. Van papírom, amihez nincs munkatapasztalatom, amit dolgoztam, ahhoz nincs papírom, patt helyzet, azóta sem sikerült elhelyezkednem, fizetős tanfolyamra pénzem nincs, ezért lett volna jó a munkaügyis.

Év elején az ügyintéző azt mondta, a tanfolyam mellé a min bér 95%-át adják, mint keresetpótló juttatás.

2020. szept. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!