Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan állítanatok le egy...

Hogyan állítanatok le egy kötözködős kollégát? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés

Annyi a sztori, hogy van egy nálam 12 évvel idősebb fickó a munkahelyemen, aki folyton próbál a magánéletemben vájkálni (a szerelmi életemtől kezdve kb. mindenre rá akar látni), szeret zsebben turkálni, hogy mégis miért költöttem erre a pénzt, ő ennyi idősen bölcsebben költekezne, aztán persze hozzáteszi, hogy "de én nem szólok bele". Aztán az is érdekli, hogy mit csinálok munka után vagy hétvégén, és ha azt mondom neki, hogy kipihenem a hetet, akkor abba is belepofázik, lefikázza, mondván, nem mozdulok ki, bezzeg ő, ennyi idős korában.


Illetve próbál főnökösködni felettem, apróságokba beleköt.


Persze tud normális is lenni, de szerintem a csávónak van valami ketyeréje. Jó kis társaság amúgy, kevesen vagyunk, lassan egy éve vagyok ott. Viszont most már nagyon elegem van ebből a patkányból, hogy próbál bohócot csinálni belőlem, visszaélt a kedvességemmel. Ugyanakkor konfliktust sem szeretnék, ha kikelnék magamból, akkor elérné azt, amit akart, és a többiek előtt sem festenék magamról jó képet, de az idegességet egy idő után nehéz elfojtani.


Ti mit tennétek?



#provokáció #magánélet #Patkány kolléga
2020. okt. 10. 14:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen idősebb kollégám, aki folyton ezen lovagolt, hogy miért nincsen nőm, meg hogy ő az én koromban már agyba-főbe csajozott, meg ilyenek. Egy alkalommal emeltebb hangon megkértem, hogy ne ostorozzon a tanácsaival, és ne is szóljon bele a magánéletembe, ha majd szükségem lesz az okításaira, szólni fogok. Ezt akkor tudomásul vette, és amíg ott dolgoztam, többet nem vegzált evvel, bár a hátam mögött azért ment tovább a dolog. Ezt leszámítva amúgy jól kijöttem vele.
2020. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
felettesednek próbáld jelezni
2020. okt. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem árulkodhatok, az mégis milyen már? Soha életemben nem tettem.
2020. okt. 10. 15:30
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Egyszerűen ilyen jellegű kérdésre nem kell válaszolni. A legegyszerűbb, ha kerek-perec megmondod neki, hogy nincs hozzá köze, vagy válasz helyett valamilyen abszurd kérdést teszel fel felé. Pl.: és te melyik oldaladon alszol? Bármit is mond, közlöd, hogy az ellenkezője mennyivel jobb, te is így teszel, de nem akarsz beleszólni.
2020. okt. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

"Nem árulkodhatok, az mégis milyen már?"

olyan már, hogy magadat véded. a kolléga kérdései, piszkálódásai nem helyénvalóak. zaklat téged. ez ellen fel kell lépned. nem vagy már gyerek, ez nem "árulkodás"

2020. okt. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt emberként kedvesen csak annyit mondanék neki, hogy nem szeretnék a magánéletemről beszélni. A zsebben turkálásra azt válaszolnám, hogy magam osztom be a jövedelmemet, hiszen én kerestem meg. Egyebekben pedig, HA tanácsra lenne szükségem, mindenképpen hozzá fordulnék.

Ebben az esetben következetesen visszaverted a támadásait, de nem voltál udvariatlan.

2020. okt. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Megpróbálom ezt, hogy nem adok olyan választ a kérdéseire, amin fogást találhat, kerülöm a tátsaságát, hátha észreveszi magát. Aztán, ha még mindig folytatja, akkor nem finomkodok ennyire és kiosztom.


Érdekes, hogy az anyagi dolgokról, akkor kezd el papolni, amikor nincsenek ott a többiek, illetve nekik nem mer turkálni a zsebében, mert tudja, hogy kapna egy alapos fejmosást.

2020. okt. 10. 15:47
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Kérdezz vissza: "Ezt miért szeretnéd tudni?" Ha pénzről kérdez, megint kérdezz vissza: "Hát a PIN-kódom nem kéne?"
2020. okt. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Mindig kérdéssel válaszolj a kínos kérdésekre, attól tehetetlenné válik:

- Miért érdekel? (Ha azt feleli, hogy csak, akkor: "Ejnye-bejnye!" - mosolyogva)

- Ha pénzről kérdez, az ujjadat billegtetve, mosolyogva mondd azt: "Nem adok kölcsön!"

- Arra, h. mit csináltál a hétvégén, mosolyogva kérdezz vissza: "Hát te?" Sose a kérdésére válaszolj, mindig terelj, fordíts irányt, és tőle kérdezz. Pár hét, és leszáll rólad, mert ezzel nem tud mit kezdeni. Hogy mindenre kérdéssel felelsz.

2020. okt. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindannyiótok válaszát! :)


Komolyan, már napok óta gyomorgörcsöm van ettől az embertől, pedig nem most kezdte, viszont azt hiszem, hogy nálam most szakadt el a cérna.

2020. okt. 11. 07:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!