Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Holnap kapok egy új kollégát,...

Holnap kapok egy új kollégát, és nagyon izgulok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A laborba jött egy új kolléga, és hogy ismerkedjen a céggel, meg lássa át a dolgokat, és beosztották hozzám, hogy mutassak meg neki ezt azt. Na most egyrészt a munkatársaim ki lesznek akadva, hogy miért engem kértek meg, miért nem őket, és hallgatjatom majd hogy kibeszélnek. Másrészt fogalmam sincs mit kell csinálni ilyenkor, mindent magyarázzak el neki, vagy mi? Egyedül dolgoztam eddig is, nem vagyok egy extroveltált ember, nem szeretek beszélgetni, és nagyon izgulok, hogy mi lesz holnap. Egy teljesen idegen emberrel nem tudom mit kezdjek. Volt valaki hasonló helyzetben? Mit kell ilyenkor csinálni?
2020. okt. 12. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg neki, hogy mit szoktál dolgozni. Ennyi.
2020. okt. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor lehet csak én gondolom túl..
2020. okt. 12. 14:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a munkáját mindenki be tudja mutatni, ne aggódj emiatt. Elmondhatod azt is, hogy nem tartod magad jó tanárnak, de kérdezzen, ha valami nem világos, aztán majd csak lesz valami. Ne izgulj ezen, felesleges.
2020. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én elmondanám neki a legfontosabbakat a munkámmal kapcsolatban, majd amikor hirtelen kifogynék az általános ismertető tematikájából, és mielőtt elvesznék a részletek kimerítő taglalásában (arra egy nap alatt úgyse lesz időd, meg neki meg is kell jegyeznie - gondolom - mindent, ha nem jegyzi meg, akkor úgyis falrahányt borsó), megkérdezném, hogy mi az, ami érdekli, esetleg hallott-e valamit pl. az általad használt programokról (ha számítógépes munka), dolgozott-e bennük (pl. suliban, vagy más munkahelyen).


A kollégákkal meg ne foglalkozz, valószínűleg te vagy ott a legrutinosabb, legügyesebb, (vagy épp a legjobban nélkülözhető) ember, aki ha az év 365 napjából 1-en (ami történetesen épp kedden lesz) tanit, attól nem lesz a cégnél anarchia, és nem dől össze a világ.

2020. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én vagyok a legújabb a csoportomban, és a második legújabb srác lett legutóbb is megkérve, hogy magyarázzon el nekem egy új feladatot (rendszeren belül egy új modulban kell csinálni)


Mondta is, hogy ha nem gond, ő bot-egyszerűen magyarázná el a lépéseket - csak azt, hogy mire kell kattintani a lista lehívásánál, abba nem menne bele, hogy minden más micsoda (amikkel amúgy a mi egységünk sose foglalkozik)


Én örültem neki, hogy nem bonyolítottuk túl :D

2020. okt. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na, mi volt?
2020. okt. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!