Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire gyakori az, hogy egy...

Mennyire gyakori az, hogy egy adott területnek (akár egész cégnek, ha kicsi) heti 'összenépi' meetingje legyen, ahol egy-másfél órában mindenkit végig kell hallgatni?

Figyelt kérdés

Ahol dolgozom, ott az egész területnek van heti 1 meetingje.

Én személy szerint rühellem, borzalmasan unni szoktam, de legalább a munkámmal sem haladok közben.

Totál eltérő feladatok vannak, vannak alkalmazásüzemeltetők, rendszergazdák, fejlesztők és business analyst-ek és mindenkinek a nyűgjét-baját, projektjeinek státuszát végig kell hallgatnunk.

Amíg számomra totál érdektelen területről van szó, unatkozom (pedig zanzásítva mondják el), amikor pedig elérkezünk hozzám, akkor nincs időm mindent elmondani és minden kérdéseimet feltenni, hanem az egészet zanzásítanom kell.


Sokkal több értelmét látnám annak, ha 2-3 fővel tartanának a teamleader-ek, területi igazgatók meetingeket. Csak nyilván több időt venne igénybe, a munkamorálról pedig megvan a véleményem...


Valamilyen szinten rajzolgatok, valamilyen szinten telefont nyomkodok, de próbálom nem kihúzni a gyufát. Kibambulok az ablakon (ha olyan tárgyalóban ülünk épp, ahol van) vagy kitalálok egy témát, amin elgondolkozom.


Nálatok is vannak ilyen össznépi meetingek, ahol olyasmit kell végighallgatnotok, amit amúgy nem is értitek?

Hogy viselitek?

Ha szeretitek, mit szerettek benne?


2020. okt. 11. 13:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Azokon a helyeken ahol eddig dolgoztam, mindig volt. Sőt volt olyan is, hogy meeting után mindig másnak kellett megírnia a memót, és körbeküldeni a többieknek. Szerintem ennek amolyan csapatépítő jellege van. Nem különösebben kedveltem.
2020. okt. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is arra tudok gondolni, hogy csapatépítő jelleget szeretnének ennek bemagyarázni, azért vannak, ugyanakkor ezt a "csapatépítő jelleget" a TL-ek és manager-ek magyarázzák bele, akiknek jól jön, hogy többet kávézhatnak és kevesebbet kell dolgozniuk.
2020. okt. 11. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!