Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyoldalú home officeba...

Egyoldalú home officeba küldés esetén kinek kell adnia a gépet a webcamot? A cégnek vagy nekem?

Figyelt kérdés

A nyáron is home-ban voltunk, de az választáson alapult. Be lehetett járni vagy önkéntes döntés alapján otthon is lehetett maradni. Ebbena szituban lehetett mondani hogy aki otthon marad, az nyilván rendelkezik minden szükséges eszközzel ha már így dönt.

De most más a szitu. Most a cég döntött egyoldalúan senkit meg nem kérdezve a home office-ról , kiivétel nincs, apelláta nincs. Bejárni nem lehet mert az irodák fizikailag is zárva lesznek.


Ebben a szituban joggal várhatom ez hogy akkor a cég adjon is eszközt a munkavégzéshez? Ha már ő egyoldalúan senkit meg nem kérdezve így dönt akkor eszközzel is lásson el.

Nem mintha nekem nem lenne de miért a sajátomat koptassam azért hogy a cégnek munkát végezzek. A buszsofőr se a saját bukszából tankolja a buszt.

(eleve ott az alapszabály hogy a munkavégzés eszközét a cég adja mindig és mindenkor ez olyan alap amit vitatni se érdemes)


2020. okt. 8. 09:08
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
93%
Természetesen a cégnek kell biztosítania minden munkaeszközt.
2020. okt. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
76%
De most akkor mi a helyzet? Nem akarnak adni?
2020. okt. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

" Nem akarnak adni?"


nem . ez fel se merül. Elvégre úgy vannak vele a nyáron is megoldotta mindenki, oldja meg most is.

Kíváncsi vagyok mi lesz ha bejelentem írásban hogy amíg nem adnak munkaeszközt sajnos nem tudom dolgozni.

Az én otthoni gépem kidobásra került. Nem igaz, de miért ne lehetne. az enyém.

2020. okt. 8. 09:18
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Otejoeg, de ha vam sajatod, akkor miert problemazol ezen? Igy is alig eletkepes 1-1 ceg, orulj hogy van munkad... Még! Ez a jarvany mindenkit erint domino effektus révén, inkabb azon gondolkodj h mennyire szerencses vagy!

Ismerem az ilyen típusú gondolkodast, nem mered benyogni ezt a fonokodnek, mert felted az allasodat, hanem itt morogsz a gyakorin. Olyan vagy akinek semmi nem jó. Remeljuk jol vegzed a munkadat, mert ez a hozzáállás nem valami, nagy előny egy alkalmazottnak sem.

2020. okt. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Plusz, szerintem ha normalisan kommunikalnad, biztos segítenének. Óvatosan a rosszindulattal es az irigyseggel, könnyen koppanhatsz!
2020. okt. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Napi munkaügyes Balázska, 15987. rész.

Csodálkozom, hogy ilyen emberek nem valami zárt intézményben vannak. Ez már tényleg beteges, hogy naponta több kérdést is kiír, és minden kérdés alatt vitatkozik. Alig várja, hogy végre valamibe beleköthessen. Mondjuk azon is csodálkozom, hogy még mindig van, aki nem ismeri fel rögtön a stílusából.

2020. okt. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
3: Akkor bizony kirúgnak, és mehetsz gyári melóra havi 120-ért vagy közmunkára rongyos ötvenért. De fogadok, hogy a csókosoknak biztosítanak munkaeszközt. Hányszor tanácsoltam már, Balu, hogy csókold be te is magadat! Most visszaüt a dolog.
2020. okt. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
azért nem egy nagy kiadás egy alap webcam. nem kell fullhd képet kapniuk, ha meg nem elégedettek a minőséggel, akkor biztosíthatnak jobbat
2020. okt. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
8: Hiába írod ezt. A Balázska Bt.-nél semmit nem biztosítanak. Vagy veszed a saját pénzedből, vagy rúgnak kifele, de azonnal és páros lábbal.
2020. okt. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

"azért nem egy nagy kiadás egy alap webcam."


semekkora kiadást nem jelent meg a laptopba ott van beépítve, de ez elvi kérdés.

meg eleve ott az alap dolog: normális cég szigorúan tiltja a saját IT eszköz céges használatát. a legelemibb informatikai etikai és adatbiztonsági szempontoknak se felel meg egy privát gép céges használata.

mert azon céges bizalmas adatok is lesznek és egy normál cég nem engedheti meg SAJÁT érdekében ezt a szituációt.

Van ahol fegyelmi sőt kirúgás a büntetése a saját eszköz céges célokra történő használata.

2020. okt. 8. 09:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!