Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen egy multinál dolgozni...

Milyen egy multinál dolgozni mérnökként?

Figyelt kérdés
Végzés előtt álló anyagmérnök vagyok fémes területen. Sokan azt mondják hogy a multiknál (pl BOSCH) nagyon rossz dolgozni de pontosabbat sose tudnak mondani azon kívül hogy szigorúbb a munkaidő meg sok a munka, olyat meg nem ismerek aki személyesen is átélte volna. Személyes tapasztalat érdekelne attól aki látta ezt közelebbről, ilyen mik az előnyök és hátrányok is érdekelnének.

2020. okt. 5. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Én multinál vagyok jelenleg, a munkaidő eléggé lazán van véve, persze ha valaki rendszeresen érkezik 11re és lép 14kor, akkor azért megkérdezik, hogy mégis mit gondol, de egyébként 7-10 között esnek be az emberek, távozni meg 16-18 között. Ebédszünet nincs pluszba rátolva, se számolva, ahogy az sem, ha lemegyek 1 órát pingpongozni, vagy akármit csinálni. Csak az a lényeg, hogy a munka kész legyen, ne legyen elmaradás és azért ne annyit lássanak az emberből, hogy játszani jár be.

A munka mennyisége függ attól, hogy milyen projekten vagy. Gyakornokként elég rendesen volt munka, nem igazán volt szabadpercem, most viszont nincs sok, kb 7 nap amit ténylegesen dolgozok, mert egyszerűen ezen a projekten van elég ember, nekem nem adnak semmit át így vagy ülök random, vagy tanulok, ha már van szabadidőm, én meg az utóbbit szoktam.

Hátrány, hogy szerintem kevésbé lehet fejlődni ilyen helyen, ezért váltani tervezek hamarosan. Kezdésnek nem rossz, én következőnek is még multihoz megyek, megnézem ott mennyivel másabb.

Más ismerősöm is multinál van, ő náluk viszont szigorúbb az egész, ezért azt sem tudom mondani, hogy mind egyforma, szóval ne húzd rá a leírásom feltétlen mindre:D

2020. okt. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Multija válogatja. Én nem teljesen műszaki, inkább informatikai területen dolgozom mérnökként, illetve a párom is.


A párom előző cége mindent kisajtolt a dolgozóiból, amit csak lehetett. Az agilitás inkább számonkérés formájában valósult meg, folyamatosan figyelték mindenkinek a munkáját, szellemileg teljesen túlterhelték az embereket azzal, hogy ha rosszul teljesített, éreztették vele, hogy ki fogják rúgni, ha pedig belehúzott, az lett mondva, hogy na látod, tudsz te ilyet is, akkor tudsz még 10%-al keményebben is dolgozni. Aztán még 10%-al, aztán még, ugyanazért a bérért. Ha egy senior kolléga elment a cégtől, általában a mediorok kapták meg a feladatait medior bérért továbbra is. Mellé pedig ment az emberek egymásra erőltetése csapatépítőkön, a külföldi üzleti utakra rábeszélés (annak ellenére, hogy nem tartozott a munkaköri feladatok közé). Minél kevesebb bérért minél többet ki akartak zsigerelni belőlük, legalábbis ezt vettem ki az alapján, amit láttam.


Nálunk meg teljes fejetlenség van, a másik véglet vagyunk. Nincsenek konkrét pozíciók, valahova felvettek, aztán ezt-azt rakosgatnak rád, amihez épp értesz, amihez meg nem, ahhoz beülsz egy tapasztaltabb kolléga mellé. Rengeteg kis projekt van, túlméretezett költségvetéssel, sokat kell tanulni, mert nem tudod, mit kapsz épp, de szórják a dolgozókra a pénzt. Amíg kész a feladat, addig rád sem néznek, volt, hogy egy héten 2 órát dolgoztam és még gratuláltak is, hogy milyen gyorsan kész lettem.

2020. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
1 és 2, meg lehet kérdezni melyik multik ezek, vagy hogy milyen területen ? 2 , még irtál a párodéról is, az is kiváncsivá tett, hogz vajon melyik multi :)
2020. okt. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Legjobb haverom gépészmérnök egy multinál, nem dolgoza halálra magát.

8-9között kell beérnie, de azért sem szól senki, ha fél 11re esik csak be... igazabol a meglevő gépeket felügyeli, ha meghibásodik valami, akkor megállapítja milyen szakembert kell hívni, hogy megjavítsa...

Ha új termék van, akkor segedkezik a megfelelő gépek beszerzésében, telepítésében, de bem a koszos részében, csak dirigál...

Adminisztrációs munkat nem végez, arra tart a cég direkt bölcsész diplomásokat, nekik van kiadva az ilyesmi, ő csak elolvas, aláír...

Ezen kívül sablonokat, tervez a kézi munkákhoz, anyagtároláshoz logisztikai tálcákat tervez, dobozokat...

Ezeken kívül jó haverságban van a gyárigazgatóval, együtt szoktak füvezni a gyár épülete mögött, aztán sétálgatnak fel alá a termelő részlegen és a jelenlétükkel ijesztgetik a dolgozókat...,m ha nagyon unatkoznak, akkor Counter Srike-oznak az irodában.

Kb ennyi az élete :D

2020. okt. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Hármasnak.

Első válaszoló vagyok. IT-s cég, szoftverfejlesztő vagyok papíron, de tényleg alig van bármi dolgom, szóval én nem hívnam így magam. Viszont nem sokára váltok szerencsére.

2020. okt. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Multinál mindig jó dolgozni, pláne mérnökként. Én egy 200 évvel visszamaradott ügyvédi irodánál dolgozom napi 12 órát, ahol még a mobiltelefont se ismerik.
2020. okt. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Én nem mérnök vagyok de multinál szerintem jó dolgozni. Illetve annál a multinál ahol vagyok, mert egyébként nagyon attól függ milyen helyet fogsz ki. Kisebb cégnél azért jó dolgozni mert egy ember kezében akár több feladatkör is központosul, nagyon sokat tudsz fejlődni és változatos amit csinálsz. Viszont ilyen pozíciókra kisebb cégek általában olyan személyt keresnek akinek van tapasztalata (amit multinál szerzett). Szóval kezdésnek szerintem mindenképp jobb multihoz menni, és ha később váltanál, egy jó nevű multi mindig jó referencia :)
2020. okt. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#4: Bocs, de akkor mit csinál? A leírásból az jön le, hogy csak mászkál meg dirigál, hiszen se javításban nem vesz rész, se összeállításban, se adminisztrációban. Ilyet én még nem pipáltam, irigylem!
2020. okt. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

"aztán sétálgatnak fel alá a termelő részlegen és a jelenlétükkel ijesztgetik a dolgozókat.."


Én is dolgoztam pár évet gyárban, és az idősebbek kb majdhogynem vigyázzba álltak hirtelen, ha bejött valami nagy ember, és minket is próbáltak csikcsítani, hogy "jujj bejött a nagy ember gyorsan álljatok vigyázzba" Persze mi leszartuk, és a nagy embereket sem érdekelte, hogy mit csinálunk.


Talán onnan jön ez náluk, hogy régebben körmöst adtak az iskolában, meg is verhette a tanár a gyereket az iskolában. Régen a rendőrök is simán elverhettek az utcán. Nem volt egyszerű világ az tuti.

2020. okt. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!