Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mihez kezdjek, ha sehova nem...

Mihez kezdjek, ha sehova nem vesznek fel dolgozni, a szüleim pedig fenyegetnek, hogy kiraknak otthonról?

Figyelt kérdés

Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy kiiratkoztam az egyetemről, épp az előző félévben, így a legmagasabb végzettségem egy technikusi (és technikusi után egyből egyetemre mentem, szóval nincs még munkatapasztalatom se). Amikor elkezdtem munkát keresni, szerettem volna legalább a szakmámban elhelyezkedni, de nem is nagyon láttam olyan álláshirdetéseket még a megyémben sem. 2 álláshirdetést találtam végül, ahova jó lett volna a technikusim, de egyik helyről se jeleztek vissza, pedig már jó pár hete beadtam rájuk a jelentkezésem...Nagy valószínűséggel nem is fognak. Végül elkezdtem olyanokra beadni a jelentkezésem, amikhez nem szükséges szakma sem, de eddig nem hívtak sehonnan.

Mellesleg a barátommal költöztünk hozzájuk kb. 2 hónapja és ő talált állást elég hamar (ami mondjuk nem csoda, mert neki több év tapasztalata van).

A szüleim nem igazán tudják használni az internetet és minden nap mutogatják, hogy beírták a szakmám nevét a google-be, meg hogy "állás" és kiadott egy csomó találatot, de azt már nem értik meg, hogy azok az ország másik végében vannak, meg a felük már rég elévült, amiket talál ilyenkor a google és szent meggyőződésük, hogy direkt nem akarok dolgozni és élősködök rajtuk meg a barátomon. Ami amúgy már csak azért sem igaz, mert ha tehetném, már rég elköltöztem volna itthonról és azóta se találkoztak volna velem.

Tegnap azt mondták, ha pár napon belül nem találok állást, kiraknak itthonról (csak engem, a barátomat nem...) és megdögölhetek az utcán :) De mit tegyek, ha hiába adogatom be a jelentkezésem, sehonnan nem hívnak?


2020. szept. 28. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Akkor menj el gyárba vagy valami végzettség nélküli munkára. Közben meg pályázz azért jobb helyekre is.
2020. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért iratkoztál ki az egyetemről? Mennyi van még belőle hátra?


Én a helyedben visszamennék az egyetemre, ha lehet levelezőre és közben elvállalnék nem a szakmámba passzoló munkát. Megbeszélném ezt a szüleimmel, kérnék tőlük még egy kevés haladékot és ha ló nincs jó a szamár is alapon elvállalnék valami melót. Ha meglesz a diplomád (remélem valami értelmes szakon), akkor azért tudsz majd váltani jobbra.

2020. szept. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Én mérnöki diplomával amég szakmai munkát nem találtam, pékségben dolgoztam eladóként. Igaz, sírva mentem dolgozni, de kellett a pénz. Onnan is csak technikusként sikerült elhelyezkednem, és ott küzdöttem fel magam végzettségemnek megfelelő pozícióba.

1, Nézesd meg valakivel az önéletrajzod, hogy megfelelő e, nem lehetne e feldobni kicsit, hogy kitűnj a többi jelentkező közül

2, Jelentkezz bármilyen munkára, és közben keress tovább olyat, amit hosszabb távon is el tudsz képzelni magadnak.

2020. szept. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Rendőrség, MÁV, posta, sereg stb
2020. szept. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Postára mindig van felvétel.
2020. szept. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"(csak engem, a barátomat nem...)"


És akkor együtt fognak élni a barátoddal? Hagyjál már. :D

2020. szept. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Magyarázd el nekik hogy a COVID miatt rengeteg munkahely megszűnt, és hogy most elég nehéz állást találni.
2020. szept. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!