Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rögtön eljöhetek a munkahelyem...

Rögtön eljöhetek a munkahelyemről, ha felmondok?

Figyelt kérdés

Vendéglátásban dolgozom, mint rendelés felvevő. Nagyon elegem van már, sok okom van rá... kb 2.5 hónapja vagyok itt, de a próbaidő csak 1 hónap volt, így már nem vagyok próbaidőn.

Határozatlan idejű szerződés van.


4 h / hétre vagyok bejelentve. A probaido ugye letelt.


Ilyenkor a felmondás hogy van?


Rogton eljohetek, vagy van 1 vagy 2 hét míg kotelezo itt lennem? Amig találnak helyettem embert? Hogy lehet ennek utána nezni?


Vagy ha találok másik helyet ( és ott megvan a szerzodes ) akkor rögtön megpattanhatok innen? Jogilag ezt megtehetem, hogy rögtön lelépjek innen egyik napról a másikra?


Fizum nincs bent, mert azt minden nap vegen megkapom. Az eu kiskonyvem es a tudoszurom van itt.


25/l



2020. szept. 29. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
A felmondás úgy van, ahogy a szerződésben van. El kellene olvasni.
2020. szept. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha van szerződésed, akkor abban van benne, mennyi a felmondási időd. Ha nem ír róla semmit, akkor A Munka Törvénykönyve az irányadó, ez 30 napot ír elő. Ha nincs munkaszerződésed, akkor pedig nem is dolgozol ott, elméletileg fel sem kell mondanod.
2020. szept. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Határozatlan idejű szerződésnél akár 2 hónap felmondási idő is lehet. Mi áll a szerződésben?
2020. szept. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha hazaérek, este megnézem a szerződést, köszönöm a válaszokat!
2020. szept. 29. 17:41
 5/8 A kérdező kommentje:

Még 1 kérdés:

Ha a főnök rúg ki, akkor is van 15 nap/30 nap felmondási idő?

Vagy akkor nincs?

Vagy alapból lenne, de mondhatja azt a fonok hogy nem kell bemennem mar tobbet?

2020. szept. 29. 18:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbaidő után van rendes, és rendkívüli felmondás. Előbbi esetén le kell tölteni a felmondási időt, de a főnök mondhatja azt, hogy nem kell bemenned, de akkor is ki kell fizetnie. Rendkívüli felmondás akkor van, ha valamelyik fél megszegi a szerződést, pl. a beosztott rendszeresen késik, vagy a munkáltató nem biztosít védőfelszerelést, ilyenkor a nap végét sem kell megvárni, de úgy tudom, meg kell indokolni.
2020. szept. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az előttem hozzászóló leírta.


Próbaidő alatti felmondás azonnali hatályú. Ez annyit jelent, hogy a felmondás átadását követően már meg is szűnt a munkaviszony. Próbaidő kizárólag akkor van, ha az a szerződésben is szerepel!


Felmondás esetén a dolgozónak azt nem kell indokolnia. A felmondás átadását követő napon indul el a felmondási idő. Ha a felmondási időről nincs szó a szerződésben, akkor az MT szerinti 30 nap, ha a szerződés tartalmaz felmondási időt, akkor a szerződésben rögzített az érvényes. A felmondási időt köteles a dolgozó a munkáltatónál eltölteni (munkával, szabadsággal, betegállománnyal stb.), kivéve, ha a munkáltató nem tart rá igényt, de ettől még köteles munkavégzés nélkül is fizetni a felmondási időre. A felmondási időt semmi nem szakítja meg, nem hosszabbítja meg, teljesen mindegy, hogy mi történik alatta!


Ha a munkáltató mond fel a dolgozónak, akkor azt köteles indokolni! Ha az indok nem állja meg a helyét (nem valós, nem okszerű), akkor a felmondás bíróság előtt megtámadható a dolgozó részéről. Munkáltatói felmondás esetén a munkáltató köteles a felmondási idő felének megfelelő időszakra a dolgozót a munkavégzés alól felmenteni abban az időpontban, amikor azt a dolgozó kéri, de a dolgozó ezt maximum két részletben kérheti. A felmondási időn belüli felmentési időre bérezés jár munkavégzés nélkül is!

Ha az egyéb feltételek fennállnak (megfelelően hosszú munkaviszony stb.), akkor végkielégítés is jár a dolgozónak.


A felmondás (bármilyen) egyoldalú jognyilatkozat. Ez annyit jelent, hogy a másik félnek nem kell beleegyeznie, vagy azt elfogadnia, mert anélkül is joghatást vált ki abban a pillanatban, hogy a felmondást részére átadták.

Ezért fontos tudni bizonyítani az átadás időpontját...

2020. okt. 2. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szóval mi áll a szerződésedben?
2020. okt. 2. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!