Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Váltásig hogyan lehet normaliz...

Váltásig hogyan lehet normalizálni a munkakapcsolatot egy olyan kollégával, akivel mindenképpen együtt kell dolgozni, de magától nem oszt meg információt, magára vesz mindent, mások megoldásait másolja, majd vádaskodik, hogy csak ő csinál mindent?

Figyelt kérdés
Én mindenképpen váltok, vagy cégen belül, vagy más céghez, mert nem látom értelmét, hogy ez javulni fog. Addig viszont együtt kell dolgozni, és jó lenne, ha mindkettőnknek elviselhetőbb lenne.
2020. okt. 6. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Beszélgetni kell vele, nem a háta mögött kibeszélni, ahogy sajnos sok munkahelyen szokás. Szemébe kell mondani a másiknak, mi a probléma.
2020. okt. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha elzárkózik? Jó lenne a közös munkára koncentrálni, nem vádaskodni egymásra, sőt, én vissza sem szólok általában, mert annak nincs értelme egy munkahelyen. Én szeretném megbeszélni a feladatokat, ő sokszor leráz, majd mikor én kevésbé haladtam, akkor ő a mártír. Én a feladatokra akarom terelni a fókuszt, nem a nézeteltérésekről beszélni, mert a nézeteltérés ebből fakad, hogy a munkában megakadnak az információk.
2020. okt. 6. 20:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én munkahelyemen is az van, hogy sokszor nem mondják a szemembe a problémájukat, hanem a hátam mögött beszélnek egymással arról, amiről valójában engem kellene tájékoztatniuk, hiszen rólam szól.
2020. okt. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha te lennél a kollégám helyében, mit éreznél megoldásnak a részemről, hogy jobban megosztottnak érezd a feladatokat kettőnk között? Én sokszor úgy érzem, hogy falakba ütközök, ha tudni akarok valamiről, amiről lemaradtam, kimaradtam. Nem kell puszipajtásoknak lenni, de gondolatolvasó nem vagyok.
2020. okt. 6. 20:40
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ha én sem kapok infót, majd nekem esnek, én is demotiváltabb leszek, és ez egy ördögi kör, amiből szeretnék kilépni. :-)
2020. okt. 6. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!