Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a titok nyitja?

Mi a titok nyitja?

Figyelt kérdés
Valaki árulja már el, hogy lehet úgy munkát szerezni, ha mindenhova nettó 25 év tapasztalat kell, de azért legyél pályakezdő is egyben. Persze tapasztalatot nem tudok szerezni, mert így hogy nincs tapasztalatom nem vesznek fel sehova. Komolyan mondom falnak megyek. Legutóbb vagy 10 olyan állást láttam meghirdetve, ahova pályakezdőket is várnak, de amúgy bocsi kell 1-3 év körüli tapasztalat. Nem értem mások hogy kapnak így munkát. Egyelőre esélytelennek érzem az egészet, valaki mondja már meg mi van ilyen helyzetben, mert esküszöm nem értem.

2020. szept. 29. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Próbálj meg esetleg ismerős által munkát keresni. Sok helyen kapnak jutalmat, ha visznek a munkahelyükre új embert. Próbálj nyitni, érdeklődni, bepróbálkozni pár ismerősödnél.
2020. szept. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz csak kitartóan. Ne csüggedj, ha pár helyen nem jársz sikerrel.
2020. szept. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz azzal mit írnak. Küldd el az önéletrajzodat, aztán ha hívnak elmész az interjúra, ott úgy is látni fogod, hogy el tudod-e majd végezni a melót vagy sem.

Egyszer melóztam olyan helyen ahol a hirdetésükben írták, hogy elvárás a magas szintű Excel tudás. Már az interjún is fura volt, hogy amikor ráterelődött a téma én magabiztosan előadtam, hogy mennyire szuperül ismerem a függvényeket, meg a makrókat (közben meg nem :)), aztán mondta a csaj, hogy itt azért ennél egyszerűbb dolgok lesznek. Na, a valóság az volt, hogy a SZUM-nál bonyultabb dolgot soha nem kellett használni.

Néha olyan érzésem van, hogy csak azért írnak kritériumokat, hogy az a mező is ki legyen töltve :D

2020. szept. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen terület?
2020. szept. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez az 1-3 év tapasztalat a legtöbbször azt jelenti hogy legyen valami fogalmad a munka világáról, egy sima szakmai gyakorlat is elég, vagy valami komolyabb diákmeló. Én is belefutottam ebbe amikor állást kerestem, de ettől még megpályáztam ami engem érdekelt
2020. szept. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azon a listán szereplő dolgok inkább gyakran csak kívánságlista, nem elvárás. Ha 1-2 dolog nincs meg róla, az se a világvége.


A papíros részen juss át, aztán ha élőben elvarázsolod őket, akkor nyert ügyed van.


Lehetsz pályakezdő, de szeretnék ha lenne 10 év tapasztalatod...nyilván.



Mondjuk sok nagyon puccos helyen van ez az unpaid internship dolog, amikor ingyen besegítessz pár hónapot és jól néz ki a CVn.

De ezek csak olyan helyen vannak ahol alap, hogy apu-anyu gazdag és eltart addig, a nagyváros közepén is.

2020. szept. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kb 7 hónapba telt. Volt pár interjú is, de nagyrészt visszautasítások, mire felvettek végre valahova. Annyit tehetsz, hogy lejjebb adod a fizetési igényt és reménykedsz :D Add be minél több helyre. Persze ahova 1-3 évet írnak, oda leginkább olyat keresnek akinek min. 2-3 év de több van. De veszíteni való nincs ha oda is elküldöd.
2020. okt. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!