Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha visszahúzódó és csendes...

Ha visszahúzódó és csendes vagyok, még lehet munkám?

Figyelt kérdés
Van szakmám, de nem tudok vele elhelyezkedni, úgyhogy olyan álláshirdetésekre kezdtem beadni a jelentkezésem, amikhez nem szükséges semmilyen végzettség. Leginkább eladói állásokra jelentkeztem, de kb. kivétel nélkül mindegyik ilyen hirdetésnél odaírják az elvárásokhoz, hogy "kiváló kommunikációs készség", ami nekem nagyon nincs...Mármint köszönni nyilván tudok, de ha fel is vesznek egy ilyen pozícióra, nem leszek az a fajta eladó, aki leáll beszélgetni a vásárlókkal. Ez nagyon nagy baj?
2020. okt. 13. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Eladóként nem kell beszélgetned, maximum, ha azt kérdezik, hogy mi hol van, vagy köszönnöd kell, ritkán kérdeznek olyanokat, hogy "Maga melyik mosószert ajánlja?" vagy hasonlók. Nyugodtan jelentkezz, de ha ennyire nem tudsz beszélni, akkor az állásinterjún az ki fog derülni, ha abszolút nem találsz munkát emiatt, akkor lehet más irányba kéne nézned, mondjuk olyan szakmát kéne választanod, ahol dolgozhatsz egyedül, vagy maximum pár ember van körülötted.
2020. okt. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

Az értelmi felfogó képességeddel nagy bajok vannak!

Ha nem vagy hajlandó megszólalni és eladni a terméket, akkor mi a francnak jelentkezel olyan helyre, ahol 100%-ban napi 6-8 órában elvárás, kötelesség a szádat használni kommunikációra.


Menjél gyárba, a szalagra, vagy utcát seperni, na, oda nem kell kommunikáció.

De ahol emberekkel kell foglalkozni, ott meg kell szólalni!

2020. okt. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

#1

Tévedsz! Párom dolgozott árufeltöltőként és nagyon sokszor kellett a vevőkkel kommunikálnia és tanácsot is kértek tőle.

2020. okt. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Én is dolgoztam árufeltöltőként, és annyit kérdeztek maximum, hogy mi hol van, meg volt olyan, akinek fel kellett olvasnom a bevásárlólistáját, mert nem tudott olvasni.

Egyes vagyok.

2020. okt. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Igazából felesleges ilyeneken aggódni, az élet belekényszerít dolgokba és ez nem feltétlenül rossz. Talpraesettnek kell lenni. Hány éves vagy? Eladónak is kell végzettség, nekem nincs eladói szakmám így nem vettek fel erre a munkakörre. Beszélni mindenhol kell, eleinte én sem mertem megszólalni és remegtem mint a nyárfalevél. Aztán kialakul.

Nyilván én sem fogok telefonos értékesítő lenni, mert utálok beszélni. De egy irodában boldogulok, meg eladóként is, az alapok azért megvannak.

Mindenképp képezd magad, mert több lábon állni mindig jó. Az, amit csinálsz, menekülés. Felesleges azért elcseszni az életed, mert félsz megtenni az első lépéseket.

2020. okt. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gyárban is elég fontos a beszéd amúgy
2020. okt. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

2-eske, ki mondta, hogy nem vagyok hajlandó eladni a terméket? :D Vagy nálatok amikor épp senki nem áll sorban a kasszánál, a kasszás odamegy random polcokhoz és "reklámozza" a rajtuk lévő árucikkeket? :DDDD

Arra gondoltam a kérdésemben, hogy a boltban szoktam látni, ahogy néhány vásárlóval elbeszélgetnek az eladók, amíg lehúzgálják pl. a termékeket a kasszánál, közben kérdezgetik a vevőket a hogylétükről, vagy arról, mit fognak főzni a termékekből, amiket vesznek, stb. és erre értettem, hogy én kétlem, hogy így el tudnék random idegenekkel beszélgetni.

Szerintem kettőnk közül nem az én értelmi képességeimmel vannak nagyobb gondok, rólad csak úgy sugárzik az értelem :) És az utcaseprést szerintem meghagyom neked.


1. Köszönöm, egyébként ha el tudnék helyezkedni a szakmámban, ott sem kéne emberekkel foglalkoznom, de mióta a járvány tart, csak elvétve találok olyan hirdetéseket, amikre jelentkezhetnék a szakmámmal és oda is általában több év munkatapasztalat kell (ami nekem nincs). Mondjuk az ilyenekre is jelentkezek, biztos, ami biztos, de vissza se jeleznek (nem is csoda). Eddig egyetlen egyszer hívtak be ilyen helyre állásinterjúra, de mást vettek fel helyettem..

2020. okt. 13. 20:09
 8/11 A kérdező kommentje:
5. Én találtam néhány álláshirdetést eladói pozícióra, ahova elvileg nem szükséges ilyen végzettség, csak max. odaírták, hogy előny, ha az is van.
2020. okt. 13. 20:12
 9/11 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok egyébként. (És mielőtt a 2. válaszoló erre is fröcsögne valamit: Nem, nem csak lógattam a lábam az elmúlt években, érettségi után okj-s szakképesítésre jártam, aztán egyetemre jártam, de nem fejeztem be a szakot.)
2020. okt. 13. 20:14
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

8: Ettől függetlenül nyilván azt fogják felvenni előbb, akinek van.

Túl sokat amúgy sem tudsz valogatni, én 3 végzettséggel nyáron kb. 60 helyre adtam be az önéletrajzom. Egyetlen helyre hívtak be interjúra. Mert úgy is lesz, aki protekciós. Mindkét irodai munkámra protekcióval jutottam be (kommunikáltam a vevőimmel, és állást ajánlottak!), simán esélyem sem volt sehova.

Mai napig sem szeretek beszélni, de eladóként, ügyfélszolgálotosként felveszel egy olyan álarcot ahonnan már egy élettelen szoborral is tök jókat dumálsz. 😅

Mivel eddig tanultál, gyakorlatod nem nagyon van (a szakmai csak egy dolog), így én a helyedbe megpályáznék mindenfélét, eladóit is. Egyrészt kialakulna egy alap nyitottságod az emberek felé, másrészt pedig jobban átlátnád a munkaerőpiacot, mert sokszor nem úgy alakul, hogy "én választottam", de ez nem is baj.

2020. okt. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!