Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok erről az ügyről?

Mit gondoltok erről az ügyről?

Figyelt kérdés

Szóval én egy hetet dolgoztam egy munkahelyen, az lényegtelen, hogy melyik cég az.

Tegnap kiirtam egy olyan posztot a cég Facebook csoportjába amiben kifejtettem azt, hogy mi a véleményem a cégről az elmúlt hétről, meg hogy mik azok a dolgom amiken véleményem szerint kellene változtatni.

Ezek között volt az is, hogy a Müszakvezetőknek szebben kellene bánniuk az újoncokkal hiszen ők azok akik a cég jövője.

Na meg a cégre se vett túl jó fényt az, ha minden héten új ember van a cégnél.

Direkt írtam a facebookos csoportba hogy ugye lássak a vezetők is.

Semmi személyeskedés vagy rosszindulat nem volt az írásomban, csupán egy észrevétel, esetleg tanács amit egy építő jellegű kritikának is lehetne venni.

Erre fel a mai napon pedig kirúgtak.

Most kérdezem én mi rossz volt ebben a posztban?

Csak szimplán leírtam a véleményemet és ezért kell kirúgni?


2020. szept. 29. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Mondtuk neked tegnap is, hogy simán kirúghatnak. Próbaidő alatt nem praktikus a negatív véleménynyilvánítás.
2020. szept. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb a lojalitás. 1. nem az újoncok a cég jövője. A nagy része már 3 hónap múlva nincs is ott
2020. szept. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szóval benn voltál kemény 5 napot és rögtön kéretlenül megmondtad a tutit? Ráadásul az fb-n? Igazi Darwin-díjas ötlet volt, nem mondom! És még nem érted, miért rúgtak ki?
2020. szept. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Viszonylag „sűrűn” előfordul, hogy egy új munkatárs a saját „képére” szeretné formálni a céget. Mindezt úgy hogy valaki a cég lehetőségeivel, problémaival, ügyfélkörével és egyéb tényezőkkel nincs tisztában. Én még nem találkoztam olyan helyzettel, hogy ilyenkor az adott kollégához és a munkájához amúgy ne kellett volna végtelen türelemmel hozzá állni. Nálunk például az egyik kolléga küldte el a saját barátját a cégtől, miután a srác kiselőadást tartott nekem, arról, hogy meddig is kéne maradnunk és hogyan kellene a céget vezetnem. Miközben éppen azt javítottuk amit előző nap elrontott.

Vajon mindent jól csináltál és úgy nem voltak kedvesek veled a műszak vezetők, vagy éppen az nem tetszett ahogyan szóltak neked valamiért amit nem jól csináltál ?

Valószínőleg miután a vezetőség elolvasta a posztodat, megkérdezték a műszakvezetőket, akik egyébként akkor is megvédik nyilván magukat ha neked lenne igazad. Valószínűleg elmondták, hogy ezt meg azt csináltad, amazt meg nem és ezért szóltak neked. Mivel pedig a műszakvezetőket támadtad, veszélyben érezték a posztjukat és az állásukat, ők is adtak rólad egy szép értékelést. Valószínűleg szerintük minden voltál, csak szorgalmas „cég reménysége” nem.


Ez az egyik tényező.


A másik tényező az, a műszakvezetőidet bírálva, azokat is bíráltad lényegében, akik őket kinevezték. – Mindegy, hogy Te nem így gondoltad és nem ennek szántad, vezetői döntéseket bíráltál, nyilvánosan úgy, hogy a takarítónőtől, kezdve a portásig mindenki olvasta. Ezzel többek között romboltad a vezetők tekintélyét is.


A harmadik tényező, hogy túl lépted a hatásköröd, nem vezetőt vagy folyamat elemzőt vettek fel. Olyasmi posztot követtél el amit, legfeljebb a műszakvezetők főnöke írhatott volna meg, de őt sem dicsérték volna meg hogyha cégen belül nyilvánosan bírálja a műszakvezetőket.

2020. szept. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!