Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az állandó éjszakás műszakot...

Az állandó éjszakás műszakot meg lehet szokni?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok? Most 3 műszakban dolgozom nyolc órában kemény 160 ezerért, és mindig totál kómás, levert vagyok éjszakás után. Egésznap az ágyban fekszem, mint valami beteg, halálán lévő ember. Állandó éjszakás különb ennél?

2020. szept. 30. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal jobb lehet, mert ott nem kell átállnod.
2020. szept. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Magát az állandó éjszakát simán meg lehet szokni. A gond a hétvége, meg a magánélet. Mert 2 napra visszaállni nappalra, majd megint éjszakára túl megterhelő, de ha hétvégén is nappal alszol, akkor meg kb. minden emberi kapcsolatod megszűnik.
2020. szept. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Állandó éjszakás egy fokkal jobb, de nem sokkal, és hosszú távon sok lemondással jár. Fél évig dolgoztam este 7 - hajnal fél 4 beosztásban. A pénz nagyon jó volt, de a szociális életem minimálisra csökkent, párkapcsolatot pedig esélytelennek éreztem. Télen elég depressziós volt, hogy szinte nem is láttam napfényt.
2020. szept. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon konnyu megszokni. Nalam termeszetesen a szabadido is igy lett beutemezve. Eveken at bagoly voltam. Ejszaka talalkoztam ismerosokkel is, 2-kor ebredtem.

Sajnos meg tovabb tolja el az idot, hogy nem lehet munka utan azonnal agyba esni. Par ora levezetes kell alvas elott, mert az ember munka utan nem tud azonnal leereszteni.

2020. szept. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyedül mennék fel Pestre, nulla baráti kapcsolattal.
2020. szept. 30. 17:27
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gondolt át a dolgot! Ha állandóan éjszakázol a rosszak közül a jobbik rossz, de ha csak egyszer is billen a rend, akkor nagyon ki fogsz készülni, mert a biológiai órát nem lehet átverni - és tetszik, nem tetszik, előbb-utóbb benyújtja a szervezeted a számlát. Az éjszakázás képes tönkretenni bármelyik emberi szervezetet, - vannak olyan emberek, akik fizikálisan képtelenek arra, hogy folyamatosan CSAK ÉBREN IS LEGYENEK (munka nélkül), - nem hogy érdemi munkát is végezzenek ezzel párhuzamban. Ezt kell szembeállítanod az előnyökkel! Eléggé körülményes megszervezni, illetve kivitelezni az önellátást, - vagy meló után, kómásan vásárolsz és cipekedsz, vagy meló előtt teszed ezt és hurcolsz mindent magaddal, mint mongol a jurtát, míg be nem zuhansz az ágyba. Éjjel (általában) kevesebbet csörög a telefon, - hacsak nem diszpécser vagy! Nem lihegnek annyian a műszak alatt körülötted, mint nappal. Nem kutyulnak annyian és az esetek igen túlnyomó hányadában még azt is megengedheti magának az éjszakás, hogy egyedi módon használja ki a munkakörülményeket, - nem úgy, mint amikor minden hely foglalt. Ha szerencséd van, főnökkel is csak reggel találkozol, - akinek a beérkezéskör pár szóban össze lehet kettő perc alatt foglalni az éjjel nem) történteket. Aztán "béke"! De mint írtam, ennek rendes ára van! A hivatali (személyes) ügyintézés meg maga a halál! Vagy megbízol vele valakit, vagy erre gányolod el az éves szabadságod jelentős hányadát. Azt sem árt fedésbe tenned, hogy a lakásod egész éjjel szabad préda - betörésre! Minél kevesebben tudják, hogy mikor vagy otthon, annál jobb! Nem arra sarkallak, hogy hazudozzál, de észnél kell lenni, hogy kinek, miről, mennyit beszélsz. -Gyárthatsz irigyeket is, mert sokan nem látnak tovább az orruknál, - csak azt látják, hogy milyen sokat tudsz otthon lenni.
2020. szept. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Raktáros munka lenne targoncával. Minden éjjel hulla vagyok, ezért vezető ülésesbe nem is mernék ilyenkor bele ülni, csak gyalogossal pakolni. Minden éjjel hulla vagyok, utána pedig nappal is a rossz alvás miatt. Viszont az állandó délelőttös sokkal kevesebbet keres. Biatorbágyon, Aldi raktárban lenne a munka, és ott, vagy máshol Budapesten, környékén bérelnék ki szobát.


Bele se gondoltam mondjuk ezekbe a dolgokba komolyabban. 23 éves vagyok, de mintha 70 éves fekvő beteg lennék egésznap életkedv nélkül éjszakás után.

2020. okt. 1. 00:46
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Én szerettem éjszakázni, ket évig csináltam. De mindig is bagoly típus voltam, ma is.


Az éjszakai munkának az volt a legnagyobb hátránya, hogy a szociális életem lenullázódott.

2020. okt. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Èn màr kb. 6 ève csinàlom. Több pènz, kàrpòtlàskènt több szabadidő. Pàrkapcsolatom megoldhatò, de kell hozzà a megèrtő ember. Nincs a főnök a nyomomban. A kollègàk nem szeretnek minket. Nagy a felelőssèg, de senki nem èrti meg. Nincsenek baràtaim, de ez inkàbb rajtam mùlik. Nappal jòl alszom, bàr nèha elèg zajos (kukàsok, ki-be költözők, èpìtő munkàsok). A szabadnapom sokszor felborul, ha tùl sokat, vagy tùl keveset alszom. Màsodpercekre elalszom itt-ott. Tàskàt rögzìteni a metròn, eleinte èbresztőt is àllìtottam. Ràszoktam az energiaitalra. Felborult az emèsztèsem. Ha semmit nem csinàlnèk, akkor is hulla fàradt lennèk. Szòval megèrzi az ember...
2020. okt. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem érdekel téged az, hogy az emberi szervezet arra van eredetileg "beállítva", hogy éjszaka aludjon, ne pedig dolgozzon, és a szervezet akkor működik rendben, ha éjszaka alszol, nem pedig nappal, akkor nyugodtan csináld. Aztán pár év múlva, vagy legkésőbb öreg korodra ne panaszkodj, hogy az egészséged nulla, mert kijött rajtad mindenféle betegség, meg ne adja az ég daganat is(mert sajnos ezzel erre az esély igen csak megnő). Ezt csak azért írtam le, hogy tudd. Nem szeretnélek megijeszteni. Én éjszakás műszakot semmiképp sem vállalnék. Csináltam rövid ideig, de szörnyű volt. Megszokni nem tudom meg lehet-e. Én nem tudnám, az biztos.
2021. nov. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!