Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjú mikortól sérti a...

Állásinterjú mikortól sérti a jelentkező magánélethez való jogát?

Figyelt kérdés

A napok során részt vettem kettőn, az egyiken olyan kérdéseket intéztek hozzám, hogy leesett az állam a döbbenettől...még nincs nagy tapasztalatom ilyen téren, de azt gondolom, ez a fajta interjú mégicsak átlépett egy bizonyos határt....nem tudtam, hogy most egy pszichológussal ülök szemben, vagy a munkáltatómmal.....


Egy egyszerű, 5 hónapos, ideglenes fizikai munkáról lett volna szó.


Nem csak mesélnem kellett magamról, de olyanokat kérdeztek, hogy milyen terveim vannak az életemben, ezeket részletezzem, a szabadidős tevékenységemet részletesen kikérdezték, meséljek, mi volt a legnagyobb kudarc magánéleti téren, és mi volt a legnagyobb siker az eddigi éveim során a privát életemben, mi az ideális munkahely....stb stb.



Mindezt az agyvájkálást azért, hogy egy szaros pultban takarítsak és árazzak, pakoljak.



Ez mindenhol így megy?!



2020. okt. 2. 17:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
17%
Ha valami nem tetszik a kérdések közül, akkor simán mondhatod, hogy erre nem fogsz válaszolni, de sztenderd kérdések kb 20 éve változatlanok és kiválóan fel lehet rájuk készülni. A hobbi kérdése pl kifejezetten azért van, hogy lássák, hogy mennyire vagy érdeklődő és mennyire tudsz elmagyarázni olyan dolgokat, amik érdekelnek, illetve itt simán beszélhetsz bármiről, amiről akarsz. Az életed legjobb és legrosszabb eseményei, valamint az előző munkahelyeid tapasztalatait pl simán be lehet tanulni. Erről elég sokat lehet olvasni a neten.
2020. okt. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csináltam ilyen interjúkat. A jegyzetkészítés elég fontos, ha egy állásra jelentkeznek vagy 100-an és ha csak 20-at hívnak be, már akkor sem fogsz emlékezni a 8.-nál az elsőre. Ezért jegyzetelni kell. Nem a pozíció határozza meg, hogy milyen kérdéseket kapsz, hanem az, hogy hány potenciálisan jó jelentkező van. Ha sokan vannak, akkor a kérdések is belemenősebbek, mert valahogy ki kell szűrni a cégnek megfelelőbbeket. Viszont ha nem válaszolsz valamelyik kérdésre, akkor az esélyeid nagyon csökkenek, ezért jobb ha inkább betanult válaszokkal érkezel. Valójában sosem ellenőrzik (szinte), hogy igazat mondasz-e, ezért itt lehet kitalált dolgokat is mondani, lényeg, hogy összeszedett és elkötelezett legyél, de legalább annak látszódj.
2020. okt. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!