Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Két hete dolgozom a munkahelye...

Két hete dolgozom a munkahelyemen, és kikezdtek a kollégák, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Felmondani (még) nem annyira szeretnék, bár a beosztás, és a fizetés is egy nagy kupac ...

Dolgoztam már ilyen helyen (vendéglátóegység), de ugye mindenhol más a rendszer. Az első napomon a kollegina mellé mentem a pultba, figyeltem egész nap, illetve takarítottam, mert nagyon gáz volt a hűtő és a mosdók, az egész helyet beszőtték a pókok, stb. Sok mindent nem magyarázott el a kollegina, hogyan működik ezen a helyen, így voltak apróbb gondok az elmúlt napokban, például hogy a kávégép központi egységét kivettem (korábbi munkahelyen ki kellett azt is pucolnunk), és javíttatni kellett a gépet...Most ez a bizonyos kollegina átment egy másik egységbe, és mellém került váltóba egy másik csaj, aki már régebb óta dolgozik a cégnél. Tegnap beszaladtam bemutatkozni neki, hogy tudjuk, kivel dolgozunk együtt, bent volt a főnök is, nem is volt gond, amíg le nem lépett. Ekkor mondta a kollegina, menjünk be, mert pár szót szeretne beszélni velem. Olyan undorító, gusztustalan stílusban kezdett velem beszélni, hogy majdnem kiszedtem a pultból. Kijelentette, hogy reggel büdös volt a mosdóban (tömény ipari hypóval takarítottam ki előtte való nap többször is), az ablakpárkányon por volt (ok), illetve a csempe sincs letörölve. Én mondtam neki, hogy bocs, én kitakarítottam, de sajnos a vízkövet nem szedi le a csempéről a hypo, ahhoz külön vízkőoldó kell, amit már kértem a főnöktől. Erre megjegyezte, hogy milyen lehet itthon a helyzet, meg hogy hogy lehet, hogy valaki nem tud hypoval takarítani. Nem nagyon reagáltam rá inkább, néhány perccel később pedig le is léptem, de azóta is forr bennem a düh. Nem is ismer, nem egy okádék mocsoktelepre ment be utánam, mert tisztaságmániás vagyok, és folyton takarítok, sajnos a csőrendszert a budiban nem tudom megjavítani, olyan képesítésem még nincs. Azt is megjegyezte, hogy volt már "ilyen" kolléganője, akit rövid idő alatt annyira kicsinált, hogy inkább felmondott a lány. Mit csináljak? Nem akarom, hogy szórakozzon velem a parasztja, de nagyon gondot sem akarok magamnak okozni.


2020. szept. 28. 15:30
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy hosszú lett, de tényleg nagyon felháborított a stílusa. Nem tudom, hogy fogom kibírni, hogy ne tépjem ki a pultból
2020. szept. 28. 15:31
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Bele kell állni,mert ha tudja hogy basztatható vagy és meghúzod magad akkor csak visszaél vele,ha te megcsinálod tisztességesen a munkádat akkor nincs magyarázkodnivalód pláne hogy nem a főnöködöt,beszélj vele ugyanolyan stílusban és állj bele a vitába,mert a gyengéket eltapossák mindenhol...Egyébként meg mit veszíthetsz,ha a fizetés is egy szar,nehogymár nyusziskodj amikor vesztenivalód sincs...
2020. szept. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A többi kollégával is vannak apró gondok. Például, ha kihozok valamit a raktárból (egymás után több dolgot), akkor ki szoktam támasztani az ajtót, hogy ne kelljen teli kézzel félpercenként nyitogatni. Megkaptam, hogy ne támasszam ki az ajtót. Utána az volt, hogy a hamutálakat nem ürítem rendszeresen a kerthelyiségben (csak naponta 15 alkalommal megyek ki, és teszek rendet), illetve, hogy a standlapon nem tudták elolvasni az írásomat. Szóval ilyen idióta dolgokkal jönnek, és félek, hogyha kifakadok, akkor én húzom a rövidebbet, mert ők régebb óta dolgoznak itt, ismernek minden törzsvendéget, nyilván nem őket küldi el a főnök.
2020. szept. 28. 15:41
 4/22 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy csak felmondok, mindenféle indoklás nélkül, de akkor meg megint én leszek a gyenge. Meg az is felmerült bennem, hogy spicliskedek a főnöknek, és elmondom neki, hogy ezt a stílust nem engedem.
2020. szept. 28. 15:42
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez nem lenne spicliskedés. Megkéred rá, hogy tegye helyre a többieket, mert nem ők a főnökeid, és amennyiben a többiek nem fognak veled normálisan beszélni, kénytelen leszel felmondani, mert nem lábtörlőnek szegődtél,...
2020. szept. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez nem gyengeség ha felmondasz, ha a kollégák gyökerek. Ha nem vagy ráutalva a lóvéra, akkor érdemes lehet mást nézni.


Nem azt mondom, hogy mindenhol jó a helyzet, de ahol ilyenek vannak az első 2 hétben, ott elgondolkoznék azért a váltáson.

2020. szept. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Hát igen. Általában normálisan viselkedtem mindenhol, nem is nagyon volt sehol sem gond. Még akkor sem, amikor az anyósommal dolgoztam együtt. Ez az első hely, ahol ilyen idiótákkal vagyok körülvéve. Az előző munkahelyemen is voltak gondok, ahol én voltam a "rangidős", de a fiatalabb/tapasztalatlanabb kollégáimat én soha nem ugattam le, elmondtam nekik, ha volt valamilyen probléma, de igyekeztem úgy, hogy ne bántsam meg őket, és természetesen az első napjaikon bementem, és ha segítségre szorultak, megkérdezhettek. Ezt mindig szajkóztam nekik, hogy hülye kérdés NINCS, bármit megkérdezhetnek a munkával kapcsolatban. Nem is volt gond, jó csapat volt.
2020. szept. 28. 16:05
 8/22 A kérdező kommentje:
Amúgy sajnos kell a pénz, de ezt a beosztást ezért a pénzért csak hülye vállalja el. A munkaidő vége mindig kérdéses, lehet, hogy 16 órát dolgozom, de lehet, hogy 20 órát, és mindezért napi FIX bér jár. Maximum a túlóra, ami fizetve van, bár a héten kétszer is túlóráztam, és nem kaptam érte semmit. Azért akartam maradni, mert ez a hely bezár, és a főnök nyit egy másikat, ami hasonló lesz, de szeszesitalt nem fogunk árulni, mint itt. Oda mindenképpen szerette volna, ha megyek neki dolgozni. Viszont ha ez így marad, én decemberig nem fogom se az idegeimet, se az egészségemet kockáztatni, mert nem éri meg.
2020. szept. 28. 16:08
 9/22 anonim ***** válasza:
az a baj azzal, hogy csak hitegetés. Akkor meg erre a helyre kéne keresnie mást helyetted, addigra már jobban belejössz, inkább keres oda újakat.
2020. szept. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ezt elvileg bezárja. Csak nem tudni, mikor. Egyébként szerintem egyáltalán nem akar megtartani, csak dolgozó kellett neki.
2020. szept. 28. 16:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!