Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az új kolléga hatalmi játszmák...

Az új kolléga hatalmi játszmákat akar velem lejátszani? Női hiszti 1.0

Figyelt kérdés

Kiküldtek külföldre 3 hónapra, addig jött egy új kisegítő (diák) részmunkaidős kolléga. Visszatértem, udvariasan bemutatkoztam és 45 percig ecsetelte, hogy az egyetem, ahol én végeztem, az mekkora egy szar, bezzeg ő egy vidéki nagyváros egyetemén végzett 6 éve (most csak továbbtanul ugyanott, ahol én végeztem). Nyíltan sose mondja ki, hogy kretén vagyok, bezzeg ő, de csomó utalása van a szellemi színvonalam hiányára... Heti szinten több is.

Én vagyok a legfiatalabb a munkacsoportban, de már 3 éve ott vagyok, jól végzem a dolgomat. Ő is idősebb nálam 4 évvel.

A többiek nem is értik mi a problémám, mert ha ők ott vannak, akkor garatig nyal nekik a csaj (mindig azzal kezdi, hogy megdicséri valaki ruháját/cipőjét/sminkjét/eleganciáját stb - igen, csak női kollégáim vannak). A közelükben ő sem enged meg magának ilyen pikírt utalásokat. A főnöknek nagyon benyalt, most teljesen el van tőle ájulva, szóval még finoman a kirúgását se javasolhatom.

Bár "közös" kisegítőnek vettük fel, mégis az van, hogy egyenként odamegy mindenkihez, csak engem néz látványosan levegőnek és ignorál.

A hangfelvétel nem megoldás, mert a főnök annyira szerelmetes belé, hogy megmagyarázná, hogy én értek mindent félre. Így is tudom, hogy a hátam mögött fúr és panaszkodik állandóan (amikor a szomszédos irodából átjönnek, hogy hallották bántom a "kislányt" azzal, hogy őt csak vidéki egyetemre vették fel és nem Bp-re... Soha életemben szóba nem hoztam, sőt, megdicsértem, hogy hallottam ott jó az XY és Z szakirány). Én is megszavaztam a fizetésemelését, abszolút nem érdemlem meg ezt a hátba döfést és ellenem hangolást.

Hogyan lehetne "helyre tenni" úgy, hogy ebből ne én jöjjek ki negatívan? A normális megbeszélést már próbáltam, a főnök full idegben jött be hozzám utána lecseszni. Eddig szerettem itt dolgozni...


2020. okt. 9. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
3 éve dolgozol egy cégnél, és jött egy nálad 4 évvel idősebb kolléganő, aki még diák? Azta! Hány évesek vagytok?
2020. okt. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Ráadásul 6 éve végzett 😂
2020. okt. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
27 és 31 :) Újra beiratkozott egyetemre MSc-re (ahol én is végeztem), így lett diák.
2020. okt. 9. 22:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor rákérdeznék a kollégáimnál, hogy 3 év ismeretség és közös munka után komolyan kinézik-e belőlem ezeket a dolgokat? Az ilyen idiótára, mint ez a nő, az a legjobb reakció, ha azt érezteted vele, hogy tojsz a mondanivalójára. Valószínűleg van pár komplexusa és mindig is másokon vezette le, hogy amúgy magával nincs megelégedve. Valamiért úgy gondolhatja, hogy te jó célpont vagy erre. Ha ott marad nálatok, előbb utóbb más ellen is áskálódni fog, akkor meg le kell esnie a többieknek hogy mi van.
2020. okt. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem már a főnök sz.patja az irodában :D
2020. okt. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!