Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Otthonról dolgozók! Hogy...

Otthonról dolgozók! Hogy szoktatok vissza a "normális kerékvágásba"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan 2 éve home office-ban dolgozom. Igaz, hogy jobban hajtottam mint egy irodában, de magam osztottam be az időmet, teljesen a magam ura voltam. Ez az idő pont elég volt ahhoz, hogy elszokjak attól, hogy reggel 6-kor kelek, 1 órát állok a dugóban a belvárosban, majd 8-16-ig be vagyok zárva egy irodába, ha van munka ha nincsen.


Mivel a jelenlegi helyemen úgy néz ki, hogy nem lesz fizetésemelés, így jelentkeztem egy irodába, jóval több pénzért.

Viszont tudom, hogy baromi nehéz lesz visszaszokni, hiába volt meg a napi rutinom, hiába keltem korán, azért az nem ugyanaz.


Nektek hogy sikerült visszaszokni X év után ahhoz, hogy minden nap menni kell, megint visszarázódni az irodai légkörbe stb?


2020. okt. 7. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Uhh.. sajnálom. Nekem most 4 hónap után is kínzással ért fel, hogy újra be kellett járnunk, gyűlölöm, még mindig nem tudtam visszaszokni. :(

Bocsi hogy nem tudok tanácsot adni, de én is kíváncsi vagyok hogy mások tudnak-e tippeket...

2020. okt. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a bajom, hogy belegondoltam, hogy hangzavar, áskálódás, délben az ebédlőben közös nyerítés a semmin stb. Plusz, ha itthon végeztem a munkával akkor végeztem és nem kellett a gép előtt maradnom még 2 órát, hogy úgy tegyek mintha valami baromi hasznosat csinálnék. :D
2020. okt. 7. 10:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Közel 3 évig dolgoztam HO-ban, aztán váltanom kellett és újra irodában dolgozok (perpill megint HO, de a korona előtt közel másfél éve újra bejártam). Tartottam tőle, mert én se vagyok az a közös ebédnél a semmin nyerítős típus, de igazából elég hamar megszoktam. Kicsit még talán jót is tett, hogy nem egész nap egyedül üök otthon, hanem emberekkel veszem magam körül. De azért nem panaszkodok, hogy az elmúlt 7 hónapban szinte alig kellett bemennem :)
2020. okt. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak heti 1-2 alkalommal kell bemennem, de fél év után igazi büntetés volt... Én annyit csináltam, hogy korábban feküdtem le aludni, és több időt hagytam az utazásra, hogy kevésbé legyen stresszes a bejutás. Emellett az első pár alkalommal csak 5-6 órára mentem be, a többit ráhúztam a héten. Ezzel így nagyjából sikerült visszarázódni, de szívem szerint én egyáltalán nem járnék be, most világosodott meg nekem, hogy mennyire gyűlölöm az irodai környezetet és mennyivel jobb otthon. Remélhetőleg a cégek felismerik, hogy az emberek többségének véglegesen kinyílt a szeme és csak akkor tudják megtartani őket, ha engedik a távmunkát. Ha innen váltani fogok, a keresésnél elsődleges prioritás lesz számomra a home office, kevesebb bért is bevállalok, csak ne kelljen a sok hülye között ülni.
2020. okt. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A logikát sem értem egyébként. Az irodai munkák 80%-a elvégezhető otthonról. Így nem kell irodát fenntartani, fizetni sokaknak a bejárást, plusz nincs villany-vízszámla sem. De valamiért a munkáltatók többsége úgy van vele, hogy az a biztos ha bent van az ember, mert akkor dolgozik is.

Ez persze nem mindig van így. :D


Ennél a cégnél az 5-6 óra munka sajnos nem opció, itt 8 órás van.


Én is próbáltam home office munkákat keresni, egyet találtam ami nem úgy kezdődött, hogy "légy a saját magad főnöke!" és nem értékesítés volt, onnan még várok visszajelzést.


Én elvagyok egyedül itthon egész nap, elfoglalom magam a munkával és élvezem, hogy nem krákog mellettem senki, nincs hangzavar stb. :D

Amúgy is kissé antiszoc vagyok, a barátokkal épp elég találkozni, nagyon nem vágyom az irodai környezetre.

2020. okt. 7. 11:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Én szeptember óta minden második héten HO-zok.


Én nagyon szeretem, bejárva is 6:30kor kelek meg így is, de így 6:45kor már a gépnél. 3-kor lecsukom a laptopot enyém az egész délután.


Igaz HO-ban nincs fizetett túlóra, de napi másfél órát nyerek így legalább.


Plusz a nem kell szépen felöltözni:D


Egy nap így is kell visszaszokni, bár nálunk jó a csapat és értelmes a munka.

2020. okt. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!