Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tavasszal he office-ban...

Tavasszal he office-ban voltunk a semmiért, most sok a beteg és mégsem engedik. Mi ebben a logika?

Figyelt kérdés

Tavasszal, mikor volt napi 30 fertőzött, az is Budapesten, a főnök jelezte, hogy elmehetünk home office-ba, heti egy napot kellett bemenni 2 hónapon keresztül.


Koronavírusossal nem is találkoztunk.


Most van naponta 800-1000 beteg és nem maradhatunk otthon, pedig többen tömegközlekedünk, én speciel két busszal jövök és megyek, mert messze lakok a munkahelyemtől. Most már az ismerősi körünkben, a párjaink kollegái között is volt vírusos, mi is voltunk betegek, nem koronásak, csak simán megfázva, mégse mondta, hogy maradjun otthon egy hétre legalább dolgozni, míg mindenki meggyógyul.


Igazábol csak nem értem a logikát. Másnál is így van ez?


Amúgy a munka 100%-ban elvégezhető otthonról.



2020. okt. 3. 07:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%

Mert akkor jobban rettegett mindenki a virustol.

Most mar tudjuk hogy nagyobb a fustje mint a langja...

2020. okt. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Mert ilyen egy felelő munkáltató...


Nekem is nézegette a lázam a héten de nem küldött volna haza pedig látta, hogy zombi üzemmód van... Most csak a korona miatt ilyen " figyelmesek" de ha nem lenne le se xarta volna még ennyire se

2020. okt. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%
A főnök a beosztottja ellensége a mai világban. Nem azért tesznek valakit ma főnökké, mert jó szakember, hanem mert hajcsár. Jó érzés neki, ha szenved a szolga.
2020. okt. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%
átvettük a svéd modellt, a mocskos genya libernyákok letudták az egészet tavasszal, mi meg lassan megdöglünk, mert a vezetőink impotens módon viselkednek, pontosabban ugyanúgy sima bűnözéssel ütik el az időt. Mivel a gazdaság összeomlása elvinné a politikai vezetést is, ezért nem engedhető meg, hogy bekövetkezzen, ennek pedig az a módja, hogy mindenkinek melóznia kell. Na, ezért van ez.
2020. okt. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%

Az se felelős főni aki mit tom én milyen nagykutyás reggelis talira megy ami kibaxottul nem kötelező feltételezem mennyire van rajtuk maszk ha zabálnak...

Azt behordja hozzánk... Én meg vigyem haza a gyereknek

2020. okt. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%
Azért, mert akkor féltek az emberek, most meg átfordult a másik végletbe a közvélemény, le.szarják. Ez egy paradoxon, ha tavasszal nem lettek volna szigorú korlátozások, akkor sokkal több a beteg, többen halnak meg akkor, de most is tartanának az emberek a vírustól, így viszont hogy akkor a korlátozások miatt szinte semmi sem volt, csak legyintenek.
2020. okt. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem a kormány szimplán fél bármi mást kommunikálni azon túl, hogy "minden rendben van".


Emiatt viszont egy csomó dologra nincs protokoll, de még javaslat se, pl. mit lehet kezdeni a gyanús esettel, amíg lesz tesztje meg eredménye. Home office dettó: konkrét javaslat nélkül SENKI nem meri felvállalni azt a döntést, hogy otthoni munkavégzést rendel el. Ha egy vezető saját hatáskörben meghoz egy ilyen döntést, később számonkérhető lesz rajta.



(Amúgy egyetértünk, járványügyi szempontból nagyságrendekkel jobb lenne, ha legalább az nem mászkálna, nem lenne közösségben, akinek nem feltétlenül muszáj.)

2020. okt. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%

En talalkoztam tavasszal tobbel is.

A gazdasag nem allhat le, akkor nem volt ekkora egeszsegugyi kapacitas, igy csitították.

2020. okt. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Szerintem a gazdaság nem állna le attól, hogy home office-ban dolgozna az, aki megteheti...
2020. okt. 3. 08:56
 10/19 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk is ez van..


Megspékelve azzal, hogy a COVID előtt heti 1 nap járt, az első hullám alatt azt ígérték, hogy havi 10 nap fog járni, majd az irányításmániás vezetőség ezt is elvette.

Szerintem a leginkább az zavarta őket, hogy akkor több energiát kellett volna a meetingek szervezésébe fektetni, nomeg abba, hogy a kollégák megbeszéljék, mikor ki legyen bent.


Napi 2, így heti 10 órám megy el több átszállásos tömegközlekedésre, amin nem tudok se dolgozni, se tanulni. Egyetemre járok munka mellett, estin. Amikor szól kora reggel az ébresztő, egy mosott rongy vagyok.


Bennem már azért kinyílik a bicska a zsebemben, mert ígértek havi 10 nap home office-t (amikor épphogy túl voltam a próbaidőmön), amit elvettek. Az iroda messze van és esetlen a tömegközlekedés oda... Vírus nélkül is nálam ez kapásból ok másik munkahely keresésére - és ezen felül fennáll ötven másik ok.


Persze az iroda open office. Zaj, üvöltözés, járkálás, dumálás egész nap. Magamnak való vagyok és bevallom, hogy síri csend és "hullaszag" kell, hogy koncentrálni is tudjak!! Mondjuk a halk beszélgetés sohase zavar pl, de amikor kocsmával keverik az irodát vagy a fütyülés nagyon.



A vírussal kapcsolatos részére pedig....


Nem tudni, ki betegesebb (még ha nem is szed rá gyógyszert, de nem teljesen egészséges), kinek van otthon idősebb hozzátartozója, krónikus beteg hozzátartozója....



Ez egy multi párszáz fős budapesti irodája.

Korszerű, übermenő iroda, ilyeneket mutatnak a "szerethető munkahelyek" -ről szóló cikkekben - de szemlélet tekintetében eléggé kommunista beállítottságú egy cég.

2020. okt. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!